Békés Megyei Hírlap, 1993. november (48. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-22 / 272. szám

1993. november 22., hétfő © Ez még hógolyóból is sok Békéscsabai Előre FC-Videoton-Waltham $—0 (3—0) NB 1-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, Bessenyei utcai pálya, 3500 néző'. V.: Stander (Nyilas, Bajkai). Békéscsaba: Baji 0 — Szenti 6, Usmajev 7, Zahorán 8 — Mracskó 7, Fodor 5, Csató 7, Vancea 7, Szarvas 6 — Váczi 6, Kulcsár 9. Edző': Pásztor József. Videoton: Mitring 4 — Varga 4, Balog 4, Ló'rincz 4 — Salacz 4, Zimmermann 5, Czéh 6, Németh 6. Horváth L. 5 — Horváth F. 4, Takács 3. Edzó': Hartyáni Gábor. Csere: Németh helyett Tieber (5) a szünetben. Szarvas h. Gricajuk (-) a 76. percben. Gólszerző': Kulcsár a 12., Zahorán a 35., Kulcsár a 41., Vancea az 55., Kulcsár a 89. percben. Sárga lap: Váczi (sípszó után elrúgta a labdát) a 81. percben. Szögletarány: 7:2 (3:1) a Békéscsaba javára. MARATHON Nagykereskedelmi vállalkozás Sportcipők, sportruházat Sarkad, Szabadság tér 28. Tel: (66) 375243 Kitűnően előkészített pálya várta Jaminában a két csapa­tot, fagyos volt ugyan, de hó sehol sem volt rajta. A kezdés előtt apró izgalomra adott okot, hogy Stornier és Bajkai játékvezetők vonata késett, en­nek ellenére percre pontosan vonultak ki a játékvezetők és a labdarúgók a pályára. Először a vendégek veszé­lyeztettek, Zimmarmann a 16- os jobb sarkáról lőtt fölé egy szögletet követően. A túlolda­lon Csató indította Mracskót, akinek beadását Vancea 8 mé­terről belsővel lágyan a kapu fölé emelte. A12. percben az első békés­csabai szögletből esett az első gól. Jobbról kis szögletet haj­tott végre Szarvas és Vá-czi, az utóbbi lőtte a kapu előteré­be a labdát, ahol Kulcsár 8 méterről kapásból, laposan a kapu közepébe lőtt, 1—4). Nem sokkal a középkezdés után Czéh a 11 -es tájékán elcsú­szott, ott állt azonban mögötte Horváth F., akinek lövése a jobb kapufára, onnan Baji kezére pattant. A folytatásban Mracs­kó lőtt mellé, Czéh a túloldalon fölé. A 30. percben Váczi egy baloldali szögletből a felső ka­pufára csavarta a labdát. Aztán Németh kísérletezett, de Baji hárított, a túloldalon pedig Czéh tüzelt a kapu mellé. Autóüléshuzat-szaküzlet Békéscsaba, Luther u. 11. Telefon: 324-169. A 35. percben Váczi re­mekül előzte meg Salaczot, elvette tőle a labdát a 16-os jobb sarkánál, s mielőtt na­gyot huppant volna, szinte estében tovább tolta Zaho­rán elé, aki egyből az üres kapuba továbbított 15 mé­terről, laposan, a már koráb­ban kimozdult Mitring mel­lett^—4). Még fel sem ocsúdtak a vendégek, amikor hat perc­cel később Váczi hajtott vég­re egy szabadrúgást 25 mé­terről, a labda az 5-ös bal sarkán álló Csató fejére került, aki keresztbe fejelt a kapu előtt, a túloldalon, a jobb kapufa tövénél Kulcsár jó ütemben robbant be, és a bal sarokba fejelt, 3—0. Szünet után először Váczi lőtt a kapus kezébe. Az 55. percben azonban növelte előnyét a Békéscsa­ba. Szarvas a bal szögletzász­ló közeléből szabadrúgást emelt be, a labda a védők között pattogott ide-oda, majd Vancea elé került, aki az 5-ösről belsővel a kapu közepébe pofozta a labdát, 4—0. Lőrincz, majd Horváth F. előtt adódott lehetőség, de baj volt az irányzékkal. Hasonló­képp járt Váczi, akinek sza­badrúgása a kapufa fölött hagyta el a játékteret. Szarvas nagy lövésébe pedig Balog lé­pett bele, így szöglet lett a do­Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Lengyel János, a Békéscsaba elnök­ségi tagja : — Aki az első gólt rúgja, nyerhet is. Silvio Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Mi másban bíznék, mint a győzelmünkben? Sebők Vilmos, a Békés Megyei Ökölvívó Szövetség főtitká­ra: — Bízom a kiütéses győzelemben. Dr. Orosz István, a Békéscsaba elnöke: — Győzelmet remé­lek, de a döntetlennel sem lennék elégedetlen. Jánky Miklós, a Videoton pályaedzője: — Idén még nem nyertünk idegenben, ez az utolsó lehetőségünk. Hartyáni Gábor, a Videoton edzője: — A mérkőzés esélyese a Békéscsaba..., ha hagyják. Argyelán János: — A gólt ezúttal Váczitól várom. A SZÜNETBEN. Marik László, a Békéscsaba ifjúsági csa­patának edzője: — 1—0-nál volt egy kis zavar a védelmünkben, de így is nagy a különbség a két csapat között. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Nagyszerűen ját­szik a gárda. Fabulya György: — Úgy tűnik, a csapatnak fekszik a jaminai pálya. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Dr. Orosz István: — Mindenki megtette a maga posztján azt, amit elvártak tőle. Horváth László, a Videoton középpályása: — Sejtettük, hogy nem sok keresnivalónk lesz a Békéscsaba ellen. Klembucz Ferenc gyúró, a Colors SE férfi kézilabdacsapa­tának technikai vezetője: — Az egész szezon csattanója volt ez a 90 perc. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Jól előkészített pályán remekelt az együttes. Piller Sándor, az MLSZ és a Békéscsaba elnökségi tagja: — Góllövőképességünk tekintélyt parancsolóvá válik. Schneider István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — A csapat feltette egész évi teljesítményére a koronát. Silvio Iorgulescu: — Örülök, hogy Kulcsár Sanyinak megsza­kadt a gólképtelenségi sorozata. logból. Kulcsár újabb gólt sze­rezhetett volna a 83. percben, de Mitringbe lőtt. Négy perc­cel később Mracskó jobb felső sarkos bombáját tolta szöglet­re a kapus. Ismét Kulcsár előtt adódott lehetőség, de közelről az elvetődő Mitringbe lőtt. Egy perccel később azon­ban ismét gólt szerzett a csa­baiak csatára: Csató tálalt remekül Kulcsár elé, aki a 16-os jobb sarkáról mesteri­en emelt a védelem és a kapus fölött a jobb felső sarokba, 5—0. A lefújás előtt Váczi, majd Csató lőtt a kivetődő kapusba. Lassan gyülekezett a pub­likum a jaminai pályán, de ez érthető: a hideg miatt min­denki az utolsó pillanatban hagyta el otthonát vagy a me­leg büfét, az utóbbiban for­ralt bort mértek a didergő szurkolóknak. Mire a játék­vezető sípjába fújt, megtelt a stadion. Mindkét csapat nagy rössel kezdett, az elején kevésbé törődtek a védeke­zéssel, gólra törően igyekez­tek játszani. A békéscsabai­Pajazzó típusú ügyességi játékgépek eladók kedvező áron. Telefon: (66) 324-265, (68) 311-128, (60) 384-254. ak hamar megszerezték a ve­zetést, s ez megtorpantotta a fehérváriakat. Az első gól után esett kapufájuk a játék­kedvüket is elvette, s onnan kezdve egyre kevésbé lehe­tett felfedezni játékukban szervezettséget, ötletességet. Meglehetősen céltalanul fu­tottak, a visszazárkózások- kal pedig elkéstek. Nem úgy a békéscsabaiak, akik min­den gól után újabb fokozatra kapcsoltak, korszerű labda­rúgást mutattak be, és állan­dó életveszélyben tartották Mitring kapuját. Kulcsár ré­gen látható sziporkázó meg­mozdulásai méltán ragad­tatták tapsra a didergő pub­likumot, melengetve ezzel a csabai szurkolók szívét. A li­la-fehérek akár további gó­lokat is elérhettek volna, Edzői nyilatkozatok Pásztor József a békéscsabaiak edzője:—Egy-nullnál, amikor a Videoton rúgott egy kapufát, amely nem befelé, hanem kipat­tant, úgy éreztem, hogy ezen a mérkőzésen mellénk áll Fortuna. Véleményem szerint itt nyertük meg a meccset. A gól után viszont a pályaviszonyokhoz képest nagyon jól játszott a csapat. —Meglepőnek mondható a gólkülönbség? — A mérkőzés előtt még bármilyen eredményt el tudtam volna képzelni, mert ezen a fagyos talajon semmi jóra nem lehetett számítani. Végül is a labda úgy pattant, ahogy nekünk volt kedvező. — Barátságos találkozónak tűnik így utólag, nem volt semmi durvaság, s alig sárga lap... — Bosszant viszont Váczi fegyelmezetlensége. Már egy megnyert mérkőzésen kapott sárgát, ami a harmadik számára, így a következő mérkőzésen nem számolhatok vele, pedig a találkozó előtt felhívtam rá a figyelmet, a játékkal törődjön, s vigyázzon, ugyanis már két sárgája volt korábban. Hartyáni Gábor, a Videoton edzője: — A gólok számát kissé túlzottnak tartom, hiszen az ötből legalább három egyéni hibá­ból, figyelmetlenségből született. Ami a legjobban fáj, a csapat­ban felfedeztem egy-két alibiteljesítményt, ami nem fér bele az elképzelésembe. —Mire hívta föl a mérkőzés előtt játékosai figyelmét? — Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, ennek ellenére kértem, hogy harcosan játszanak. —És a szünetben? — Csak annyit tudtam kérni, hogy ne adják fel. Az egy cserével nem lehetett látványosan javítani támadójátékunkon, de legalább játéklehetőséget adtam egy fiatal labdarúgónak. — Védelmük sebezhető volt. — Tény, hogy védőink átlagsúlya 80 kilogrammon felül van, valamennyien magas termetűek, ezért nehéz dolguk volt akár megfordulni is a pályán. A Békéscsaba könyörtelenül ki is használta ezt és hibáinkat. Majdnem mesterhármas... Az elmúlt két hónapban nem állt Kulcsár Sándor az érdeklődés középpontjában. Mintha „megállt” volna öt gólnál, amely alapján akkoriban már-már dicshimnuszo­kat zengtek róla az újságok. Pásztor József is keményen bírálta mostanában, a Sport+Foci-ban például így: »A kapusoknál az szinte megengedhetetlen, amit például Kulcsár produkál csatárként. Ót meccs óta „nulla”, pedig az idény elején a „világ leg­jobbjának" kikiáltott csatár volt. Persze, a foci már csak ilyen, egyszer fenn, egyszer lenn.« De még mennyire! Kulcsár a Vidi ellen igazán újra „fenn” volt, három gól gazdája lett. Az öltözőfolyosón pedig még a székes- fehérvári televíziósok is faggatták a góllövő listán újra előkelő helyre előrelépett idegen- légióst. —Nyilván más a fagyos pálya... — Igen, de esküszöm, én a még nem fagyos pályán is ugyanolyan becsületesen készültem, minden helyzetből gólt akartam lőni, csak éppen nem jött össze. Most, talán Isten is kegyeibe fogadott. — 5—0-ás eredménynél lehet-e forduló­pontról beszélni? — De még mennyire! Ha az a kapufa bemegy és hamar kiegyenlít a Videoton, le­het, hogy minden teljesen másképpen alakul. Ne kövezzenek meg érte, de szerencsénk is volt, minden bejött. — Mint példul a harmadik gól, amelyikkel alighanem pályázhatna mindenféle létező és elméleti díjakra. — Nagyon jó példa! Lehet, hogy ha már nem vezetünk 4—0-ra, az sose megy be, ilyenkor viszont még az is előfordul, hogy — ha más nem — gólba pattan az egyik védőről is... — Most ismét megcsillanhat akár annak is a reménye, hogy gólkirály legyen Magyaror­szágon. — Az ötödik forduló táján megfordult a fejemben, de az a csatár, aki nyolc meccsen nem rúg egyet sem, talán meg sem érdemli. —Otthon, Nagyváradon figyelemmel kísé­rik-e, hogy Kulcsár Sanyi hogyan játszik Csa­bán? — Nagyon. A Bihomál is, a családban is el kell mesélnem szombat esténként és vasárna­ponként, amikor az itthoni meccsek után ha­zaszaladok. Ez most elmarad, majd a bajnok­ság végén hosszabb idő jut az otthoniakra is, akkor ünnepelhetünk egy kicsit többet és hosszabban is. ezen a napon ennyivel mini­mumjobbak voltak a vendé­geknél. Nem véletlen, hogy a mér­kőzés lefújása után Hartmut Ohlig, a békéscsabaiak fő szponzorának, a Techem Rt.- nek sportért felelős vezetője elsőként ment oda gratulálni a békéscsabai vezetőknek és Pásztor József edzőnek. Az A és B korcsoportos ifjú­sági mérkőzéseket elhalasz­tották tavaszra. A hazaiak több párharcot nyertek... A Békéscsaba—Videoton mérkőzésen az első sor­ban ült Hartmut Ohlig, a német Techem Rt. sport- tevékenység osztályának főnöke, aki egyben a ma­gyarországi sportkapcso­latok megbízottja is. Mint ismert, a Techem cég a Békéscsaba fő szponzora. Ohlig urat arra kértük, értékelje a látottakat: — A nehéz talajon sportsze­rű mérkőzést játszott a két csapat. A Békéscsaba nagyobb kedvvel, harco­sabban küzdött ellenfelé­nél. A fehérvári kapufa ugyan fordulatot eredmé­nyezhetett volna, de végül a csabaiak megérdemel­ten vezettek már a félidő­ben is. Jó mérkőzést lát­hattunk a 90 perc alatt, csak gratulálni tudok a csapatnak. Egyébként a futballban az a szabály: az lesz eredményes, aki jobban küzd a győzele­mért. A hazaiak jóval több párharcot nyertek meg, s ez is hozzásegítette őket a megérdemelt siker­hez. A békéscsabaiak első gólja, amelyet Kulcsár Sándor (a felvétel jobb szélén) szerzett. A további főszereplők jobbról: Stamler játékvezető Szentitől (2) takarva, Zimmermann, Váczi, Balog, Lőrincz, Szarvas és Mitring kapus Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Fábián István, Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Fazekas Fe­renc RÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Arpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin. Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál ésa kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint,egy évre4140 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068