Békés Megyei Hírlap, 1993. november (48. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-08 / 260. szám

0 1993. november 8., hétfő SPOÏ^V wapra MEGYEI hírlap A lelkesedés es a szerencse „ötvözete Békéscsabai Előre FC—Ferencváros 1—0 (1—0) V NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 12 ezer néző. V.: Hartmann (Már­ton, dr. Bozóky). Békéscsaba: Baji 7 — Mracskó 6, Usmajev 6, Szenti 5, Fabulya 0 — Fodor 6, Csató 6, Szarvas 7, Argyelán 0 — Váczi 6, Kulcsár 4. Edző: Pásztor József, Ferencváros: Szeder 0 — Hrutka 5 — Simon 6, Telek 5 — Páling 6, Lipcsei 6, Détári 5, Keller 5 — Gregor 4, Kovács 3, YVukovics 5. Edző: Nyilasi Tibor. Csere: Argyelán helyett Zahorán (5) a 22., Fabulya h. Kasik (6) a 23., Kovács h. Cigan (-) a 63., Wukovics h. Zavadszky (-) a 70. percben. Gólszerző: Szarvas a 40. percben. Sárga lap: Páling (a kitörő Váczi lábát hátulról összeakasztotta) az 58., Váczi (a kapus támadásáért) a 89. percben. Szögletarány: 4:1 (3:1) a Ferencváros javára. MÄRITHÜN Nagykereskedelmi vállalkozás Sportcipők, sportruházat Sarkad, Szabadság tér 28. Tel: (66) 375-243 Városszerte tapasztalható volt az emelkedett hangulat, amit a stadionban a kezdés előtti per­cekben az tetézett, hogy ismét a Világkupa-győztes Bánszki Tamás ejtőernyős ereszkedett alá paplanernyőjével s hozta a meccslabdát. Sőt még mindig nem kezdődött el a meccs, mert megjelent (ő egyébként nem a Horváth u. 10. felhők közül), Délhúsa G jón és kezdés gyanánt jobb belsővel puhán odapasszolt Détárihoz. Az első helyzet a vendégek előtt adódott, amikor Wuko­vics kísérletezett kapura lö­véssel, ám Baji vetődve hárí­totta a laposan suhanó labdát. A 10. percben a békéscsabai kapuban táncolt a labda, ám előtte Détári kézzel tette maga elé a pettyest, a játékvezető azonban jól látta a „stiklit” és Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Dr. Szívós István, az FTC ügyvezető' elnöke: — Nehéz lesz, de remélem, hogy örömmel megyünk haza. Havasi Mihály, az FTC szakosztály-igazgatója: — A szoká­sos csapadék most is megérkezett, de remélem ezúttal lesz mérkőzés. Mucha József, az FTC pályaedzője: — Bízom a pontszerzés­ben. Nyilasi Tibor: — Tíz évvel ezelőtt nyertünk először s utoljára bajnokin Békéscsabán, remélem, most újra sikerünk lesz. Silvio Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Két góllal nyerünk. Winkler János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — A hagyo­mányokhoz híven, jó mérkőzést várok. Szilágyi Menyhért, a Békés Megyei Közgyűlés Ifjúsági, Kulturális és Sport Bizottságának elnöke: — Döntetlent vá­rok. Szenti Zoltán, a Békéscsaba csapatkapitánya: — Ugyan­olyan fontos meccs, mint a többi. Viorel Vancea, a Békéscsaba kispados játékosa: — Totó­nyelven szólva 1, x-re venném. Szepessy László, az FTC pályaedzője: —Önbizalomnövelő játékot várok. Piller Sándor, a Békéscsaba és az MLSZ elnökségi tagja: — Háromesélyes a találkozó. Roxin György, egykori NB I-es játékvezető: — Most Hart- mannak szurkolok. Dóra János, az FTC szertárosa: — Remélem megszakad a Békéscsaba tízéves győzelmi sorozata. A SZÜNETBEN. Jankulár István, a Békéscsaba fegyelmi bizottságának tagja: — Most jön a neheze. Ifjabb Albert Flórián, az FTC sérült játékosa: — A gólt nagy hiba előzte meg, de remélem nem ez marad a végeredmény. Szepessy László: — Bízom benne, hogy a gátlásoktól megsza­badul a csapat a folytatásban. Tóth Sándor, a békéscsabai atléták vezető edzője: — Győ­zelemért jöttem ki. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — A küzdőjelleg domborodik ki. Tóth Márton, a Békés Megyei LSZ főtitkára: — Kár a két sérült játékosért, mert ez egy kissé megbontotta az egységet. Lipcsei Péter: — Fordítunk! Szenti Zoltán: — A Fradi nem az MTK... Szarvas János: — Szerencsésen pattant elém a labda, a többi már egyszerű volt. Horváth Dezső, az FTC tartalék kapusa: — Kettő—egyre nyerünk! Dr. Szívós István: — Fölényben vagyunk, fordítani kellene. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Havasi Mihály: — Nem volt szeren­csénk, ezzel együtt gratulálok a Békéscsabának. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — A lelkesedés diadala volt a győzelem. Piller Sándor: — Izgalmas, jó iramú, kiegyensúlyozott ki­lencven perc volt. Lengyel János, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Mérsékelt játékkal értékes két pontot szereztünk. Silvio Iorgulescu: — No nem megéreztem, hogy nyerünk! Szenti Zoltán: — Ez egy jobb Fradi volt, mint amelyiket tavasszal legyőztünk, így különösen értékes ez a két pont. kifelé ítélt szabadrúgást. A 18. percben Lipcsei fejelt csúnyán mellé. Egy pillanatra megdöbbent a hazai publikum, amikor a 22. percben két csabai játékos sántikált le a pályáról, először Argyelán, majd Fabulya bo­torkált ki fájdalmas arccal. S hogy komoly volt a baj, bizo­nyítja, hogy Argyelánt egyene­sen a mentőhöz kísérték. Pász­tornak alaposan át kellett szer­veznie csapatát. Lipcsei célzott messziről, de Baji ezúttal is nagy vetődés­sel hárított. A 33. percben Váczi lövésébe Hrutka lépett bele, majd a túloldalt Telek lőtt fölé. Következik A labdarúgó NB I tizenegyedik fordulójában következik. No­vember 12., péntek: Haladás— Rába ETO, 17 óra. November 13., szombat: Kispest-Honvéd FC—Békéscsabai Előre FC, Sopron—Pécs, Debrecen— Csepel, BVSC—Újpesti TE 13. November 14., vasárnap: MTK—Siófok 11., Vasas—Vác, 16. November 15., hétfő': Video­ton—FTC (a tv is közvetíti), 19.30. Szünet után Lipcsei középerős lövését húzta le Baji, majd Kulcsár előtt adódott lehetőség, de nem tudta lekezelni a labdát, pedig senki sem zavarta. Za­horán célzott az 52. percben, ez Szederé lett. Egy Lipcsei bombaszabadrúgást ártalmat­lanított Baji, majd ápolás kö­vetkezett, amikor Páling ugyancsak durván szerelte Váczit, aki ráesett a labdára, s félájultságából csak hosszú idő után, némi orvosi segédlet­Egy repedés, egy szakadás Meghökkentő pillanat volt, amikor az első félidő köze­pén egymás után két csabai játékos vánszorgott le a pályáról. Argyelán és Fabulya szinte ugyanabban a percben sérült meg, s hagyta el a játékteret. Látni lehetett, hogy mindkettőjüknél komoly baj van. A találkozó után kérdeztük, valójában mi is történt? Argyelán János: — Egy ütközés következtében érez­tem, hogy nagyon megütöttem a jobb oldali medence- csontomat, alig bírtam lábra állni, s minden lépés iszonyú fájdalmat okozott. Az orvos javaslatára azon­nal mentőbe ültettek, s a kórházba szállítottak. Ott megröntgeneztek, s azt mondták az orvosok, hogy elrepedt a medencecsontom. Fogalmam sincs, hogy mikor játszhatok újra. Fabulya György: — Egy becsúszásnál úgy éreztem, hogy valami elszakadt a vádlimban. Már rálépni sem bírtam a lábamra. Sajnos, nagy a valószínűsége annak, hogy komoly a baj, mert már nem az első eset, hogy ugyanitt és ugyanígy sérülök meg. Félek, hogy hosszú heteket kell kihagynom. Váczi hosszan ívelt előre a megiramodó Szarvas felé. A vele tartó Hrutka nem érzé­kelte a labda ívét, a hátára esett, onnan pedig Szarvas elé pattant, aki csinált két cselt, majd a kifutó és eléve- tődő Szeiler mellett is elhúz­ta a labdát, végül 12 méterről úgy lőtt a kapu közepébe, hogy az oda becsúszó Hrutka hátát is súrolva kötött ki a hálóban a labda, 1—0. tel tért magához. A 65. perc­ben Baji kétszer egymás után mentett, másodszor Hrutka emelését lezserül egy kézzel stoppolta le. Aztán Váczi lőtt Szederbe, majd a túloldalt sza­badrúgáshoz jutottak a zöld­fehérek: Détári messziről fu­tott neki, de ugyanilyen messzire a kapu fölé szállt a labda. Hrutka két fejese közül az egyik mellészállt, a másikat Baji fogta. Az utolsó percek Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: —A meccsen mindvégig lehetett érezni, hogy mindkét együttes tart a másiktól. Ezért leginkább a küzdelem dominált. Sajnos a két kényszerű cserével hátrányba kerültünk. Az utolsó félórában a Fradi jobb volt, csak a szerencse mentett meg minket az egyenlítéstől. —Nagyon óvatosan kezdett a csapat, mi volt ennek az oka? — Ahogy említettem, tartottunk az ellenféltől, ezért nem mertünk nyíltan támadni, márcsak azért sem, mert a Ferencvá­rosban nagyon jó labdarúgók vannak. —M ennyiben zavarta mega csapatot a két kényszerű csere ? — Kasik és Zahorán sokat játszottak már ezen a poszton. A védőfeladatot Kasik jól látta el, de a támadó játékot nem tudta hatékonyan segíteni. Zahorán viszont megfelelt. —Tudatosan tömörültek be a második félidőben a kapu elé? — Sokkal több támadást követeltem a csapattól, mert tudtam, hogy kitámad a Ferencváros, erőteljesebben fogja veszélyeztetni a kapunkat. Félő volt, hogy rúgnak egy gólt, s ha nincs szeren­csénk, ez be is következhetett volna. Nyilasi Tibor, a Ferencváros edzője: — Továbbra is el vagyunk átkozva Békéscsabán. Kilencven percen át rohamoz­tunk, végig fölényben játszottunk, mégis egy védelmi hibából a Békéscsaba jutott vezetéshez. De ilyen a futball, ez is elég volt a győzelmükhöz. Ez a vereség akár az első helyünkbe is kerülhet. —Mi volt az alaptaktika? Mit akartak játszani? —- Az alaptaktikánk az volt, hogy erőfölényünket kihasznál­juk. így is volt, erőben felülmúltuk az ellenfelet. Gólokkal kellett volna nyernünk, de ez utólag sovány vigasz. — Végül mi valósult meg mindebből? — Ha nyerünk, akkor minden, de így a gyenge csatárjáték miatt itt hagytunk két pontot. —Most hogyan tovább? — Vereségünkkel magunkra húztuk a mezőnyt. A Videoton elleni találkozónk hasonlóan nehéz lesz. két eseménye közül Cigan lö­vésébe Usmajev belevetődött, a túloldalon Váczi Szeilert ta­lálta el. Óriási várakozás előzte meg a rangadóvá előlépett viharsarki találkozót, ami nemcsak a nézők számában mutatkozott meg, hanem a hangulatban is. Egy órával a meccs kezdete előtt a tribünön megkezdődött a hangpárbaj, az öltözőkben azonban feszültség uralko­dott. Csendesen készülődtek a csapatok. A Fradi 40, a Békéscsaba 20 percig mele­gített, mire kijöttek a játék­vezetők. Az első perctől kezdve látszott mindkét gár­dán a győzni akarás. Fodor kapta feladatként Détári semlegesítését, amelyet az el­ső félidőben nagyon jól, a másodikban jól oldott meg. A Ferencváros szervezett tá­madásokkal operált, a Bé­késcsaba behúzódott kapuja előterébe és a jól bevált fegy­verrel, a kontrákkal próbált operálni. Egy ilyen megmoz­dulásból esett a mérkőzés egyetlen gólja is. A szünet után a Ferencvá­ros mindent egy lapra téve kitámadott, a Békéscsaba pedig beszorult. A levegőben lógott az egyenlítés, ám na­gyon jól zárt a békéscsabai védelem, nemcsak a földön, hanem a levegőben is urai voltak a helyzetnek Szentiék. Egyre elkeseredettebben ro­hamozott a zöld-fehér gárda, s ahogy fogyott az idő, úgy vált türelmetlenebbé a csa­pat, ezzel egyidejűleg pon­tatlanabbá. Mindez a Békés­csaba malmára hajtotta a vi­zet. Az elmúlt 20 esztendőben mindössze egyszer győzött a Ferencváros a Viharsarok­ban — akkor éppen Nyilasi góljával —, s most sem tört meg ez a „varázs”. Nem volt magas színvonalú a szomba­ti 90 perc, ám annál iramo- sabb, izgalmasabb és válto­zatosabb, amelynek végén a szerencsésebb Békéscsaba otthon tartotta a két pontot. Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Ko­vács Erzsébet Szarvas (7) széttárt karokkal fut a szurkolók elé, Hrutka még a földön hasál, Szeiler a fejét lehajtva indul a kapu felé, miközben Simon térdelve még mindig azon csodálkozik: hogyan kaphattak gólt? Ugyanis a mérkőzés 40. percében esett egyetlen találattal nyert a Békéscsaba a Ferencváros ellen Mercedes-Benz Birizdó Márkaképviselet Autószalon: KECSKEMÉT, Batthyány u. 39. Telefon: (76) 487-338. Személygépkocsik értékesítése, lízingelése. Haszonjárművek értékesítése, bérletbe adása. Szerviz: KECSKEMÉT, Kullai köz 9. Telefon: (76) 493-366. Garanciális javítások. Alkatrész-árusítás. Vevőszolgálat, szaktanácsadás. békéméi hírlap Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Arpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66)441-020. Kiadói telefonszámok: (66)441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, egy évre 4140 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068