Békés Megyei Hírlap, 1991. október (46. évfolyam, 230-255. szám)

1991-10-21 / 247. szám

1991. október 21., hétfő © Az utolsó percben majdnem befűtöttek Békéscsabai Előre FC—Salgótarján 2—1 (1—0) Az NB Il-es tudósításo­kat készítette: Csuhák Zol­tán, Gyurkó Mihály, Jávor Péter, Verasztó Lajos. Fotó: Kovács Erzsébet A Sörbár Vendéglátó Kft. (Irányi u. 2.) különleges hű­tött import és hazai sörök nagy választékával áll a fogyasztók rendelkezésére. A Kék Fény Kisvendéglő Békéscsabán (Bartók B. u. 21.) új színekben, olcsó árakkal, kitűnő zenével várja a kedves vendége­ket. Lakodalmak, rendezvények lebonyolítását vállaljuk! Csató (fehérben) csatája Baloggal és Juhásszal (5). A mérkőzés színvonaláról nem állítható, hogy magas volt, ám a két pontot otthon tartották a lila-fehérek: Békéscsaba—Salgótarján 2—1 után sem sokat változott a helyzet, talán annyival kaptak többet a szurkolók, hogy ez­után időnként eljutottak a ka­pukig a csatárok, s egyszer­egyszer riogatták a háló őreit is. A vendégek lábában ott volt az egyenlítési lehetőség az utolsó percben, de tegyük hoz­zá: igazságtalan lett volna, ha egy pontot elrabolnak a Vi­harsarokból, ugyanis a haza­iak azért jóval szervezetteb­bek, gyorsabbak voltak, s ná­luk helyenként föl lehetett fe­dezni valamit a játék szépségé­ből is. Nyilatkozatok. Pásztor Jó­zsef: — Örülök a két pontnak. Egy jól játszó Salgótarjánt ver­tünk meg, igaz, a végére Manai- la fegyelmezetlensége miatt a, siker nehézzé vált. Dávid Ró­bert: — Csapatom jól játszott, úgy érzem, a második félidőben nyújtott teljesítményünk alap­ján nem érdemeltünk vereséget. A KELETI CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Kazincbarcika—Szolnok 1—1 (0—1) Nyíregyháza—Hatvan 2—2 (1—0) Eger—Debrecen 0—0 Bagi SE—Kecskemét 3—1 (0—1) Szeged—Hajdúnánás 3—1 (2—1) Budafok—Miske 0—2 (0—1) A NYUGATI CSOPORT ERED­MÉNYEI: Oroszlány—Sabaria 0—0 ESMTK—Sopron 1—2(1—1) Paks—Mohács 0—0 Ganz-Danubius—Nagykanizsa 0—2 (0—2) Baja—Ajka 2—0 (2—0) Dunaújváros—BKV Előre 0—4 (0-2) III. kér. TTVE—Szekszárd 1—3 (0—1) Dorog—Csepel 1—0 (0—0) Békéscsaba, 2200 néző. V.: Vida (Lőrincz, Nyilas). Békéscsaba: Baji 5 — Mracskó 5, Ionut 6, Pápa 4 — Belvon 6, Szenti 5, Csató 6, Manaila 3—2=1 — Kurucz 8, Miklya 4, Árgyelán 4. Edző: Pásztor József. Salgótarján: Hiesz 5 — Babcsán 6, Juhász 6, Gyetvai 5, Homann 4 — Kajli 4, Zsély 4, Balga 4, Stark 5 — Hodur 3, Balog 4. Edző: Dávid Róbert. Csere: Hodur helyett Gubán (6), Árgyelán h. Fekete (5), Homann h. Pápai (-), Belvon h. Kasik (-). Gólszerző: Kurucz a 26., a 63., Gubán a 83. percben. Sárga lap: Stark a 8., Belvon a 26., Babcsán a 61., Manaila a 64., Gyetvai a 72. percben. Kiállítás: Manaila a 69. percben. Szögletarány: 4:2 (2:0) a Békéscsaba javára. Az első érdemleges felje­gyezni való a vendégek nevéhez fűződik: a 10. percben Hodur 22 méterről váratlanul lövésre szánta el magát, ám a vetődő Baji kiöklözte a bal sarok felé tartó labdát. A folytatásban Ku­rucz fölé fejelt, Belvon bombája mellé szállt, Árgyelán pedig öt lépésről fölé pörgetett. A 26. percben azonban meg- zörrent a vendégek hálója: Bel­von készülődött jobbról egy sza­badrúgáshoz. Mivel sípszó előtt beívelte a labdát, először egy sárga lapot kapott. Ez viszont kedvezett a hazaiaknak, mert megismételhették a szabadrú­gást: Belvon másodjára minta­szerűen lőtt be a túoldalon a leg­magasabbra ugró Kurucz fejé­re, aki öt méterről a jobb alsó sarokba fejelt, 1—0. A 33. percben Belvon Gyet­vai kíséretében ordító helyzet­ben a kapu előtt keresztbe ellőtt. A fordulás után Csató lapos lövését a kivetődő Hiesz csak másodszorra tudta megkaparin­tani. A 63. percben viszont növelte előnyét a hazai csapat. Csató labdájával Fekete a jobb szélen megiramodott, jól lőtt be lapo­san a balösszekötő helyén érkező Kurucz elé, aki előreve­tődve jobb külsővel 10 méterről a balra vetődő kapus hóna alatt a háló közepébe perdített, 2—0. A 69. percben a békéscsabai­ak cseréhez készülődtek, egy­ben szögletrúgáshoz. Baukó gyúró Manaila számát mutatta föl, aki egyébként a szögletrú­gáshoz készülődött volna, ám dühében belerúgott egy nagyot a labdába. A játékvezető eközben adminisztrált, így olybá vette — teljesen jogosan, — mint aki sípszó előtt elrúgja a labdát, s mivel a román idegenlégiósnak már volt egy sárgája, a kiállítás sorsára jutott. Hasonlóképpen ki kellett volna állítani Gyetvait a 72. percben, amikor a kitörő Kuruczot elütötte. A 83. percben szépítettek a vendégek. A békéscsabai kapu előtt pattogott a labda, először Ionut vétette el, majd Pápa tisz­tázhatott volna, ám egymásra vártak a védők. Nem úgy Gu­bán, aki rácsapott a labdára és 5 méterről a kapu közepébe emelt, 2—1. A 87. percben Juhász váratlan bal felső sarkos lövését hárította Baji. Egy perccel a lefújás előtt óriási egyenlítési lehetőséget szalasztottak el a tarjániak: Pá­pai lövése Baji kezéből kiper­dült, a labda túl is jutott a hibázó kapuson, de Ionut az utolsó pil­lanatban kirúgta a gólvonal felé csorgó pettyest a berobbanó támadók elől. Alacsony színvonalú mér­kőzés szemtanúja lehetett az eső ellenére kilátogató több mint kétezer szurkoló. A csú­szós talajon nem alakult ki tetszetős játék és sok hiba csúszott mindkét gárda táma­dásszövéseibe. A fordulás Akárcsak a Kispest-Hon­véd csapatának, a Sampdo- riának sem sikerült a bajnoki főpróbája a szerdai Európa Kupa mérkőzés előtt. Ä forduló teljes ered­ménylistája: Cagliari—In- temazionale 1—l.Cremone- se—Verona 3—0, Fiorenti- na—Bari 2—0, Foggia— Ascoli I—0, Lazio—Genova 1—1, Milan—Parma 2—0, Napoli—Juventus 0—1, Sampdoria—Atalanta 0—2, Torino—Roma 1—1. Az élcsoport: 1. Milan 10, 2. Juventus 10, 3. Napoli 9 pont. A B-liga eredményei: Avellino—Pisa 2—2, Bolog­na—Padova 4—1, Cosen- za—Piacenza 2—0, Lucche- se—Ancona 0—0, Messi­na—Lecce 1—1, Palermo— Pescara 2—1, Reggiana— Modena 3—1, Taranto— Brescia 0—0, Udinese—Ce- sena 2—1, Venezia—Caser- tana 1—1. Következik Az NB II Keleti csoportjá­nak 10. fordulójában az alábbi párosításban lépnek pályára a csapatok. Október 26., szombat: Debrecen— Szolnok. Október 27., vasár­nap: Szarvasi Vasas—Nyír­egyháza, jv.: Nyilas (Veres, Bába), Kecskemét—Békés­csabai Előre FC, jv.: Maros­vári (Marcsok, Mészáros), Miske—Bagi SE, Szeged— Kazincbarcika, Hajdúná­nás—Budafok, Hatvan— Eger, Salgótarján—Kaba. Valamennyi mérkőzés 13.30 órakor kezdődik. A Keleti csoport állása: 1. Szeged SC 2. Békéscsabai Előre FC 3. Nyíregyháza 4. Hatvan-DEKO 5. Kábái Egyetértés 6. Bagi SE 7. Debreceni VSC 8. Hajdúnánás 9. Szarvasi Vasas 10. Kecskeméti SC 11. Eger SE 12. Kazincbarcika 13. Szolnoki MÁV-MTE 14. Miske 15. Budafok 16. Salgótarján 9 7 2­16— 3 16 9 6 1 2 24— 9 13 9 5 2 2 15— 8 12 9 4 4 1 12— 7 12 9 4 3 2 16—10 11 9 4 2 3 14—13 10 9 2 5 2 14— 8 9 9 3 3 3 9—12 9 9 3 3 3 10—15 9 9 2 4 3 10—12 8 9 2 4 3 10—16 8 9 3 1 5 11—14 7 9 2 2 5 6—17 6 9 1 3 5 8—12 5 9 2 1 6 10—21 5 9 1 2 6 6—14 4 A Szarvas viszont pontot szerzett Kábán Kábái Egyetértés—Szarvasi Vasas 1—1 (1—1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Kaba, 500 néző. V.: Marcsok (Horváth Gy., dr. Bozóky). Kaba: Vadon 6— Berki 7, Takács 7, Molnár 5 — Dán 6, Kóka 5, Horváth 7, Benyó 5 — Fodor 5, Plókai 8, Toderás 6. Edző: Garamvölgyi Lajos. Szarvas: Hanyecz 7 — Brakszatórisz 5, Boda 7, Holp 5, Cziglédszky 4 — Bakai 5, Bakos 7, Stef 5, Rácz 6 — Szarvas 7, Búzás 5. Edző: loan Patrascu. Csere: Stef helyett Sárosi (-) a 75., Toderás h. Kovács A. (-) a 83., Búzás h. Hirmler (-) a 87. percben. Gólszerző: Szarvas a 37., Plókai a 39. percben. Sárga lap: Dan a 9. percben. Vállalkozók, kereskedők, viszonteladók! Hideg-meleg háztartási vízórák (Petrich, Schinzel, Pol-Lux) állandóan kaphatók. Érdeklődni: Spigut András, Orosháza, Rákóczi u. 1/C1/4. Telefon + üzenetrögzítő: (68) 12-730 Irreális talajú pályán, több­méteres víztócsákkal tarkított játéktéren kezdődött a találko­zó. A két csapat játékosai nem kímélték magukat, végig nagyi­ramú, élvezetes küzdelmet lát­hatott a gyérszámú szurkolóse­Elhunyt Gajdács László Újabb sportember hagyta itt a békéscsabai sportéletet. Az elmúlt hé­ten 83 esztendős korában elhunyt Gajdács László, a Békéscsabai Előre Spar­tacus egykori gazdasági vezetője, a klub csupaszív társadalmi munkása. Már gyerekkorában megszerette a sportot, Békéscsabán az iskolai csapatban rúgta a labdát. A Békéscsabai Kötöttáru- gyár főkönyvelőjeként ment nyugdíjba, majd lett az Előre gazdasági vezető­je. Később átadta ezt a munkát Békefi Józsefnek, de a klubtól nem tudott elszakadni. Társadalmi munkásként segítette az egyesületet, ott volt a sporteseményeken, szur­kolt a lila-fehéreknek. A szombati találkozó előtt rá emlékezett a publikum egyperces néma felállás­sal, s a lila-fehér játékosok karjára fekete gyászsza­lag került a tiszteletadás jeléül. Gajdács László temetése október 28-án, hétfőn lesz a Vasúti teme­tőben. Emlékét megőriz­zük! reg. A találkozó elején a hazaiak nagy erővel támadni kezdtek, több helyzetük is volt, ám ezek kimaradtak. A félidő közepe után a vendégek is kimerészked­tek „sündisznóállásukból”, há­rom gólhelyzetük is adódott, ám az utolsó pillanatban mindig hiba csúszott a játékba. A 37. percben Búzás a jobb szélen ügyesen levált Molnár­ról, majd beadott és Szarvas hat méterről külsővel a jobb alsó sarokba lőtt, 0—1. A 39. percben már egyenlítet­tek is a hazaiak: Plókai kapott egy indítást középen, keresztbe futva nyolc méterről jobbról a bal alsó sarokba fejelt, 1—1. Szünet után még nagyobb lendülettel támadott a Kaba, szinte felbillent a pály^. Fodor remek labdájával a 60, percben Plókai kitört a 16-oson belül, a szarvasi védők felvágták, de Marcsok játékvezető 11-es he­lyett továbbot intett. A házigaz­dákat sújtotta még az is, hogy a korábban jól játszó Fodor szája felrepedt, s a labdarúgó a talál­kozó háromnegyedében érezhe­tően visszafogta magát, tartva az ütközésektől. A korábbi két fordulóban elszenvedett súlyos vereség után alaposan megszervezte védekezését a Szarvas. Kapu­juk elé vonultak a vendégek, így nem adtak teret a gyors hazai csatároknak. Ez a takti­ka bevált, sőt, az ellentámadá­sokból akár több gólt is rúg­hattak volna a Körös-partiak. Bár a találkozó nagy részében fölényben játszott a Kaba, a vendégek megérdemelten vit­ték el az egy pontot. Nyilatkozatok. Garamvöl­gyi Lajos: — Sajnos, az irreális talaj és a vendégek hősies véde­kezése miatt mezőnyfölényün­ket nem tudtuk győzelemre váltani. loan Patrascu: — Az első félidőben talán kissé fö­lényben játszottunk, de a máso­dikban már csak az eredmény tartására törekedtünk. Rutinos ellenféllel szemben megérde­melten szereztünk egy pontot. Halál a pályán Tegnap délután az NB III Tisza csoportjában leját­szott Hajdúszoboszlói Bocs­kai—Nagyhalász mérkőzé­sen a 8. percben a 30 esztendős Adorján Árpád — aki egykoron a Békéscsabai Előre Spartacus NB I-es csapatának színeiben is ker­gette a labdát, hat eszten­dőn át 104 első osztályú baj­noki mérkőzésen szerepelt a Békéscsaba és a Debreceni VSC színeiben, ott 14 gólt lőtt — a 8. percben egy sza­badrúgás után kocogott vissza saját térfelére, a lab­da nem volt nála, nem is ütközött senkivel „csak” eszméletét vesztette és föld­re rogyott. A csapat orvosa, majd a Debrecenből kiérke­ző mentőorvos mindent megtettek életének meg­mentéséért, sajnos sikerte­lenül. Az egykori kiváló kö­zéppályás halálát az első diagnózis szerint szívelégte­lenség okozta. A Nyugati csoport állása: 1. Csepel SC 9 6 2 1 15— 5 14 2. Dorogi Bányász 9 5 4­9— 2 14 3. BKV Előre 9 5 3 1 15— 4 13 4. Paksi Atom 9 5 1 3 17— 9 11 5. Mohács 9 4 3 2 10— 5 11 6. III. kér. TTVE 9 5 1 3 9— 9 11 7. Dunaújváros 9 5 1 3 13—15 15 8. Nagykanizsa 9 4 1 4 16— 9 9 9. Sopron LC 9 3 3 3 9— 9 9 10. Baja 9 3 2 4 6— 9 8 11. Erzsébeti MTK 9 4­5 17—21 8 12. Sabaria 9 2 4 3 5— 9 8 13. Szekszárd 9 3 1 5 8—13 7 14. Ajkai Bányász 9 2,­7 6—15 4 15. Oroszlányi Bányász 9­4 5 5—14 4 16. Ganz-Danubius 9 .2 7 6—19 2 Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr.Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Serédi János ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66)27-844; főszerkesztő: (66) 21-401; telefax: (66)21-401; kiadó: (66) 26-395. Telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesí­tőknél. Előfizetési dfj egy hónapra 245 forint, egy évre 2940 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068