Békés Megyei Népújság, 1986. április (41. évfolyam, 76-101. szám)

1986-04-14 / 87. szám

f 1986. április 14., hétfő NÉPÚJSÁG SPORT SPORT SPORT SPORT Megnyugtató két pont Békéscsaba—Szombathely 2—0 (2—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 4 ezer néző. V.: Makó I* (Maczkó J., Fekete). BÉKÉSCSABA: Leboniczky — Varga, Szabó II., Ottla- kán — Vigh, Steigerwald, Vágó, Fecsku (Csanálosi, 89. p.) — Kanyári (Takács J., 68. p.), Pásztor J., Szekeres. Edző: Sülé István. HALADÁS: Hegedűs — Horváth, Vörög Cs., Pásztor F- (Pados, 36. p.), Papp ,— Nagy, Bognár, Szabó J., Topor — Dómján, Schröter (Dan, 15. p.). Edző: Rátkai László. Gólszerző: Pásztor (21. p.), Fecsku (28. p-). Sárga lap: Topor (24-p.), PaCpp (35. p.), Szabó II. (12. p.). Szögletarány: 6:1 (3:0) a Békéscsaba javára­A békéscsabaiak nagy len­dülettel kezdtek, szemmel láthatóan hamar döntésre akarták vinni a számukra létfontosságú két pont sor­sát. A területet védő szom­bathelyieket teljesen beszo­rították, a vendégek térfelén folyt a játék. A 13. percben Schröter fájdalmas arccal bi­cegett az oldalvonal felé, de orvosi segély után sem tud­ta folytatni a játékot. A 20. percben Szabó II. húsz mé­teres kellemetlen, pattogó lövését védte Hegedűs. A 20. percben megszerezték a ve­zetést a lila-fehérek. A bal­összekötő helyén cselező Szekerest Vörös Cs. megrúg­ta, szabadrúgás- A szombat- helyiek kapujától 18 méter­re leállított ' labda mögé Pásztor állt, mesterien a jobb felső sarokba lőtt, 1—0. A 24. percben Topor' sár­ga lapos figyelmeztetést ka­pott, miután kézlegyintéssel vett tudomást a játékvezető egyik ítéletéről. A 28. perc­ben Fecsku Kanyárival kényszerítőzött a balösszekö­tő helyén, a visszakapott labdát a középpályás leke­zelte és 13 méterről a kifu­tó Hegedűs mellett, nagy nyugalommal a jobb alsó sa­rokba helyezett, 2—0. Továbbra is a békéscsa­baiak kezdeményeztek töb­bet. A 32. percben Kanyári előtt nyílott újabb gólszer­zési lehetőség. Szekeres el­futott a balszélen, majd mértani pontossággal bea­dott, de a csatár három lé­pésről nem tudta Hegedűs kapujába fejelni a labdát. A vendég szombathelyiek tech­nikai faultokkal igyekeztek tördelni a csabaiak lendüle­tét. A 35. percben az előre­törő Steigerwaldot Papp fel­vágta: jutalma sárga lap lett­Fordulás után, a 49. perc­ben Bognár 16 méteres lövé­sét Leboniczky csak másod­szorra tudta megkaparintani. Kiegyenlített lett a játék. Az 59. percben Nagy távoli bal­lábas bombáját védte a csa­bai kapuvédő. A 68. percben a sokat mozgó Szekeres ke­rült a szombathelyi véde­lem mögé, az alapvonalról középre ívelt, de Kanyári a jobbösszekötő helyéről, nyolc méterről magasan fölé lőtt. A 72. percben Szabó II. kés­lekedve végzett el egy sza­badrúgást, ő is sárga lapot kapott. A 80. percben, szög­let után, melyet Pásztor ívelt be. Vágó a kapu köze­pébe, Hegedűs kezébe fejel­te a pettyest- Az utolsó tíz percben ellaposodott a játék, nagyot esett az iram és a színvonal is. A békéscsabai együttes az első félidőben nagysze­rű játékot produkált. A li­la-fehérek sokat mozogtak, szinte lerohanták ellenfe­lüket, teljesen beszorítot­ták a szombathelyieket sa­ját térfelükre. Már az el­lentérfélen letáma'dták a vendégeket, s egyre másra dolgozták ki a helyzeteket. Ebben a félidőben Pásztor József remekelt, most is igazolta nagyszerű képes­ségeit, vezéregyénisége volt a csabai csapatnak. Nagy­szerű szabadrúgásgólt is lőtt. Az első félidőben az történt a játéktéren, amit a békéscsabaiak akartak, a szombathelylek ekkor sem­mi veszélyt nem jelentet­tek a ha'zaiak kapujára­Fordulás után a csabai­ak lefékeztek, így változott a játék, kiegyenlítettebb lett. Egy-két keményebb belemenés borzolta a ke­délyeket, de az eredmény már nem változott. Ebben a félidőben a küzdőjelleg dominált, összességében a közepes színvonalú, irstmos találkozón a békéscsabaiak már az első félidőben biz­tosították az igen értékes két pontot. A szombathe­lyiek ezen a délutánon mérsékelt teljesítményt nyújtottak. Nyilatkozatok. Sülé István: — Az első félidőben muta­tott játék alapján rászolgál­tunk a győzelemre. Rátkai László: — A Békéscsaba si­kere megérdemelt. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Bp. Honvéd—Ü. Dózsa 6—0 (3—0) Vasas—Ferencváros 0—2 (0—1) Rába ETO—Siófok 3—1 (2—0) Videoton—Bp. Volán 0—0 DMVSC—Zalaegerszeg. 0—0 Csepel—Pécsi MSC 0—0 Tatabánya—MTK-VM 0—1 (0—0) az NB i. allasa: 1. Bp. Honvéd 2. Pécs 3. Rába ETO 4. ZTE 5. Videoton 6. FTC 7. Tatabánya 8. MTK-VM 9. Vasas 10. Haladás 11. Ü. Dózsa 12. Debrecen 13. Békéscsaba 14. Siófok 15. Bp. Volán 16. Csepel 27 16 9 2 56:24 41 27 13 9 5 40:20 35 27 11 11 5 54:39 33 27 11 11 5 45:32 33 27 10 10 7 23:20 30 27 10 9 8 32:29 29 27 8 11 8 32:26 27 27 10 6 11 43:38 26 27 9 7 11 32:38 25 27 8 8 11 28 :31 24 27 8 8 11 29:38 24 27 7 10 10 23:41 24 27 7 9 11 30:42 23 27 7 7 13 26:43 21 27 4 11 12 26:42 19 27 7 4 16 23:39 18 AZ UTANPÓTLAS- BAJNOKSAGÉRT: Haladás VSE—Bcs. Előre Sparta­cus 2—0 (2—0). Békéscsaba, 200 néző. V.: Bubori. Haladás: Ku- tasi — Hegyi, Mikes, Lakner, Havasi — Márkus, Héra, Elekes — Lipta, Koroknai, Schaffer. Edző: Kajári Viktor. Békéscsa­ba: Baji — Gyimesi, (Lenkefi), Popol, Bánfi, Krizsán — Ador­ján. Kelemen, Zsigmond — Ta­kács Z., Pápa, Kanál. Edző: Ma­rosvölgyi Károly. A vendégek tíz perc^ elteltével megszerezték a vezetést, melyre a csabaiak két kapufával válaszoltak. Fél­óra elteltével újabb vasi gól esett, s ez eldöntötte a két pont sorsát. A csabaiak a második félidőben csak a 16-osig jutot­tak el. G.: Elekes 2. Jó: az egész szombathelyi csapat, ill. Kelemen. (Gyurkó) AZ NB II-BEN TÖRTÉNT: Nyíregyháza—Kazincbarcika 0—0 Szolnok—Szekszárd 0—0 Eger—Sopron 1—0 (0—0) Dunaújváros—Komló 5—2 (l—0) Baja—Ganz-Mávag 7—0 (3—0) Keszthely—Nagykanizsa 0—0 Diósgyőr—Szabó L. SE 1—1 (1—0) Metripond—Vác 3—2 (2—2) Veszprém—Szeol-Délép 0—0 Salgótarján—D. Kinizsi 2—1 (1—0) AZ NB II ALLASA: 1. Dunaújv. 26 14 8 4 51-24 36 2. Szeol-D. 26 15 6 5 50-24 36 3. Eger 26 12 12 2 41-20 36 4. Diósgyőr 26 11 8 7 43-33 30 5. Keszthely 26 10 9 7 30-27 29 6. Szekszárd 26 8 12 6 27-33 28 7. Baja 26 11 6 9 42-49 28 8. Ganz-M. 26 9 9 8 37-37 27 9. Salgótarján 26 10 6 10 28-25 26 10. Nyíregyh. 26 9 8 9 29-28 26 11. Komló 26 11 4 11 44-45 26 12. Veszprém 26 8 9 9 27-30 25 13. Szolnok 26 9 6 11 30-38 24 14. Metripond 26 8 7 11 38-41 23 15. Sopron 26 7 8 11 28-33 22 16. N.-kanizsa 26 6 9 11 31-38 21 17. Szabó L. SE 26 8 5 13 31-40 21 18. D. Kinizsi 26 6 8 12 30-38 20 19. Vác 26 7 6 13 26-39 20 20. K.-barclka 26 5 6 15 27-48 16 A szombathelyiek ezen mérkőzésen jobbára csak védekeztek. A képen is látható, hogy szoros emberfogással követik a fehér mezes békéscsabaiakat Fotó: Kovács Erzsébet Bátorfi Csilla Európa-bajnok (Folytatás az 1. oldalról) malmára hajtották a vizet. Nem túlzás mondani, hogy a harmadik és a negyedik játszma egyértelmű volt, Bá­torfi remekül pörgetett, jól „váltott” egyik oldalról a másikra, s a pörgetései is hatásos fegyvernek bizonyul­tak. Amikor a 21. pontot is megszerezte, nemcsak ő uj­jongott és ugrált az asztal körül, hanem a csapattársak és a vezetők. A sok szurkoló is ünnepelte. Érthetően óriá­si volt az öröm, Urbán Edit, az Európa-bajnok csapattárs megrázta Bátorfi vállát és úgy mondta: „Egyéni Euró­pa-bajnok vagy, érted?...” Bátorfi kedvesen állt a té­vések és a fotóriporterek ka­meráinak a tüzében, s a seb­tiben feladott kérdésekre is rögtön válaszolt. Melyik volt nehezebb mérkőzés Bulatova ellen, a csapatban vagy a mostani? — A csapatban. Nagy eredménynek tartom, hogy néhány napon belül kétszer is legyőztem kitűnő ellenfe­lemet. Női egyes, Európa-bajnok: Bátorfi Csilla (Magyaror­szág), 2. Fliura Bulatova (Szovjetunió), 3. Otilia Ba- descu (Románia) és Lisa Bellinger (Anglia). Látványos játékot hozott a férfidöntő a rohamozó Persson és Kucharski kö­zött. Az első szettet a lengyel versenyző nyerte Persson hosszan tartó vezetése után, de aztán változott a kép. Persson ragyogó ütéseivel korábbi többszörös világbaj­nok honfitársát, Johanssont idézte. Sőt, gyorsaságban ta­lán még felül is múlta. Az EB-k történetében ez a nyolcadik svéd egyéni győze­lem. Férfi egyes, a döntőben: Persson-—Kucharski 3:1 (—19, 10, 16, 19). Európa-bajnok: Jörg Persson (Svédország), 2. Leszek Ku­charski (Lengyelország), 3. Andrzej Grubba (Lengyelor­szág) és Ulf Carlsson (Svéd­ország). Női páros. Európa-bajnok: Fliura Bulatova, Elena Kov- tun (Szovjetunió), 2. Marie Hrachova (Csehszlovákia), Bettine Vriesekoop (Hollan­dia), 3. Maria Alboiu, Otilia Badescu (Románia) és Barb- ro Viktorsson, Marie Svens- son (Svédország). Férfipáros. Európa-bajnok: Jan-Ove Waldner, Erik Lindh (Svédország), 2. Mi­kael Appelgren, Ulf Carls­son (Svédország), 3. Dragu- til Surbek, Zoran Kalinics (Jugoszlávia) és Ilié Lupu- lescu, Zoran Primorac (Ju­goszlávia). Az éremtáblázat éllovasai: arany ezüst bronz 1. Svédország 3 12 2. Magyaro. 2 — — 3. Szovjetunió 12 — 4. Csehszlovákia 111 II Határőr Dózsa sikere Kecskeméten A területi bajnokság Körös csoportjának 22. fordulójában jól szerepeltek együttese­ink. A legnagyobb meglepetést a Határőr Dózsa gárdája szolgáltatta, akik a Kecs­keméti TE otthonából elhozták mindkét bajnoki pontot. A GYSE kiütéses győzel­met aratott Tápén. A listavezető szarvasi­ak pontot vesztettek Lajosmizsén, de előnyük a tabellán továbbra is három pont, mert a 2. helyezett KSC is dön­tetlen eredményt ért el Soltvadkerten. Gólokban gazdag találkozón nem bírt egymással a Szegedi VSE és a Békés. Nagy csatában tartotta otthon az OMTK a két pontot a Szegedi Dózsa ellen. BÉKÉS—SZEGEDI VSE 3—3 (3—1) Szeged, 200 néző. V.: Miklós. Békés: Győrfi — Szabó T., Zsí­ros, Süli, Fehér — Kondacs (Ravasz), Felegyi, Maján — Vo- zár, Kátai, Bobcsek. Edző: Nagy Mihály. SZVSE: Bozsár (Újhe­lyi) — Deák, Kiss L., Ménesi, Szrenka — Földeák, Hágelmann T., Simái — Tóth G., Hágel­mann E., Nagy L. Edző: Tóth Lajos. Kezdés után mindjárt a béké­siek léptek fel támadólag, és a 15. percben Vozár góljával a vezetést is megszerezték (1—0). öt perc múlva újabb találatot értek el a vendégek, ekkor Kondacs volt eredményes (2—0). A 38. percben Simái szépítő gól­ja azt jelentette, hogy a szege­di csapatnak is van esélye a folytatásban a pontszerzésre (2—1). A félidő lefújása előtt röviddel azonban Bobcsek ismét eredményes volt, és így már 3—1-re vezettek a vendégek. Szünet után visszafogták a tem­pót a békésiek, de védelmük sokáig jól állt a lábán. A 73. percben Szrnkának sikerült be­vennie a remekül védő Győrfi hálóját (3—2). Nagy küzdelmet hozott a találkozó hajrája, és már-már mindenki elkönyvelte a békési győzelmet, amikor egy perccel a lefújás előtt Szabó T. a 16-oson belül kézzel ért a labdához, arcúért a játékvezető ll-est ítélt. A büntetőt Nagy L. a balra mozduló kapus mellett a kapu közepébe lőtte (3—3). Az első félidőben remekül játszó vendégek kétgólos előnyt tudtak szerezni, és hogy még­sem hagyták el győztesen a já­tékteret, ez annak köszönhető, hogy a második félidőben az eredmény tartására törekedtek. Jó: Győrfi, Maján, Bobcsek, ill. Deák, Szrnka, Nagy L. GYULA—TÁPÉ 5—0 (2—0) Tápé, 400 néző. V.: Dömény. Gyula: Priböjszki — Tóth, Otott, Szakái, Szűcs — Mohácsi, Gortka (Szénási), Kovács — Rácz, Cserháti, Jónás. Edző: Szimcsák István. Tápé: Márton — Miklós S., Urbán, Róka, Neszlecskó — Miklós J., Hege­dűs, Bacsó (Laczkó) — Magyar, Bazsó, Karsai. Edző: Mészáros Sándor. Kezdés után .a hazaiak vezet­ték az első veszélyes támadá­sokat, fölényüket ebben az idő­szakban két kimaradt gólhely­zet jelezte. Ezután egyre inkább feltámadt a gyulai csapat, át­vette a játék irányítását. A 25. percben Cserháti góljával sze­rezték meg a vezetést a vendé­gek (1—0), majd a félidő lefú­jása előtt két perccel Rácz ta­lálata tulajdonképpen eldöntöt­te a két pont sorsát (2—0). Szü­net után még megpróbált a Tá­pé javítani helyzetén, de a gyulaiak remekül játszottak, esélyt sem adtak ellenfelüknek a góllövésre. A mérkőzés hajrá­jában ellenállhatatlanul futbal­loztak a vendégek, a 75. perc­ben Rácz volt eredményes (3—0), majd öt perc múlva Szé­nási már a 4. gyulai gólt sze­rezte meg. A lefújás előtt rö­viddel Jónás állította be a ta­lálkozó végeredményét (5—0). Jó: Priböjszki, Otott, Mohácsi, Rácz, Jónás, ill. a tápéiak kö­zül senkit sem lehet kiemelni. OROSHÁZI MTK— SZEGEDI DÓZSA 1—0 (1—0) Orosháza, 600 néző. V.: Kara. OMTK: Bugyik, — Hegedűs J., Hegedűs F., Csilek, Árvái — Pi- sont, Kucsera, Kiss — Szalka (Tapasztó), Tisza, Papp. Edző: Szita László. Sz. Dózsa: Far­kas — Kemenes, Pócsik, Hur- guly, Kampier — öze, Horváth, Gerecz, Holler — Somogyi, Bán­fi (Tóth). Mb. Edző: Pénzes. 23. perc: egy visszapattanó labdát Kucsera 19 méterről vá­ratlanul meglőtt, és a labda a jobb felső sarokban kötött ki, 1—0. Úgy indult a mérkőzés, hogy a szegediek egyáltalán nem tisz­telték a hazaiak előkelő helye­zését, s jó negyedóráig szinte egy kapura folyt a játék. A szegedi támadások azonban rendre elhaltak a kapu előteré­ben, elsősorban Bugyik jóvoltá­ból. A gól után feltámadt az OMTK, azonban további pró­bálkozásait nem kísérte már szerencse. A második félidőben is többet támadtak a vendégek, az eredmény azonban nem vál­tozott. Jó: Bugyik, Hegedűs F., Csilek, ill. Kemenes, Hurguly, Gerecz, Somogyi. Varga Zoltán HATÁRŐR DÓZSA—KTE 3-1 (1-1) Kecskemét. 500 néző. V.: Szi­lágyi. H. Dózsa: Koós — Poly- vás, Losonczki, Gránicz, Nagy — Grezsa, Tőkés, Márkli — Kesztyűs, Óvári, Fodor (Kolo- zsi). Edző: Patyi Béla. KTE: Varga — Egyed, Virágh, Nagy, Rózsa — Walter, Mari (Andó), Seres — Horváth, Meszlényi, Pető. Edző: Losonczi László. 12. perc: 22 méteres szabadrú­gásból Losonczki éles lövést küldött a jobb alsó sarokba, 1—0. 45. perc: Virágh átadását Ró­zsa a hálóba helyezte, 1—1. 60. perc: Kolozsi futott el, éles lövése a kapu bal oldalába vá­gódott, 2—1. 80. perc: Márkli iramodott meg a bal oldalon, és mikor a 16-oson belül járt, a védők buk­tatták. A ll-est Losonczki a bal sarokba lőtte, 3—1. A Határőr Dózsa lelkesen, és helyenként egészen jól, a KTE gyengén és öregurasan játszott. Jó: Tőkés, Polyvás, Koós, ill. Egyed, Walter. LAJOSMIZSE—SZARVAS 1—1 (1—0) Lajosmizse, 400 néző. V.: Ve­res. Lajosmizse: Kripkó —Ábel, Csima, Virágh, Nagyhegyes! — Hegyesi, Diószegi (Janó), Sajó — Kocsis, Lendvai, Kállai. Edző: Bende József. Szarvas: Hanyecz — Paulik, Plástyik, Fi- lyó, Boda — Durucskó, Vigh, Demjén — Váczi, Somogyi, Al­berti. Edző: Szűcs Mihály. 28. perc: Hegyesi beadását Kállai Kocsis elé fejelte, aki ki­sodródva éles szögből a hosszú sarokba lőtt, 1—0. 70. perc: szöglet után kavaro­dás támadt a lajosmizse! kapu előtt. Boda kézzel tette maga elé a labdát, majd a hálóba lőtte, és mivel a játékvezető nem látta a szabálytalanságot, megadta a gólt, 1—1. Végig nagy iramú, kemény, de sportszerű küzdelemben, a kontratámadásokra építő lajos- mizsei csapatnak volt több gól­helyzete. Jó: Abel, Csima, Ko­csis, ill. Plástyik, Filyó, Boda. További eredmények: H. Kun B. SE—Makó 3—1, Szentes—Mis­ke 1—1, Soltvadkert—KSC 1—1. A Körös csoport állása: 1. Szarvas 22 16 4 2 47-14 36 2. KSC 22 13 7 2 39-18 33 3. OMTK 22 12 6 4 36-12 30 4. Gyula 22 12 5 5 35-21 29 5. Békés 22 8 8 6 39-31 24 6. KTE 22 9 6 7 32-24 24 7. Miske 22 6 8 8 26-29 20 8. Soltvadkert 22 7 5 10 38-42 19 9. Lajosmizse 22 6 7 9 34-44 19 10. Makó 22 6 7 9 21-31 19 11. Szentes 22 7 5 10 21-40 19 12. SZVSE 22 6 6 10 25-40 18 13. H. K. B. SE 22 4 8 10 33-40 16 14. Sz. Dózsa 22 5 6 11 21-35 16 15. H. Dózsa SE 22 7 2 13 29-44 16 16. Tápé 22 5 4 13 21-32 14 * * * A Magyar Labdarúgó-szövetség területi bizottsága és a területi­leg illetékes versenybizottságok 1986-ban is megrendezik a terü­leti bajnokság hat csoport vá­logatottjának tornáját. A Körös csoport válogatottjá­nak kialakításával a versenybi­zottság Szabó László LSZ-titkárt, a csapat menedzselésével Kere­kes Imrét, a Szarvas pályaedző­jét bízta meg. Az első tétmérkő­zésre április 16-án (szerda) 15 órakor kerül sor Szarvason, a Mátra csoport válogatottja ellen. A sikeres szereplés érdekében a Bács-Kiskun, Békés és Csong- rád megyét képviselő Körös cso­port válogatottja a felkészülés során két alkalommal találkoz­tak. Először március 19-én, egy­más elleni edzőmérkőzésre ke­rült sor a Békéscsabai MÁV SE pályán, majd április 9-én a lis­tavezető Szarvas ellen játszot­ták a főpróbát. Az eredmény Szarvason 0—0 volt. Az április 16-án Szarvason sorra kerülő mérkőzésre a kö­vetkező játékosok kaptak meg­hívást : Kovács, Boda. Lipták, Demjén, Váczi, Durucskó, (Szarvas). Márton, Urbán (Tá­pé). Petrás, Pisont, Kucsera (OMTK). Céh (KSC), Nagy (KTE). Kondacs, Fehér (Békés). Márkli (H. Dózsa). A keret ki­alakításánál csak azokat a já­tékosokat lehetett figyelembe venni, akik 1960. január 1. után születtek. % A MEGYEI I. OSZTÁLYBAN TÖRTÉNT: Gyomae.—Gádoros Mezőh.—Nagyszénás M.-kovácsh.—Füzesgy. Kaszaper-Nagybánh. —Medgyesegyháza Battonya—Mezőb. Szegh.—Bcs. Agyaglp. Kétegyháza—Kondoros Csorvás—Békésszenta. 2—1 (1—0) 2—3 (1—3 ) 1—0 (0—0) 0—1 (0—0) 2—2 (1—2) 1—0 (0—0) 0—2 0—0 Totóeredmények 1. Nürnberg—1. FC Köln 3—0 1 2. Leverk.—M.-ladbach 3—1 1 3. Solingen—Wattensch. 0—0 x 4. S. Kickers—Karlsruhe 2—1 1 5. B.-schweig—B. W. 90 0—1 2 6. Avellino—Fiorentina 3—1 1 7. Bari—Verona 3—1 1 8. Milan—Napoli 1—2 2 9. Pisa—Roma 2—4 2 10. Sampdoria—Juventus 0—0 x 11. Torino—Internazionale 1—0 i 12. Arezzo—Ascoli l—1 x 13. Bologna—Triestin^ 1—0 1 Pótmérkőzések: 14. Dortm.—B. München 0—3 2 15. Lazio—Cesena 1—1 x 16. Samben.—Brescia 0—0 x * Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Arpásl Zoltán. Főszerkesztő-helyet- BEKES MEG^TEl tes; Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és 1 k. 1 í ^*1 fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. nem küldünk vissza.