Békés Megyei Népújság, 1972. november (27. évfolyam, 258-282. szám)

1972-11-30 / 282. szám

A csabai futball-feszti válom Magyarország Utánpótlás válogatott—Lengyelország Utánpótlás válogatott 4-1 (4-1) A kitűnő képességű játékosok­ból összeállított magyar csapat az első félidőben — a mély ta­lajhoz remekül alkalmazkodva —, kitűnően mozgott és többször is tűzbehozta a hatalmas néző­sereget. A lengyel csapat, amely korántsem állt olyan tapasztalt labdarúgókból, mint a miénk, ebben a játékrészben nem ta­lálta meg válogatottunk játéká­nak ellenszerét. Fordulás után kiegyenlítetté vált a küzde’em. A lengyelek is több veszélyes helyzetet teremtettek a magyar kapu előtt és védőik most már biztosabban álltak a lábukon. Így érdekes, fordulatokban gaz­dag, in mérkőzés tanúi lehettek a szurkolók. Kitűnt: Harsányi, Horváth, Vépi, Becsei, Kiss T., Tóth A., illetve Rzesni, Kasper- czak, Herisz. Barátságos labdarúgó-mérkő­zés, Békéscsaba, 9 000 néző. V.: Győri (Mézes, Wallfisch). A-vá- logatott: Géczi (Rapp) — Fá­bián, Kovács, Vidáts, Juhász I, Bálint, Fazekas, Kocsis (Dunai II), Váradi, Szűcs, Zámbó (Sző­ke), Edző: Illovszky Rudolf. Előre Spartacus: Tasnády — Kvasz, Dobó, Láza (Kerekes B.), Dávid, Lukoviczki (Schnei­der), Kovács (Veszelka), Kere­kes A. (Lengyel), Veszelka, Né­meth, Schneider (Bánáti). Ed­ző: Pillér Sándor. Szögletarány: 7—6 (3—3), a Bcs. Előre Sp. javára. Zászló- és virágcsokor-csere után — a válogatott lendült támadásba. Váradi fejesét, az­után pedig édes lövését védte remekül Tasnády. A 7. perc­ben Fazekas labdája a vetődő csabai kapusról felpattant, majd a hálóba perdült, 1—0. Az ellentámadás során Kovács küldött éles lövést — a jobb kapufa mellé. A válogatott tá­madott, csatárai azonban pon­tatlanul lőttek, vagy Dobóék álították meg akcióikat. A 18. percben Németh bombáját szögletre ütötte Géczi. Kocsis és Fazekas próbálkozott lövés­sel — de baj volt az irányzók­kal. A másik oldalon Láza lab­dája Fábiánon irányt változ­tatva pattant Géczi ölébe. Ä 43. percben Kvasz alig fejelt a léc fölé. Nemzetközi barátságos mérkő­zés, Békéscsaba, 12 000 néző. V.: Bircsák (Halász, Jaczina). Ma­gyarország: Mészáros (Bencze, a 67. percben) — Török, Harsányi (Salamon, a 70. percben), Vépi, i Komjáíá, Horváth, Bartos (Gass, j a 60. percben), Varga M., Kiss T., Tóth A. (Varga S., a 60. perc­ből), Becsei. Edző: Várhidi Pál. Lengyelország: Skromny (Kar- wecki, a szünetben) — Rzesny (Bulzacki, a szünetben), Plonka, Dabrowski (Sobczynski, a 65. percben), Zmuda, Drozdowski, Pawlowská (Zabek, a 65. perc­ben), Bialek (Lesmiensky, a 76. percben), Ogaza, Kaspere zak, Herisz (Sybis, a 65. percben). Edző: Strejlaw Andrzej. A lengyel ás a magyar Him­nusz elhangzása után zászlót és virágcsokrot cseréltek a csapa­tok, majd nyomban a kezdés után óriási erővei vetette magát a küzdelembe a magyar csapat. A 3. percben gyors elfutás után Török az oldalhálót találta el, majd Bartos lőtt éles szögből, de a kapus vetődve a mezőny­be ütötte a labdát. A 20. percben Kiss T.-vel szemben Zmuda szabálytalankodott, a kaputól mintegy 25 méterre. Bartos szabadrúgása, a felső léc alsó lapjáról a gólvonal mögé vágó­dott. A befutó Horváth fejjel — még beljebb segítette a labdát. 1— 0. Alig egy perc múlva Tóth A szögletét Kiss T. a lábak kö­ltözött vágta a kapu közepébe. 2— 0. Az ellentámadás során Harsányi jó ütemben szerelte a veszélyes Ogarát. Nem sokkal később Herisz fejesét Mészáros a léc fölé tolta. A 30. percben Becsed vitte fel a labdát, s két csel után Kiss T.-hez játszott, aki élesen lőtt a jobb alsó sa­rokba. 3—0. Öt perc múlva re­mek lengyel támadás bontako­zott ki a baloldalon. Bialek át­adását Herisz mintegy 8 méter­ről a „hosszú sarokba” zúdította. 3— 1 A 38. percben újabb ma­gyar gólnak tapsolhatott a kö­zönség. Tóth A. ügyes cselle] le­rázta védőjét, s pontos átadását Becsei mintegy 20 méterről bom­bázta a bal alsó sarokba, 4—1. A 42. percben Fawlowski lövé­sét Mészáros önfeláldozó vető­déssel tenyerelte a mezőnybe. A Magyarország—Lengyelország Utánpótlás válogatott mérkőzés harmadik gólja: Kiss Tibor (9- es mezben) Rzesny, Drozdowski között lő a hálóba. IH-s Zsiguli eladó. Érdeklődni Bé. késcsaba, Szarvasi úti benzinkút. nál. 3870 150O_as Polski Fiat eladó Megtekint, hető: hétköznap 10—15 óráig, Békés. Csaba. Kolozsvári úti rendelőinté. zetben, délután 17—18 óráig, Gyula, §zt._László_tú 3'a SZ. alatt._ ___ 229693 B orok, sajáttermésű, lakodalmikra, vacsorákra, 16,— Ft-töl beszerezhe­tő. Orosháza, Lehel 69. 445652 Elköltözés miatt eladó családi ház, Orosháza. Rákóczi-telep, Iskola utca 1?:____________________________ 445768 É pítésre alkalmas 1629 négyszögöl telek — megosztva is — Szenitetor- nyán (Kupa vezér utcában, a sport­pályához közel) eladó, részletre is. Érdeklődni: az ingatlanközvetítő Vállalatnál. Orosháza, Rákóczi u. 9. szám.____________________ 445741 F ejeskáposzta, sütőtök, takar! mánytök, takarmányburgonya kap­ható. Donnauer. Orosháza, Táncsics M, u. in..______ 445822 O rosházám, Szarvasi út 84. számú új ház beköltözhetően eladó. 445820 4 és fél szobás, összkomfortos csa­ládi ház, garázzsal, beköltözhetően eladó. Orosháza, Könd u, 20. Te­lefon: 11. Érdeklődni: du. S—6-ig. 445*19 5 hold föld eladó. Orosháza Szé­kács József u. 44.____________445818 E ladó Orosházán, Birkás Imre la­kótelep, n. épület, B lépcsőház, I. emelet, 4. ajtó, 2 szoba összkom­fortos öröklakás, csak készpénzért. ________________ 445767 250-es Jawa motorkerékpár eladó. Orosháza, Katona utaa 32. 445789 Eladó oszlopos fúrógép, elektromos lemezvágó-ollc, félkész állapotban levő kertitraktor, kalapácsos dará­ló. Volent Sándor; Orosháza, Bó- num 42. 445773 Elhelyezkednék személygépkocsim­mal vállalathoz. „Wartburg” jeli- gére az orosházi hirdetőbe. 445774 10 000 km-rel Zsiguli eladó. Oros­háza, Birkás lakótelep, IV/a, H. emelet. lóéi után 4 órától. 44577S Tanya lebontásra eladó, Kiscsákó 47. szám alatt. Érdeklődni: Dénes László. Orosháza, Juhász Gyula u. 7*. (Üveggyár) 445*01 92 négyzetméter beívilágú raktár­helyiségnek alkalmas helyiség ki- adó. Orosháza, Tó utca 10. 445*0-1 4 szerelvényes terepasztal eladó. „Modell vasút” jeligére, levélben kérem az érdeklődést az orosházi hirdetőbe. __________ 445*05 E ladó Orosházán, Kütesi u. 6. sz. ház beköltözhetően. Érdeklődni: Zsinór utca 7. szám alatt. 445803 Eladó Orosházán, Zöldfa Utca 15. számú ház nagy telekkel. A telek felerészben is. 445803 iD-s Wartburg eladó. Orosháza, Kossuth Lajos utca 38/a. 445809 1 kataszteri szántóföld kiadó. Orosháza, Fenék u. 15.______445*10 E ladó 360 négyszögöles porta; Rá- kőezitelepen, Üjosztáson. Érdek­lődni: Jelenik János. Orosháza. Gyopár utca 5.________________445811 O rosháza, Zöldfa utca 3. számú szép ház eladó. Beköltözhetően. _________________________________445814 Használt ORXON-tv eladó. Érdek­lődni: 17 «órától. Orosháza, Veres József utca 3'a. Szabó._______445815 G yula, Faiskola u. 6. kétszékes fodrászberendezés, utcai vasajtó. 90x1*0 cm-es összeállítható farost- lemez-gépkocsigarázs eladó. Patka György._________________ 366942 G yőztes szülőktől boxerkölykök olcsón eladók. Érd.: Szeged. Sza­0,'KÍsaiiá u. 11.____ ____ 317870 B útorozott szoba két nő vágj gyermektelen házaspárnak kiadó. Ugyanott szép. 25 mázsányi ten­geri eladó. Békéscsaba, Franklin U. Ife__________________________229704 Szemfelszedőgép eladó. Szabadkí­gyós. Lenin u. 80. Tamás András­áé.___________ 229707 Ü j háromszobás kertes, családi ház OTP-átvállalással eladó. Békéscsa­ba, Kanálisi szőlők 2118. 22970« BÉKÉS MEGYEI £ NtrnJSUi 1972. NOVEMBER 30. Fordulás után az első ese­ményt Komjáti hatalmas lövése jelentette, amelyet Karweczki vetődve hárított. Az 52. percben „tűzijátékot” rendeztek a lengye­lek a magyar kapu előtt. Ogara labdája — Horváthon irányt változtatva — jutott a felső léc­re, majd onnan kipattant. Végül Komjáiti fel tudott szabadítani. A 60. percben Drozdowski fütty után lőtt érvénytelen gólt. Az­után Kasperczak éles fejese su­hant a! a léc fölött. A 78. perc­ben nagyszerű Becsei—Varga M. összjáték után Becsei labdája az oldalhálóban akadt meg. Amikor Bircsák a találkozó végét je­lezte, a közönség nagy ünnep­lésben részesítette a magyar utánpótlás válogatottat. Szögletarány: 7—7, félidőben 6—3 a magyarok javára. Meglepően Jól tartotta magát 10 percig az A-válogatott ellen a csabai NB I B-s együttes. 3—1 után Fazekas átadását Dunai a kapufára lőtte és a viszapattanó labdát Bálint (a kép jobbolda. Ián) Lengyel mellett küldte a csabai kapuba. (Fotó: Demény Gyula) Magyar fl válogatott — Bgs. Előre Spartacus 4—1 (1—9) Fordulás után Dunai 11 lőtt „elegánsan” a csabai kapuba. 2—0. A 66. percben Láza át­adását Kovács közelről helyez­te a kapu bal oldalába, 2—1. Saj­nos ezután több kemény ösz- szecsapást láthattunk. Láza re­mekül szerelte Szőkét — mire a szélső megrúgta (!) a csabai fiút. Pár perccel később Láza „törlesztett”, amiért Győri le- küldte a pályáról a csabai hát­védet, A 71. percben a nagy kedvvel játszó Fazekas átadá­sát Dunai XI a kapufára lőtte. A kipattanó labdát Bálint köz­vetlen közelről a hálóba he­lyezte, 3—1. Az utolsó per­cekben Fazekas, majd Dunai II lövése jelentett eseményt. Egy csabai ellentámadás során Rapp merész kifutással hárított Ve­szellka előtt. A végeredményt & 88. percben Dunai 11 állította be, 4—1. • * » Az A-válogatott gyors táma­dásokkal kezdett, hamar veze­tést is szerzett, de sokat egyé­nieskedő csatárai a későbbiek folyamán nem bírtak a jól tö­mörülő csabai védőikkel, s ami­kor távoli lövésekre vállalkoz­tak — baj volt az irányzókkal Legjobbjaink játéka fordulás után — Dunai II beállításával — vált színesebbé. Az Előre Spartacus kitűnő edzőpartner­nak bizonyult. Kár, hogy Láza kiállítása miatt húsz percig tíz emberrel voltak kénytelenek játszani! Jók: Géczi, Kovács. Juhász I, Dunai II, Fazekas. Váradi, Bálint, ill. Dobó, Ko­vács, Németh, Lengyel. Dávid. Uhrin János