Békés Megyei Népújság, 1972. október (27. évfolyam, 232-257. szám)

1972-10-17 / 245. szám

Ellentétes félidők A békéscsabaiak szépítő gólját megelőző jelenet. Schneider mesterien ugratta ki Lázát, de Jónás Kétgólos vezetés után - döntetlen a Práterben Vasárnap délután Bécsben, a Práter stadionban 74 ezer néző előtt került sor a 115. Magyar- ország—Ausztria válogatott lab­darúgó-mérkőzésre, amelynek érdekességét növelte az a tény, hogy a két csapat ezúttal VB- selejtezőn találkozott egymással. A magyar válogatott a hétköz­ben nyilvánosságra hozott ösz- szeállításban szerepelt, míg az osztrákoknál szóhoz jutottak a a nyugatnémet és holland csa­patokban játszó labdarúgók is. Együttesünk remekül kezdett: Dunai II, majd Kocsis góljával 2—0-ás vezetésre tett szert, amit Hasié — ajándék 11-essel és — Jana — fejesgóllal — egyen­lített. Így alakult ki a 2—2-es döntetlen. A VB-selejtező I. csoportjának állása jelenleg a következő. 1. Magyarország 4 8 2- 7— 2 8 2. Ausztria 3 2 1 - 8— 2 S 3. Svédország 3 18 1 7— 2 3 4. Málta ’ 4 - * 4 #—16 * Néhány nyilatkozat: Movszky Rudolf szövetségi kapitány: A mérkőzés előtt kiegyeztem vol­na a döntetlenben, most viszont bosszantó, hogy csak egy pont­tal távoztunk a Práter stadion­ból. Az első félidő 20. percétől kezünkben volt a mérkőzés — kár volt kiengedni! Leppold Stastny osztrák szö­vetségi kapitány: Nagyon jól kezdett a magyar csapat, de A Magyarország—Ausztria VB- selejtezd mérkőzés második ma­gyar gólja. Kocsis — remek szóló után — tizenöt méterről lő az osztrák kapuba. (Barnácz István tv-fotója) tudtam, hogy a 2—0-al még nem dőlt el a mérkőzés. Bíztam já­tékosaim harci kedvében és a magyarokénál jobb erőnlétünk­ben. A 11-esről az a vélemé­nyem: a bíró „megadta”. Ä magyar újságírók megkí­sérelték Glöcknert megkérdez­ni, miért ítélt büntetőt, de a mérkőzés ellenőre, a francia Chirasoli — a FIFA alelnöke — a választ megtiltotta számára. Váltakozó sikerrel szerepeltek csapataink •z NB n, NB m-as labdarúgó« bajnokság szombat—vasárnapi for­dulóján. Gyulán a MEDOSZ 2—2-re mérkőzött a Keleti csoport listave­zetőjével, az MGM Debrecennel, míg a Bcs. VTSK—Vasas Láng mérkőzés is pontosztozkodással vég­ződött. Az NB m Délkeleti csoport­jának két nagy meglepetését a Bcs. Agyagipar és az Oh. Kinizsi „szál­lította”. Az orosháziak győztek Ti­Orosházán a Férfi Ruhagyár orosházi gyáregy­ségében szerdán nyitják meg — Bu­dapest, Taibabánya, Győr, Szombat­hely, Székesfehérvár és Szeged után először megyénkben — a Szakszervezetek Országos Tanácsa Testnevelési és Sportalosztálya kez­deményezésére összeállított, a mun­kahelyi testnevelés elterjesztését célzó vándorkiállítást. A megnyitót — 14 órakor — dr. Takács Lőrinez, az SZMT titkára tartja. Ezt követően filmvetítésre kerü sor. Bemutatják a „Kényelem ára” és a „Nők a ruha mögött” című filmeket. A kiállítás a későbbiekben Bé­késcsabán is „tölt” egy hetet, majd kerül Debrecenbe, szaföldváron, míg a téglagyáriak otthonukban szenvedtek vereseges a SZAK együttesétől. Képünk a VTSK—Vasas Láng találkozón ké­szült. Zahorán (fehér mezben) sza­badrúgása száll a kapu felé, de a labda — néhány másodperc múlva — elhagyja a játékteret. (Tudósítása­ink az NB m-as mérkőzésekről a 8-as oldalon.) Totötfppleink 1. Videoton—Csepel 1 2. Rába ETO—SliTC 1 3. Szeged—Tatabánya x 2 4. Egyetértés—Diósgyőr 1 5. Kecskemét—Debrecen 1 6. Várpalota—Oroszlány 1 7. Dorog—Volán 1 S. Bp. Spartacus—SZMTE 1 x 9. Kisterenye—Ózd 1 x 10. Vasas Izzó—Nagybátony 1 x 11. Kossuth KESE—Vác 1 x 12. Szolnoki MÁV—Budafok 1 13. Bp. Építők—Szegedi D. 1 x Pótm érkőz ések 14. Körmend—Fűzfő x 15. Pécsi Ércb.—Pécsi VSK x 16. Bakony—Pécsi B. x A totó 42. heti telitalálata: x, 1, 1, x, 1, 1, 1, 2, 1, 2, x, 2, 2, 2. Telitalálat nem akadt. A 2 db 13 találatos szelvényre 339 652, a 12 találatosokra 19 690, a 11 talála. fosokra 820, a 10 találatosokra 133 forint nyeremény jut. Volán SC—Bcs. Előre Spartacus 2—1 (2—0) H •'A. --M NB I B-s láb. darúgó-mérkő- zés, Rákoscsa­ba, 2000 néző. V: Somlai (9). Volán: Benke (5) — Jónás (5), Szepesi (7), Molnár (6), Márkus (5), Ta- laács (6), Németh (8), Hajdú (7), Török (6), Kiss (8), Bemáth (5). Edző: Kiss Jenő. Előre Sparta­cus: Tóth M. (7) — Kvasz (4), Dobó (4), Láza (5), Lukoviczki (4) , Kerekes (7), Dávid (5), Schneider (6), Veszelka (5), Né­meth (5), Bánáti (6). Edző: Pil­lér Sándor. Csere: Bemáth helyett Bodó (5) , a szünetben, ill. Veszelka helyett Kovács (5) a 63. percben, Lukoviczki helyett Moós (—), a 68. percben. Pompás futballidő és nagysze­rű pálya fogadta a kivonuló csa­patokat. Mindjárt kezdés után a kék mezes rákoscsabai gárda ragadta magához a kezdeménye, zést. Egymás után vezették a gyors, veszélyes akciókat. Mol­nár nagy lövése fölé, utána Kiss szabadrúgása mellé szállt. Török fejesét pedig védte Tóth M. A 17. percben megszerezték a ve­zetést a hazaiak. Bemáth jobb oldali szögle­te átszállt a túloldalra, Kvasz mellett Szepesi visz- szafejelte a kapu elé, Tóth ezúttal lekésett és Kiss a bal felső sarokba fejelt. 1—0. Szinte lélegzethez sem enged­ték jutni a közlekedésiek ellen­felüket. A remekül cselező, sokat moz­gó és gyors Volán-csatárokkal szemben rendre lekéstek a be­avatkozással a lila-fehérek vé­dői. A 21. percben növelte előnyét a Volán. Dávid keresztátadását Török elcsípte, Kisshez játszott. A gyors adogatás végén a kiug­ró Takács 10 méterről nagy erő­vel bombázott a kapu jobb olda­lába. 2—0. A gól után Török tört ki, már csak Tóth M.-el állt szemben, aki a nagy lövést tisztázta. A Volán kapujánál ebben az idő­szakban kevés veszélyes helyze­tet lehetett feljegyezni: legfej- jet?b azt a két békéscsabai szög_ letet, melyeket Benke nem ért el. Befutó csatár azonban nem volt a közelben. A 30 percben Dávid szabadrúgása fölé ment. A 35. percben Németh csúszta­tott fejesét Tóth M. óriási bra­vúrral tolta szögletre. Fordulás után teljesen megvál­tozott a játék képe, feljöttek a vendégek. Németh elől az utolsó pillanatban szabadítottak fel, majd az 50. percben Bánáti sa­rokrúgását Kerekes nagy erővel fejelte kapura, a felső léc és Benke azonban mentett. Két perc múlva Bánáti nyargalt el a jobbszélen, de a jól időzített be­adás a gólhelyzetben lévő Né­meth sipcsontjára pattant. Utá­na Schneider lőtt fölé jó szög­ből. A 77. percben óriási tűzi­játékot rendeztek a lila-fehérek, Kovács a kapufát találta^ el. A 82. percben sikerült a szépítés is. Schneider kényszerítő átadá­sával Láza betört a kapu előteré­be, amikor Jónás elkaszálta, Somlai azonnal 11-est ítélt, amit Dávid biztosan a bal sarokba lőtt. 2—1. A gól után Somlai kétszer is meg­szakította a játékot a közön­ség tüntetése miatt, pedig nem volt igazuk a nézőknek. A büntető jogosságához egy pillanatig sem férhetett kétség. Az utolsó percekben is bőven akadt izgalom: Tóth M. bravú­rosan, lábbal védte Hajdú lövé­sét. •*» Végig érdekes, izgalmas mér­kőzést vívott a két csapat — el_ lentétes félidőkkel. Az első játék­részben ellenállhatatlan volt a Volán. Fordulás után azonban nem bírta az önmaga által dik­tált iramot és a lila-fehéreknek; kevés hiányzott a kiegyenlítés­hez. A szoros eredményben Tóth M. kapusnak is része van, akinek sok bravúros védése volt. Jobb helyzetkihaszná­lással mindkét csapat akár 5—6 gólt is rúghatott volna. Az egygólos Volán-győzelem valós. Fábián István További eredmények: Oroszlány- Egér 4—0 (3-0), BKV Előre—MÁV DAC 0—0, Dorog—Ganz-MÁ VÁG 2—1 (1—1), Szolnoki MTE—Haladás VSE 3—1 (1—1), Szekszárd—Kecskemét 1—0 (l—O), Várpalota—Debreceni VSC 1—0 (1-0), Miskolci VSC—Bp. Spartacus 1—0 (1—0), Dunaújváros —Pénzügyőr SE 1—l (1—0)o AZ NB I B ÁLLASA 1. Szolnok io 7 1 2 21— 8 15 2. Dunaújv. 10 5 3 2 15— 8 13 3. MÁV DAC 10 5 3 2 16—11 13 4. Pénzügyőr 10 5 3 2 16—13 13 5. MÁVAG 10 5 2 3 18—11 12 6. Haladás 10 4 4 2 18—12 12 7. Dorog 10 4 3 3 19—13 11 8. Bp. Spart, 10 4 3 3 14—13 11 9. Kecskemét 10 3 4 3 11—12 10 10. Debrecen 10 3 3 4 9—9 9 11. Bcs. Előre Sp. 10 3 3 4 8—11 9 12. Oroszlány 10 3 2 5 13—11 8 13. Eger 10 2 4 4 13—18 8 14. Volán 10 3 2 5 12—18 8 15. Miskolc 10 3 2 5 10—19 8 16. Várpalota 10 2 3 5 8—14 ■7 17. Szekszárd 10 2 3 5 11—21 1 18. BKV Előre 10 1 4 5 7—17 6 (jobboldalon a földön) felbuktatta a bal hátvédet, aki nagyot esett. Somlai már szájához emeli sípját, s jelzi a 11-est. (Fotó: F. I.).