Békés Megyei Népújság, 1969. március (24. évfolyam, 50-74. szám)

1969-03-11 / 58. szám

ML Kedd Helyen percig egyenrangú ellenfél volt a csabai csapat — Már csak a Kecskemét áll pontveszteség nélkül a labdarúgó NB I B-ben VIDEOTON—Bee. Előre 4:0 (0:0) Székesfehérvár, 5000 néző. V: Pusztai. VIDEOTON: Tímár — Kovács L., Posch, Kovács J., Fe­jes, Batsányi, Karsai, Voiek, Pa­taki, Nagy II, Csukovics. Edző: Tunay András. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Kiss, Szűcs, Lengyel, Dobó, Berták, (Varga B.), Moós, Németh, Száraz. Edző: Pillér Sán­dor. Napsütéses időben, kitűnő ta­lajú, füves pályán indult 90 perces útjára a labda. A VIDEOTON tá­madólag lépett fel, de az Előre jól megszervezett védelme sikeresen hárította a rohamokat és veszélyes ellentámadásokat vezetett három előretolt csatára. A 3. percben Moós labdájával Száraz a balösz- szekötő helyén tisztán kiugrott, de az 5-ösről nagy helyzetben gyen­gén Timárba lőtt. A következő percben Láza lyukat rúgott, s ez okozott izgalmat az Előre védel­mében. Az iram fokozódott, az Előre a mezőnyben egyenrangú ellenfél volt. A 21. percben kór­szerű támadás végén Németh jóll (őrt ki, de elkapkodva fölé lőtt. j A megújuló fehérvári rohamokat, á jól záró Előre-védelem — a két j szélsőhátvéd és Kiás vezérletével. — kitűnően hárított. Ä 44. percben Pataki közeli lövését Tóth bravú­rosan a léc fölé öklözte. Szünet után élénk iramban foly­tatódott a játék. A VIDEOTON támadásokat a felfutó hátvédek is segítették. Az 50. percben Pataki lövése Láza fején irányt változta­tott, Tóth a labdát csak kiütni tud­ta, s Karsai a hálóba lőtt. 1:0. A gól után az Előre nem adta fel, továbbra is szívósan védekezett, de ellentámadásait továbbra sem kísérte szerencse. A 71. percben Karsai a 16-osról nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba. 2:0. Egy perccel később az Előre-védők két ízben is röviden szabadítottak fel, s nagy kavarodás után Nagy II. lőtt a hálóba. 3:0. A VIDEOTON- csatárok ebben az időszakban gyorsan, korszerűen szőtték táma­dásaikat. A 84. percben a kitörő Voleket Lengyel a 16-os vonalánál fellökte. A játékvezető túl szigo­rúan 11-est ítélt, s ezt Karsai ér­tékesítette. 4:0. A hátralevő idő­szak mezőnyjátékkal telt eL A nagy iramú mérkőzésen az újonc Előre bátran és jól harcolt a tapasztalt, NB I-t megjárt VI- DEOTON-nal szemben. 71 percen keresztül, a középpályán jól fog­tak embert, s a védelem jól zárt. A második félidő utolsó negyedé­ben a VIDEOTON csatársora je­lentősen feljavult, gyorsan és ügyesen szőtte támadását. A jól képzett játékosokból álló fehér­vári csapat megérdemelte a győ­zelmet, de a gólarány túlzott. Jók: Posch, Borsányi, Pataki, Karsai, ill. Kvasz, Szűcs, Kiss. További eredmények: Fősped Szállítók—BKV Előre 2:2. Ganzé MAVAG—Szolnoki MTE 1:0. (0:0). Bp. Spartacus—Győri Dózsa 3:0. Kecskeméti Dózsa—Várpalota 2 :0. Székesfehérvái MÁV Előre—Mis­kolci VSC 1:1. SZEOL—Zalaeger­szegi TE 2:1, Ózdi Kohász—Pécsi Bányász 3:0. AZ NB I® ALLASA Idegenben győzött az újonc Endréd — Négy döntetlen a megyei L osztályú labdarúgó-bajnokság rajtján 1. Kecskemét 2 2 — — 3:0 4 2. SZEOL 2 1 1 mm 2:1 3 G.-MAVAG 2 1 1 — 2:1 3 4. Előre 2 1 1 — 3:2 3 szállítók 2 1 1 — 3:2 3 6. Bp. Spartacus 2 1 — 1 3:1 2 Ózd 2 1 t­1 3:1 2 8. ZTE 2 1 — 1 4:2 2 8. Oroszlány •9 1 — X 3:2 2 10. VIDEOTON 2 1 — 1 4^ 2 11. SZMTK 2 1 — 1 ld 2 12. Várpalota 2 1 1 1:2 2 18* Bcs. Előre 2 1 — 1 1:4 2 14. MVSC 2 — 1 1 1* 1 S*f. MÁV 2 — 1 1 itt 1 1*. Győri Dózsa 2 — 1 1 1* 1 17. Pécsi Bányász 2 — 1 1 0:3 1 IS. Nagybáiony 2 — — 2 1:4 ­barátságos mérkőzés Gyulai MEDOSZ—Szalvai SE í:0 (#:#). Gyula, 400 néző. V: Szabó. MEDOSZ: Barna — Somra, Sallágyl. Géezl, Szabó, Himer, Glitt, Mészáros. Arató, Lovas* n, Nagy i. Sasival: Hu­szár — Földesd, Molnár I, Urdfl, Ké­kesi, zahorán, Orosz, pintér, Kiszely, Zotaai, Bruanyiazfld. Élvezetes. gyors mérkőzés. A 31. percben remek ökse- játék után Lovász n. lőtt a hálóba. A 4«. percben Gút* ll-eat értékesített. Fordulás után Hlmer és Gútí láthatóan elfáradt, s a Szalvaj SE új összeté­telű csapata egyenrangú elleniemé vájt. A közönség elégedett lehetet* a látot- talkkaJ. Jók: Somos, Saabó, Gócai, mé­száros, ffll. Zahorám, Huszár, Zotaai. — A labdarúgó NB I. második for­dulójának eredményei a kővetkezők: Ferencváros—Honvéd 3:2, Ű, Dózsa— Csepel 2:0, Eger—Komló 0:0, Dunaúj­város—MTK 0 :l, Szombathely—Tata­bánya 2:1, Pécs—Diósgyőr 1:0, ETO— Egyetértés 6:0, Vasas—Salgótarján J:0. — A totó 10. heti eredményei: Tö­rölve, 1 2, l, x, i, 1, X, 2, x, x, 2, 1, x, 1, öt fogadó ért el 13+1-es ta­lálatot, nyereményük 116 258 forint. A 7 Űb 13 találatos szelvényre 76 560, a 12-esekre 2320, a U-esekre 182, a 10-e- sekre 36 forint nyeremény jut. Egy héttel később a tervezettnél, vasárnap megkezdődött az 1969. évi Békés megyei I. osztályú labdarúgó- bajnokság. Az első forduló máris meglepetéssel szolgált. Az Endrődi Spartacus újonc csapata idegenben nyert, míg a tavaly éppen hogy csak benímaradt Doboz feltűnő biz­tonsággal verte a Kondorost. AZ el­ső osztály másik két újonca vere­séggel kezdte szereplését. A rang- adójellegü Gyoma—Medgyes, a Me­zőhegyes! Kinizsi—Bcs. Építők, a Dózsa SE—Szeghalom találkozó nagy küzdelemben döntetlenül végződött. A mérkőzésekről tudósítóink a kö­vetkezőket jelentették. ENDRÖDI SPARTACUS—CSOBVASI MEDOSZ 1:0 (0.-0) Csorvás, 400 néző. V: Vozár It. End- röd: Hajdú — Erdei, Üjvárt, Imre, Pálvölgyl, Farkasinszkl, Keller, Feuer­werker, Bacsa, Majoros, Oravecz. Ed­ző: Putnokl Elemér. Csorvás: Neller — Peres, Kécskei, Kecskeméti, Fel­földi, Petrovszki, Botyánszki, Mikló- sik, uhrtn, Izsák, Viczián (Bogár). Edző: Szilágyi Menyhért. Jó talajú pályán az első félidőben Botyánszki, Uhrln és Izsák volt veszélyes a ven­dégek kapujára, de gólt nem tudtak elérni. A 43. percben egy ártatlan összecsapás után Felföldit kiállították. Ezzel tulajdonképpen el is dőlt a mérkőzés sorsa. A 46. percben Ora­vecz a kimozduló kapus mellett meg­szerezte csapata győztes gólját, 1:0. A hátralevő időben Bogár kapufája ér­demel említést. A vendégcsapat győzelme megérde­melt. Idény eleji játékvezetés. Júk: Imre, Pálvölgyl, Oravecz, Bacsa, ül. Neller, Botyánszki, SZEGHALMI MEDOSZ—DÓZSA SE 2:2 U:t) Orosháza. 4M néző. V: Mézes, me­DOSZ: Bugyik — Baksa. Bérezi, Csi­ga, Baranya, Gurmai, Simon, Dajka, Papp I, Nacsa, Papp H. Edző: Baksa Antal. Dózsa: Baranyai — Hunyadi, Uhrin, Garamvölgyi, Házi, Zöld. Hecs- kő, Varjú, Bódi, Balogh, Hemző. Ed­ző : Probszt Elemér. A mérkőzés ele­jén Dózsa támadásait sorra meg­akasztotta a lelkes szeghalmi véde­lem. A 20. percben Hunyadi hibájá­ból Papp II a sarokba lőtt, 1.1). A 4». percben ismét Papp H. futott el és a 16-osról lőtt a kapuba, 2D. Az »4. percben Bódi kapura emelt, t Bu­gyik labdástól a hálóba esett. 1:1. Ezután Hecskó és Bódi hagyott ki jő helyzetet. A 87. percben U-esből egyenlített ki Házi, 2:2. Az eredmény igazságos. Jók: Bár­ral, Dajka, Papp n, 111, Uhrln. Házi. Zöld. BEKÉSSZENT ANDRÁS—KOROS- LADANY 2D (0:0) Szarvas, 350 néző. V: Wálltlsch. Bé- késszentandrás: Patkós n — szálát, Boruzs, Kiss n, Bagi n. Farkas, re- kete, Megyeri, Antal (Kissi 60. perc), Gyulai, (Szabó 60. pere), Járó, Edző: Tóth János. Körösladány: Vandera — Sántha, Bakondi, Ponta, Marsi, Ka- rakas, Papp, Antal, (Kovács 78. p.), Serfőző, Hegyezi, Nánásl. Edző; Mar­si István. A lazai pálya átépítése mi­att Szarvason játszották a találkozót. Az első félidőben — meglepetésre — a vendégek kezdeményeztek többet. Fordulás után magára talált a Szent- andrás és végig irányította a játé­kot. A 6«. percben Szabó elcsípett egy hazaadást és megszerezte a veze­tést, 1:0. A 81. percben Megyeri nem talált el egy labdát, kavarodás támadt a kapu előtt, Szabó találta fel magát a leghamarabb és a kapuba lőtt, 2:0. Közepes színvonalú mérkőzése« a szentandrásiak második félideji játé­kuk után megérdemelten nyertek- Jó Játékvezetés. Jók: Szabó. Megyeri. Farkas. 111, Nánásl, Karakas. DOBOZ—KONDOROS 3D (BW Doboz, 800 néző. V: Szívós. Doboz: Szüra — Komlóéi, Kiss I, váradii; Deb- | reoand, (Bukási), Szatmári n, Saabó. I Kies H, Szatmári l, Balogh n, (Ktap- I kia), Balogh í. Edző: Lraonczd Zoltán. Kondoros: Agfalvl — Uhljár, Jamie, Ju­hos, jamkovicK, Hamyecz, Jamityik, Opaussski, Kársai, Varga, Balogh. Ed­ző: PljesovKZki Mihály, A vendégek létnek fel támadólag, de hamarosan a hazaiak vették át az irányítást. Külö­nösen a jobbszárnyulc volt veszélyes. A ao. percben Mas n. közelről meg­szerezte a vezetet*, i:0. A 42. percben JaivkoviCB labdája aikadt meg a védők­ben. A 62. percben Kies II, lőtt 10 m-rói a hálóba. A kondorosnak többet támadtak, a vendégeik felforgatták csa­patukat, de ez sem használt. A 13- percben Saabó beadását Klar, n. a kapuba fejelte. 3:0. Mesterhármas! A 7». percben Varga a kapufát találta ei. I Több elgondolás volt a lelkes hazai csapat játékában, ezért megérdemelte a két pontot. Jók: Mse I, Szabó, Kise n„ Balogh I, fű. Juhos, Opauszki. BCS ELŐRE H.—BCS. MÁV 2:8 (1:0) Kórház u., it)® néző. V; Orwecz.. Előre n: Papp n — Lukovksäd, Kola- rovszki Laezó, Alberti, Szahai, Csulík, Kovács, Sülé, Schneider, Diós (Janku- Lair). Bdnö: Pécsi Elemér. MÁV: Tan — Nemesi, Andó, Gyuritó, palyusák, Rein- hoLcz (Gál), Szakóra, Lukácsi, Gaál, Okos. (Szilágyi). Szajkó. Edző: Gyócst László. A vasutasok a mezőnyben egyenrangú ellenfeleiknek bizonyultak. Ms szerencsével az egyik pontot meg­szerezhették volna. Az Hiőre II. játéka a győzelem ellenére csalódást okozott. Sajnálatos Okos sérülése. (A 74. perc­ben stzemhéja fedrepedt). Papp n. ki­védte Gaál ll-eaét. O: Nemesi (ön­gól), Csülök. Jók: Papp n, Laczó, Al­berti, Szalai, ill. Gyurkó, palyusik, Gaál, Okos. GYOMAI TK—MEDGYES EGYHAZA ia o:i> Gyoma, 300 néző. V: Vidó. GYTK: Kovács — Vatai, (Nagy, szünetben), Gomda, Rácz, Jánovszki, Bélteki, (Se­bők 60. p,). Farkas, Nyilas, Kiss, Ho­ldest, Bácsi. Edző: Fekete László. Med- gíes; Dudaszeg — Hürkecz, Juhász, Szabó, varga, Csteseüy, Doloaska, Né­meth, Cseh (Farkas 80. p.), Loss, Marsi. Edző: Marosvölgyi Károly. Az első fél­órában nagy fölényben játszottak a hazaiak. Gólt a 32. percben mégis Cseh lőtt. 0:i. A 41. percben Farkas egyenlített. 1:1. Fordulás után jól vé­dekezett a vendégcsapat. A 70. percben Kiás, a 86. percben Németh rontott gólhelyzetbein. Két ellentétes félidő, igazságos eredmény. Jók: Vatai, Gom­da, Kovács, ül. Dudaszeg, Cseh, Ju­hász. BÉKÉSI SPARTACUS— MAGYARBANHBGYES 2:0 (0:0) Békés, 500 néző. V: Stefkovies. Spar­tacus: Kiripóczki — Kovács, Török. Acs, Békési, Kiss. Kopárdi, Daróezi, Kurilla, Pataki, Hugyecz. Edző: Jenéi Sándor. Bánhegyes: Borsos — Nádasdi, Csabai, László, Majsaí, Papp, Kormá­nyra, Varga (SZLanyínka I- 60. P-)í Szlanyiníka H, Agócs, LackKó. Edző: Miskolczi Miklós. Sportszerűen küz­dött mindkét csapat, de a játék szín­vonala igen méneekéit volt. Az átszap- vezeti hazai gárda láthatóan még nem fám össze. A vendégcsapat szimpa­tikus együttes. Az eredmény híven türöate a pillatnyl formákat. G: Csa­bai, Kopárdi. Jó játékvezetés. Jók: Kovács, Török, Kuriiia, Pataki, ill. Csabai, BCS. KINIZSI—BATTONYA (h*. Békéscsaba, 100 néző. V: Baida. S3- nlzsi: Bíró — Sovány, Fábián, KeUer; Petrovszki, Vaszkó, Dudás, Lehoczkl, Kölarovsakí, Bánki (FUlpinyl 60. p.)i Neüler. Edző: Márta Mátyás. Battonya: Lung — Kreaák, Kabát, Nyírna, Ko­vács, Czárity, Balogh n, Karsai, Bura da, Arrnán, Somogyvári. Edzó: Kabát LásoOő. Föltűnő jó iramú mérkőzést láthattunk. A battonya! együttes jobb teljesítményt nyújtott a Mnlzslnéa és közelebb áülit a győzelemhez. Kitűnt: Bíró, Fábián, Lehoczkl, KnlarovsZid, ill. Kabát, Balogh n, MEZŐHEGYES! KINIZSI—BCS. ÉPÍTŐK 1:1. Ifjúsági eredmények: Bcs. Kinizsi— Battonya 511. Békés—MagyaTbánhegycB 4D. Gyoma—Medgyes 1:0. Békésszent- andras—Körösladány #rS. Doboz—Kon- ros S—2. .MEGYEI n. OSZTÁLY ALLASA 1. Doboz 1 1 — — 3« 2 1 Bcs. Előre U. 1 1 mi — 2:0 2 Békés 1 1 •* — 2:0 2 Békésszentandrás X 1 — — 2:0 2 5. Endréd 1 1 — — 1:0 2 s. Bcs. Kinizsi 1 — 1 — 0:1 1 Battonya 1 — % — 0:0 1 8* Bcs, EpRők l — 1 — 1:1 I Mezőhegy esi K. 1 — 1 — 1:1 1 Gyoma 1 — 1 — 1:1 1 Medgyesegyház* 1 <— 1 — ül 1 13. Szeghalom 1 — 1 — 2:2 1 Dózsa Gy. 1 — 1 — 2:2 1 14. Csorvás 1 — — 1 0:1 _• IS. Bcs. MÁV X — — 1 0:2 Körösladány 1 — 1 0:2 Magyarbán hegy es 1 — — 2 0:2 11. Kondoros 1 — 1 0:3-H TARTALÉKCSAPAT NÉLKÜL 1. Doboz 1 1 — 3:0 2 2. Békés 1 1 -v — 2:0 2 B.-szentandrás 1 1 —- 2:0 8 4. Endréd 1 1 -*• — 1:0 a 6. Bcs. Kjniaui 1 — 0:0 I Battonya 1 —- OH) X 7. Bcs. Epftők 1 — — líl 1 Mezőhegyes! &. 1 — — 1:1 1 Gyoma 1 —- 1:1 1 Medgyesegyháza 1 — — 2:2 X 11. Szeghalom 1 — — 2:2 1 Dózsa SE 1 —- 2:2 1 13« Bcs. MÁV — — ______ « 14. Csorvás 1 — — 1 6:1 — is. Körösladány 1 — — 1 0:2 — Magyarbánhegyes 1 — 1 0:2 — 17. Kondoros 1 — — 1 0:3 Bcs. Előre II. 1 1 — — 2:0 2 A Hódmezővásárhelyi ÁG megvételre felajánl Kákái—162-es fajtájú fémzá­rolt rizs-vetőmagot, q-kénti vételár 1300—1350,— Ft. Érdeklődni lehet: Hódmező­vásárhely, Serház tér u. 2 Üzemgazdász. Telefon: 710. ÁPRILIS 1-TŐL minden kedden 12 oldalból 3 oldalon képes összeállítás a me 7 gye, az ország sportjáról a jP, ír Világ proletárjai, egyesüljetek! /•* * MEGYEI pAir&IZOJlS'AC úS. fi MEfGrEfJAHÁGS.J.ApjA Ha időben akar oflvasni kedver.c csapatáról, már most fizesse elő a bővebb NÉPŰJSÁG-ot. Előfizetési díja csupán 30,— Ft.-BAN!