Petőfi Népe, 1986. augusztus (41. évfolyam, 180-204. szám)

1986-08-25 / 199. szám

1986. augusztus 25. © PETŐFI NÉPE « T SPORT • SPORT . SPORT NB-II. Magára talált a Bajai SK A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Bajai SK—SBTC 2—1 (1—1) Baja, 2200 néző. Vezette: Bubori (Bogyó, Vukman). Baja: Farkas — Tumó, Szabó. Judiik, Andreidesz, Morvái, Har- sáreyi, Evanics, Szőcs, Horváth, Bognár. Edz»: Temesvári Tibor. SBTC: László — Babcsány, Fényes, Kürtösi, Forintos, Kovács, Sváb. Juhász, Dékány, Urbányi, Viinczie. Edző: Toldi Miklós. Csere: Juhász helyett Lipták a szünetben, Evanics helyett Pri- 'kidánovics a 65. percben, Horváth helyett Valter a 72. percben, Sváb helyett Veres a 81. percben. Sárga lap: Evanics a 36., Lipták az 51., Judik a 63., Priikidá- novics a 70., Valter a 85. percben. A múlt vasárnap súlyos vere­séget (1—6) szenvedett a Bajai SK labdarúgó-együttese, s ép­pen ezért a Sugovica-parti szur­kot ók kíváncsian várták, hogy kedvenceik a Salgótarján ellen kilábalnak-e a hullámvölgyből. A mérkőzés tapogatózó játék­kal kezdődött, látszott, mindkét csapat tart ellenfelétől. A 3. perc­ben váratlanul szerezte meg a vezetést a vendégcsapat. Ekkor Vince elfutott a bal oldalon, Tu­mó vette üldözőbe, 25 méteren keresztül próbálta tőle elvenni a labdát, de csak a 16-oson belül sikerült. A dolog szépséghibája volt, hogy ekkor is szabálytala­nul ... A megítélt büntetőből Dé­kány talált a hálóba. 0—1. Nagyon rákapcsolt ekkor a ha­zai gárda, óriási fölénybe került, de a döntő pillanatokban hibáz­ták a csatárok, no és László ka­pus is remekül védett. Ám a 39. percben sikerült egyenlíteni. Ek­kor Bognár cselezgetett a kaputól 22 méterre, majd lövésre szánta el magát, s a labda védhetetlenül vágódott a jobb alsó sarokba. 1—1. Fordulás után továbbra is a Baja maradt támadásban, egyre- másra alakította ki a helyzeteket a vendégek kapuja előtt. Ám a győztes gólt csak a 77. percben si­került belőniük a hazai csatárok­nak. László kapus sokáig várt a kirúgásra, ezért Bubori játékve­zető közvetett szabadrúgást ítélt a 16-oson belül. A leállított lab­dának Prikidánovics futott neki, lövése lepattant, pontosan Har­sányt elé, aki a hálóba talált. 2—1. Ezután kitámadott a vendég­csapat, de a fellazult védelem mellett a bajaiak lőhettek volna újabb gólokat. A bírói hármas sípszót követően a hazai szurko­lók vas tapsa mellett vonultak az öltözőbe a bajai labdarúgók. Jog­gal, hiszen végig nagy lelkese­déssel és elszántsággal játszottak, a helyzetek alapján több góllal is nyerhettek volna. Kitűntek: Szabó, Morvái, Har- sányi (a mezőny legjobbja), Szőcs, ill. László, Kovács, Vin- cze. S. I. Az NB II. állása 1. Ganz-MAVAG 2 2 — — 7—1 4 2. Veszprém 2 2 — — 4—-1 4 3. Ny i reg y háza 2 2 — — 4—2 4 4. Kaposvár 2 2 — — 2—0 4 3. Diósgyőr 2 1 1 — 6—4 3 6. Szarvas 2 1 1 — 4—2 3 7. SZEOL-DÉLÉP 2 1 — 1 6—2 2 8. Volán SC 2 1 — 1 5—2 2 9. Szolnok 2 1 — 1 3—3 2 10. Salgótarján 2 1 ■— 1 2—2 2 11. Űzd 2 1 — 1 2—3 2 12. Baja 2 1 — 1 3—7 2 13. Budafok 2 — 1 1 2—3 1 Csepel 2 — 1 1 2—3 1 Vác 2 — 1 1 2—3 1 16. Kesztnely 2 — i I 1—2 1 Metripond 2 — 1 1 1—2 1 16. Nagykanizsa 2 — 1 1 4—8 1 10. Komló 2 ■— — 2 0—3 0 20. Szekszárd 2 — — 2 0—9 0 Területi labdarúgó-bajnokság MISKE— H. KUN BÉLA SE 2—1 (1—0). Miske: Tasnádi — Jagicza, Ha- yerbacher, Hubert, Petrecz, Pecz- nyik. Pesti, Kákonyi, Domonkos (Csincsák), Tóth R. (Horváth), Pé­csi. Edző: Linka József. HKBSE: öllei — Windecker, Kránitz, Málik (Poszlancsek), Tóth J., Samu, Tamási, Tóth G. (Fazekas), Kottesz, Molnár, Csá- nyi. Edző: Farkas László. 40. perc: Pécsi balról belőtt lab­dáját Tóth G. az ötösön kézzel leütötte, a megítélt büntetőt Pes­ti értékesítette. 1—0. 47. perc: Kottesz 11-esét Tas­nádi bravúrral hárította. 55. perc: Most fordított volt a helyzet, Kottesz remekül fejelt kapura, Tasnádi későn vetődött, s kezét érve kerülj; a labda a háló­ba. 1—1. 85. perc: Kákonyi lőtt szabad­rúgásból kapura, Hubert fején irányt változtatott a labda, s az ellenkező irányba mozduló öllei mellett vágódott a jobb' alsó sa­rokba. 2—1. Mindvégig szikrázóan kemény csatát vívott a két megyebeli gár­da, s közülük a kapu előtt hatá­rozottabb Miske megérdemelten került ki győztesen. Kitűntek: Kákonyi, Hubert, Pecznyik, Pesti, ill. Malik, Samu, Tóth J. H. KÖTELES SE— SOLTVADKERT 2—1 (2—0). STE: Kerpits — Szabadi, Lehr, Eiler, Galántai, Erdős, Tóth, Zsik- la, Juhász (Répási), Szűcs, Sze­kér (Sz. Tóth). Edző: Meskó Ist­ván. 24. perc: Bal oldali szöglet után Pék fejelt a vadkertiek kapujá­ba. 1—0. 30. perc: Szabadrúgást köve­tően a lesgyanús helyzetben lévő Kóczián közelről fejelt a hálóba. 2—1. 70. perc: Szűcsöt szerelték sza­bálytalanul. A szabadrúgásból Er­dős szépített. 2—1. Az első félidőben a hazaiak meglepték a vendégeket. A fordu­lás után azonban nagyot változott a játék képe, a vadkertiek felja­vultak, a kapujához szegezték el­lenfelüket, de egyenlíteniük már nem sikerült. Kitűntek: Eiler, Sz. Tóth, ill. Pék. KECSKEMÉTI TE— CSONGRÁDI SE 3—1 (0—0). KTE: Varga — Putnoki, Csima, Nagy, Rózsa, Hegyesi (Boronkai), Virágh, Seres (Szabó), Lendvai, Meszlényi, Érsek. Edző: Bende József. 47. perc: Egy bal oldalról be­ívelt labdát a csongrádi Tantusz, a kifutó kapus felett saját kapu­jukba fejelt. 1—0. 58. perc: Meszlényit a büntető- területen belül buktatják. Á li­est Csima értékesítetté. 2—0. 60. perc: Maszlag jól eltalált távoli lövése a jobb felső sarok­ba vágódott. 2—1. 89. perc: Boronkai beadását Lendvai a vetődő kapus mellett a jobb alsó sarokba rúgta. 3—1. Kiegyenlített első félidő után a fordulást követően a KTE ját­szott lelkesebben, és megérdemel­ten nyert. Kitűntek: Varga, Putnoki, Mesz­lényi, ill. Orosházi, Maszlag. GYULA— LAJOSMIZSE 5—2 (2—1). Lajosmizse: Teszlák — Tóth A., Sajó, Pető, (Pekker), Pécseli, Pa­tai, Hódermarszki, Juhász, Ko­csis, Kis, Nagy (Lukácsi). Edző: Sápi Tibor. 9. perc: Kocsis látványos meg­oldása után Hódermarszki 10 mé­terről a kapu közepébe lőtt. 0—1. 16. perc: Rácz ötméteres fejes­ből egyenlített. 1—1. 24. perc: Megyesi a 16-os jobb sarkáról Teszlák kapujának hosz- szú sarkába lőtt. 2—1. 48. perc: Büntetőhöz jutott a hazai gárda, ebből Kocsis egyen­lített. 2—2. 57. perc: Cserháti 3 méterről fejelt a kapuba. 3—2. 78. perc: Jónás lefutotta a Ia- josmizsei védőket, s 12 méterről növelte a gyulaiak előnyét. 4—2. 82. perc: Rácz zavartalanul lő­hetett 6 méterről a hálóba. 5—2. Kitűntek: Rácz, Kovács, Tóth, illetve Kocsis. KECSKEMÉTI SC— BÉKÉS 2—0 (0—0). KSC: Erdei — Somogyi M., So­mogyi J., Hoffmeister, Szabó, Rácz, Czéh, Pető (Csorba), Nagy, Tóth Cs., Safranyik (Hájer). Ed­ző: Pataki Tamáis. 62 perc: Rácz a bal szélen ka­pura tört, és közelről a hálóba gurított. 1—0. 77. perc: A hazai védők késle­kedtek a közbeavatkozással, Há­jer lecsapott a labdára, és jól el­talált lövéssel állította be a vég­eredményt. 2—0. Kitűntek: Somogyi J., Hofmeis­ter, Rácz, Pető, Tóth Cs. A területi bajnokság /állása ' 2 2------5—1 2 2------3—0 1 . Miske 2. Kecskeméti SC 3. Orosháza 4. Szentes 5. Építők 6. Gyula 7. Kecskeméti TE 8. Csöng rád 9. H. Köteles SE 10. Mező ko vácsáéza 11. Makó 12. Soltvadkert 13. Békés 14. H. Kun B. SE 15. Lajosmizse 16. Szegedi VSE Eredmények: SZVSE—Orosháza 9—1. Szentes—Mezőkovácsháza 4—0. Makó —Építők 1—3. 2-------3—1 1 1 — 5—1 11— 4—2 1 1 — 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 1 — 1 — 1 — 1 — 1 2—1 2—1 2---­2---­2---­4 4 4 3 3 6—3 3 3—2 2 3—3 2—3 2—5 2—4 2— 3 1—3 1—3 — 3— 7 — 0—4 — A LABDARUGÓ NB I. EREDMÉNYEI Siófok—Békéscsaba 1—1 (0—0), Videoton—Tatabánya 1—0 (0—0), Honvéd—Eger 0—0, Rába ETO— Dunaújváros 1—1 (0—1), Ű. Dó­zsa—PMSC 1—0 (0—0), DMVSC— FTC 2—2 (0—0), ZTE—Vasas 0— 1 (0—1), MTK-VM—Haladás 1— 2 (1—0). TOK) A totó 3». heti játékszelvényén sze­replő mérkőzések eredményei; l'. Mannheim—Dortmund 2—1 1 2. Leverkusen—Düsseldorf 5—0 1 3. Bayern München— 1. FC Köln 3—0 1 4. Bochum—Hamburg 1—1 x 5. Uerdingen—VfB Stuttgart 2—2 x 6. Blau-Weiss 90— Mönchengladbach 3—2 1 7. ULm—Karlsruhe 0—2 2 8. Oberhausen—Saarbrücken 1—0 1 9. Stuttgarter Kickers— S aim rohr 2—1 1 10. Freiburg—Aschaffenburg 3—1 1 11. Kassel—Hannover 0—4 3 12. St. Pauli—Osnabrück 0—1 2 13. Newcastle—Liverpool 0—2 2 Pótmérkőzések: 14. Arsenal—Manchester United 1—0 1 15. Aston Villa—Tottenham 0—3 2 16. Everton—Nottingham 2—0 HÉT ORSZÁGOS BAJNOKI CÍMET SZEREZTEK Bács-Kiskun csapata a spartakiád országos döntőjén Atlétáink legutóbb 1956-'t>an voltak a legjobbak a spartakiád országos döntőjének pontverse­nyében. Ki gondolta volna, hogy harminc év után ismét hasonló sikernek örülhetünk? A szomba­ti két aranyérem után vasárnap ötöt szereztek versenyzőink. Férfi röplabdában a bácsboko- diak képviselték színeinket. A negyedik játszmában 7:l-re ve­zettek, aztán a kiskunlacháziak „feltámadtak” és nyertek. A be­fejező szett szintén az ellenfélé volt, de így sincs okuk szégyen­kezni, az ezüstérem is szépen csillog. A Falusi Dolgozók Spartakiád- ja 35. országos döntőjének ered­ményei, atlétikában, férfiak, 100 m, bajnok: Bán Gyula (Zala) 11,1, 2. Egyházi (Vas) 11,3, 3. Jchan József (Somogy) 11,3, ... 6. Túri Zoltán (Bács-Kiskun) 11,9. 400 m, bajnok: Vágó Ferenc (Bács-Kis­kun) 52,4, 2. Nyers (Zala) 53,1, 3. Balogh (Békés) 53,7. 800 m, baj­nok: Balogh János (Békés) 2:00,2, 2. Papp (Szolnok) 2:03,9, 3. Mo­ezek (Baranya) 2:04,5, 4. Lajkó Róbert (Bács-Kiskun) 2:04,7. 1500 m, bajnok: Tari János (Szolnok) 4:22,7, 2. Vágó (Pest) 4:25,2, 3. Szebelédi Mihály (Bács-Kiskun) 4:27,6. Spartakiád váltó, bajnok: Bács-Kiskun 3:33,5, 2. Békés 3:36,0, 3. Szolnok megye 3:38,0. Magasugrás, bajnok: Szabó Ta­más (Somogy) 186, 2. Karsa (Ba­ranya) 184, 3. Kosa (Békés) 184, ... 6. Ivicz Lázár (Bács-Kiskun) 181 cm. Távolugrás, bajnok: Bos- nyák Róbert (Zala) 678, 2. Osváth (•Nógrád) 657, 3. Szűcs János (Bács-Kiskun) 634 cm. Súlylökés, bajnok: Lendvai Pál (Bács-Kis­kun) 15,49, 2. Keszi (Borsod) 14,13, 3. Gyertyánági (Zala) 12,98. Grá­náthajítás. bajnok: Viszmeg Tibor (Bács-Kiskun) 76,78, 2. Szkuibe- nics (Fejér) 75,54, 3. Ma,gyári (Pest) 74,56. Nők, 100 m, bajnok: Czigány Ágnes (Bács-Kiskun) 13,2, 2. Kiss (Szolnok) 13,2, 3. Bereczky (Haj­dú) 13,4. 400 m, bajnok: Sebők Márta (Zala) 64,0, 2. Patai Edit (Bács-Kiskun) 65,7, 3. B irtás (Csongrádi 67,4. Spartakiád váltó, bajnok: Bács-Kiskun 2:32,5, 2. Szolnok 2:38,4, 3. Heves 2:42,6. Magasugrás, bajnok: Nyiriné Ju­hász Jolán (Borsod) 155, 2—3. Lucz (Baranya) és Völgyi Zoltán­ná (Bács-Kiskun) 141 cm. Tá­volugrás, bajnok: Takács Ildikó (Bács-Kiskun) 512, 2. Bedécs (He­ves) 508, 3. Lanzeth (Zala) 475. Súlylökés, bajnok: Nyiriné Ju­hász Judit (Borsod) 11,53, 2. Kő- vágóné (Szolnok) 11,50, 3. Szü- gyiné (Zala) 10,35, ... 8. Gémesi Zsuzsa (Bács-Kiskun) 9,44. Crá- náthajitás, bajnok: Tóth Mária (Csongrád) 51,70, 2. Bakos (Szol­nok) 46,54, 3. Flaisz Erzsébet (Bács-Kiskun) 45,36. A labdajátékok végeredménye, férfi kézilabda, bajnok: Dabas, 2. Martfű, 3. Hőgyész csapata. Női kézilabda, bajnok: Jászladány, 2. Boly, 3. Héviz együttese. Férfi röplabda, bajnok: Kiskunlachá- za, 2. Bácsbokod, 3. Mihályháza csapata. Női röplabda, bajnok: Kunhegyes, 2. Pankasz, 3. Gyo- maendrőd együttese. Kispályás labdarúgás, bajnok: Pécsvárad, 2. Dóka, 3. Gyomaendrőd csapa­ta. Az ünnepélyes eredményhirde­téseket követően Fekete László, a megyei tanács sportosztályá­nak vezetője köszönte meg a fel­sorakozott csapatoknak, verseny­zőiknek a sportszerű vetélkedést, majd Marthy Gábor, az Állami Ifjúsági és Sporthivatal osztály- vezetője befejezettnek nyilvání­totta a versenyt. B. L KAJAK—KENU VB Bravúros magyar szereplés Egy híján — az 1060 méteres kaja le kettes kivételével — valamennyi ha­jó döntőbe jutott Montreálban a 20. kajak—kenu világbajnokságon. Ver­senyzőink bravúrosan szerepeltek. Eredményeik: férfi K—1 1060 m: 2. Csipes 3:39.39. C—1 1060 m; 5. Sza­bó 4:03.20. K—t 1000 m. világbajnok: Magyarország (Gyulay Zsolt, Csipes Ferenc, Fidel László. Kovács Zoltán) 2:58.29. C—2 1060 m, világbajnok: Ma­gyarország (Sarusi Kis János. Vas­kúti István) 3:33.83. >K—1 500 m: 2. Gyulay 1:49.31. C—1 500 m: 4. Szabó 2:01.43. K—2 500 m: 2. Rajna. Adro- vicz 1 :37.77. Nők; K—4 500 m. világ­bajnok: Magyarország (Géczi Erika, Mészáros Erika, Kőbán Rita, Rakusz Éva) 1:33.82. K—1 500 m: 5. Gyulát Katalin 2:04.31. ÚSZÓ- ÉS VÍZILABDA-VB Szabó és Darnyi aranyérmes Nem várt magyar sikerek­kel folytatódott Madridban az úszó-világbajnokság. Szabó József a 200 méteres mell­úszásban 2:14,27 perccel, Eu- rópa-csúccsal, világbajnok lett. Darnyi Tamás, aki a 400 méteres vegyesúszásban nyert aranyérmet, a 200 vegyesen is a legjobbnak bizonyult. Ide­je: 2:01,57 — Európa- és or­szágos csúcs. A magyar vízilabdázók a gö­rögök ellen játszották utolsó mérkőzésüket, s 11—10-re nyertek. Ezzel válogatottunk a 9. — előkelőnek nem mond­ható — helyen végzett. A női pólósok az 5. helyet szerezték meg. A férfi világbajnoki cím — négyszeri hosszabbításban! — a jugoszláv—olasz mécs­esén dőlt el, a jugoszlávok ja­vára (12—11). RÖVIDEN • RÖVIDEN . RÖVIDEN X Messzi István, a KSC váloga­tott súlyemelője augusztus 25-én, 26-án lép dobogóra Kairóban, a nemzetközi szövetség Világ Kupa fordulóján. Messzi hagyományo­san jól szerepel ezeken a verse­nyeken, hiszen tavaly a kínai Világ Kupa-fordulón győzött, idén pedig Görögországban biaso- nyult legjobbnak súlycsoportjá­ban. X Dunaújvárosban rendezték meg az ifjú atléták tehetségku­tató versenyének országos dön­tőjét, amelyen szép megyei sike­rek születtek. A fiúk 800 méte- i rés síkfutószámában Tarnóczi Csaba (Tiszakécske, edzője: Paffé­ri István) bizonyult a legjobbnak, ideje: 2:23,6. 60 m-en: 2. Tóth Zoltán (Kiskunhalas) 8,1. Ugyan­ebben a számban indult a tisza- kécskei Szabó Attila is, aki a rajt után a mezőny élén haladt, de sérülés miatt fel kellett adnia a versenyt. A 60 m-en lányok kö­zött: 5. Adamik Ivett (Kecske­mét) 8,5. X Vasárnap Nottinghamben utolsó napjához érkezett az eve­zős világbajnokság. Ezúttal a fér­fiak döntőire cs kisdöntőire ke­rült sor. A könnyűsúlyú egypár­evezősök B-fináléjában a bajai Vörös János utolsó előtti helyen, ért célba, igy összesítésben a 11. helyet szerezte meg. X Szekszárdon rangos nemzet­közi tornán szerepelt a Kecske­méti KSC női kosárlabda-együt­tese. A kék-fehérek csoportjuk­ban a harmadik helyet szerezték meg, mivel a BSE-től és a jugo­szláv Sibeniktől szoros mérkőzé­sen vereséget szenvedtek. A hely­osztón a nyugatnémet Hennes Kölnt legyőzték, és összesítésben az ötödik helyen végeztek a nyolc együttes között. MAI MŰSOR MOSZKVAI TV I. MŰSOR: 16.45: Világhíradó. 17.00: Népszerű­tudományos film. 17.15: Gyorsítás. 17.45: Ellopott boldogság — film 1. rész. 19.00: Híradó. 19.40: Ellopott boldogság — film 2. rész. 20.55: Világhíradó. 21.20: A TASZSZ jelenti — tévéfilm 4. rész. 22.27: Hírek. 22.32: Előtérben az ember — doku­mentumfilm. 23.52: Kis hangverseny ÚJVIDÉKI TV: 15.00: Műsorismertetés. 15.05: RTV- kalauz. 15.20: Sportkrónika. 15.40: Szá­mok és szavak — vetélkedő. 16.00: A világ városai I. Milano '83. 17.05: Tv-napló — magyarul. 17.20: Reklám. 17.25: Tv-napló. 17.45: RTV-kalauz — magyarul. 18.00: Gyermekműsor — ismétlés. 18.15: Portré: Pataki László — magyar nyelvű műsor. 18.45: Vajdaság a harcokban. 19.15: Rajz­film. 19.25: Reklám.' 19.30: Tv-napló — magyarul. 19.55: Reklám. 20.00: Napjaink — magyarul. 21.10: Reklám. 21.15: Szóra­koztató zenés műsor — ismétlés. 21.45: Tv-napló. 22.05: Meridiánok. 22.35: Mű­sorzárás SZLOVÁK TV II. MŰSOR: 18.30: A hét eseményei magyar nyelven. 19.00: Tv-torna. 19.10: Esti mese. 19.30: Tv-híradó. 20.00: Fiatalok tv-klubja. 21.30: Időszerű események. 21.56: Időjá­rásjelentés. 22.00: Ez történt 24 óra alatt. 22.10: Filmszemle KOSSUTH: 8.05: Műsorismertetés Kb. 8.15: Mai kulturális programok 8.20: Hogy tetszik lenni? Nyugdíjasok műsora 9.00: A hét zeneműve. Mozart: B-dúr zongoraverseny K. 450. 9.30: A hét költője: Paul Valery. Tenger­parti temető 9.40: Ki kopog? A Gyermekrádió műsora 10.05: Nyitnikék — Kisiskolások műsora 10.35: Planquette: A corneville-i haran­gok. Részletek 11.25: Dalok a munkáról 11.38: Goda Gábor: A planétás ember — 3. rész 12.45: Gyógyszer és exportcikk — a feke­teribiszke 13.05: Magyar előadóművészek albuma 14.10: Népdaloka Dunántúlról 14.33: Motlvumkibontás. Gergely Ágnes novellája 14.55: Édes anyanyelvűnk (ism.) 1 5.00: Irodalmi évfordulónaptár 15.30: Kóruspódium 16.05: Szlriusz és az emberke ... Fantasz­tikus rádiójáték 16.35: P. L. Travers: A csudálatos Mary 17.00: Eco-mix. Gazdasági magazin 17.30: Nóták 18.00: Van új a Nap alatt. Tudományos híradó 18.25: Mai könyvajánlatunk (ism.) 19.15: Buda —1686. 20.15: Harminc perc Salzburgból 20.45: Opera-művészlemezek 21.30: Tíz kérdés 22.20: Tíz perc külpolitika 22.30: Nevek ürügyén. Mozart 23.30: Zenekari muzsika 0.15—4.20: Éjfél után. A Magyar Rádió zenés műsora hajnalig PETŐFI: 8.05: Nótacsokor 8.50: Délelőtti torna 9.05—12.00: Napközben 12.10: Filmzene 12.25: Kis magyar néprajz 12.30: Népdalkörök és citerazenekarok fel­vételeiből 13.05: Slágermúzeum 14.00: Kettőtől ötig — a Rádió kívánság- műsora 17.08: Újdonságainkból. Külföldi slágerek 17.30: Ötödik sebesség — Finnországból 18.30: Tip-top parádé 19.05: Népdalok 19.35—23.00: Show, ami show. Sport és humor — 20.05: Gólok, méterek, történetek — a Ba­latonról 21.05: Ki ül a székbe? A Magyar Rádió vendége a Mikroszkóp Színpadon: Sán­dor Károly 22.05: Mondtam a magamét a sportról. Tabi László 23.20: A mai dzsessz 24.00—0.14: Régi fúvószene 0.15—4.20: Éjfél után. A Magyar Rádió zenés műsora hajnalig 3. MŰSOR: 9.08: Operafinálék 10.00: Az I Musici di Roma Kamarazenekar játszik 11.00: Bécsi klasszikus kamarazene — ma­gyar előadóművészek tolmácsolásában 11.59: Szimfonikus zene 13.05: Egy hajdani költő vallomásai 14.05: Trombitadallamok 14.28: Bellini: A kalóz 16.30: A Fabulous Thunderbirds felvétele­iből 17.00: Messze ... messze ... 17.40: Kamarazene 18.30: A hét zeneműve. Mozart: B-dúr zongoraverseny K. 450. (ism.) 19.05: Zenekari muzsika 19.50: Shirley Verrett operaáriákat énekel 20.20: A Poptarisznya dalainak különki­adása 21.30: Bach h-moll mise • Célban a. 100 méteres női síkfutás mezőnye.