Petőfi Népe, 1970. április (25. évfolyam, 76-100. szám)

1970-04-21 / 92. szám

Itthon sem megy a KTE-nek ELEKTROMOS—KECSKEMÉTI TE 2:1 (1:1) ÖKÖLVÍVÁS Fémmunkás-győzelem az NB l-es Újpesti Dózsa ellen Kecskemét, 1500 néző, t ve­hette: Molnár Gy. KTE: Pogány — Köny­ves, Pongrácz, Józsa — Be­regi (Pavlovics), Csordás — Mányoki, Kiss, Szőczey.IMa­percben — igaz, lesről — Bozsó a hálóba lőtt. Ter­mészetesen érvénytelen volt a gól. A 10 percben már úgy láttuk, gólt ér el a KTE, de Kiss az ötösről az A KTE gólját Kiss szerezte a képen látható támadásból. gyár, Bozsó. Edző: Vass Já­nos. Ügy kezdődött a mérkő­zés, hogy nem lehet baj. Támadott a KTE, és a 3. oldalhálóba lőtte a labdát Egy pere múlva Mányoki lövése kerülte el a kaput. A 17. percben váratlanul vezetést szereztek a vendé­Két pont a fővárosból... KISKOROS! GÉPJAVÍTÓ—GANZ VILLANY 1:0 (0:0) Budapest, Marczifoányi tér, 200 néző, vezette: Ma­darast Kkörösi Gépjavító: Csesz­nék — Kállai L, Paluskal., Balogh — Viszmeg, Pecz- nvik (Szabó) — Szlovák IL (Váczi), Szentgyörgyi L, Kállai II., Bohács, Szlovák I. Edző: Gacs Tibor. A Ganz Villany együtte­sének támadásaival indult a mérkőzés. A 3. percben szögletet harcoltak ki a fő­városiak. A kiskőrösi vé­delem azonban jól zárt és időben fel tudott szabadí­tani. A Gépjavító gyors el­lentámadásokkal kísérlete­zett Szentgyörgyi I. és Bo­hács révén. A második félidő elején a kiskőrösiek támadtak töb­bet Az 58. percben egy szép akció révén Szent­györgyi L jó labdát adott Bohácsnak, aki kicselezte védőjét és megszerezte a kiskőrösiek egyetlen, a két bajnoki pontot jelentő gól­ját 1:0. Ezt követően nagy erővel támadott a Ganz Villany csapata, de a ven­dégek nagy lelkesedéssel ellensúlyozták a fővárosiak támadásait Egy gyors el­lentámadás alkalmával a 70. percben Szentgyörgyi I. került jó helyzetbe, de a hazai védők végül is felsza­badítottak előle. A találko­zó a Ganz Villany csapatá­nak támadásaival ért vé­get Jók: Csesznák, Kállai I., Balogh, Szlovák I., il­letve Rappai, Szalai. Lelkesen játszott a Mező fi SE MEZŐÉI SE—GYOMAI TK 3:1 (1:1) Syoma, 800 néző, vezet­ne: Csetregi. Mezőfi SE: Kovács — Bo- rics, Dómján, Dvorszki — Szitár (Deák), Szabó E. — Ócskái (Nagy), Padlás, Né­meth, Magó, Szűcs. Edző: Krivy Ottó. A Mezőfi SE támadásai­val kezdődött a mérkőzés. A 4. percben Magó jó lab­dával indította Némethet, aki már a kapus mellett is elhúzott, de a lesen levő Ócskái belenyúlt, és így a játékvezető nem adta meg a gólt. A 12. percben Pad­lás beadását Németh ka­pásból vágta a hálóba. 1:0. A 19. percben Ócskái lefu­totta a védelmet, már a kapus mellett is elhúzott, de egy méterről a kapufát találta el. A 23. percben le­állt a Mezőfi SE védelme és a berobbanó Kiss mint­egy 14 méterről, a kimoz­duló kapus mellett megsze­rezte a Gyomai TE kiegyen­lítő gólját. 1:1. A 39. perc­ben Szűcs beadását Ócskái 3 méterről a felső kapufá­nak fejelte. Szünet után nagy erővel támadott a hazai együttes. A Mezőfi SE védelmére nagy munka hárult. Ko­vács több esetben is bra- j vúrosan védett. A 72. perc­ben Németh átadását Szűcs Deák elé csúsztatta, aki 18 méterről nagy gólt lőtt. 2:1. A 78. percben Borics 20 méteres szabadrúgását bra­vúrral védte a hazai ka­pus. A 85. percben Padlás az alapvonalról adott kö­zépre és Nagy 10 méterről, kapásból megszerezte a Mezőfi SE 3. gólját. 3:1. j Jók: Németh, Kovács, Sza- j bó E., Magó, illetve Varjú, Kiss, Nyilas. FRISS LUCERNALISZT a Helvéciái Állami Gazdaság miklóstelepi kerületében és köz­pontjában állandóan kapható. 2901 gek. Herczig a jobb szélen elfutott, majd éles beadását Horváth I. kapásból küldte a hálóba. 1:0. A következő percben Po­gány bizonyította be, hogy jó formában van. Merész lábravetődéssel hárított. A 42. percben Csordás át­adását Kiss ügyesen vette át, majd a kifutó kapus mellett lőtte a kapu köze­pébe. 1:1. Szünet utón Pavlovics állt be Beregi helyére. He­ves támadások futottak ezekben a percekben a fő­városi kapu ellen, de a csa­tárok nem tudták megtalál­ni a rést. A 60. percben Kiss, majd két perccel ké­sőbb Bozsó hagyta ki a mérkőzés legnagyobb hely­zetét. Az üresen hagyott kapu fölé emelte a labdát. A KTE görcsös erőfeszí­téssel támadott, igyekezett megszerezni a győztes gólt, ez azonban a vendégeknek sikerült. A 79. percben a megza­varodott KTE-védelem mel­lett Horváth I. élesen lőtte a labdát a hálóba. 2:1, A fáradt KTE-játékosok egyre jobban visszaestek és minden remény szertefosz­lott, sőt Pogánynak három ízben is minden tudására szüksége volt, hogy kapu­ja felől elhárítsa a gólve­szélyt. A fővárosi együttes min­den tekintetben felülmúlta a szétesően játszó KTE-t és megérdemelten győzött. A kecskeméti csapat védelme — különösen Pogány — jól játszott, de az elől levők bizony meg sem közelítet­ték igazi tudásukat. A fő­városi csapatban Bigai, •Horváth I. és Herczig a mezőny legjobbja volt. A játékvezető-hármas kü­lönösebb hiba nélkül vezet­te a sportszerű találkozót. A LABDARUGÓ NB L A-csoport 1. U. Dózsa 2. Vasas 3. Tatabánya 4. Diósgyőr 5. MTK 6. Videoton 7. Komló 8. Rába ETO 1 21:8 12 1 11:6 10 2 8:3 8 2 7:8 8 3 10:9 7 4 10:14 5 5 7:16 3 3 4:12 3 1. Csepel 2. Ferencv. 3. Bp. Honv. 4. Pécs 3. Haladás 6. D.újváros 7. SZEOL 8. Salgótarján B-csoport 7 5 1 1 12:1 11- 10:2 11 4 3 4 — 3 12:7 3 1 3 9:8 3 8:12 4 8:13 5 10:17 5 7:16 3 1 3 — 1 1 1 1 A kecskeméti ökölvívó szurkolók úgy látszik, meg­érezték, hogy érdemes lesz megnézni a K. Fémmunkás —Üjpesti Dózsa barátságos ökölvívó-mérkőzést. A találkozó nem mutatott olyan képet, mintha barát­ságos mérkőzés zajlana a szorítóban. Minden össze­csapás izgalmas és szoros küzdelmet hozott. A két csapat vezetői megegyeztek abban, hogy tizenhárom súlycsoportban — öt ifjú­sági és nyolc felnőtt — mé­rik össze tudásukat a ver­senyzők. A közönség végig izgulta az estet, s a vég­eredmény csak az utolsó összecsapáson dőlt el a kecskemétiek javára, ami­kor László hatalmas küzde­lemben győzte le az egy fejjel magasabb és sokkal rutinosabb Poteczet, A rendezőség egyébként megfelelő keretet is bizto­sított a barátságos mérkő­zésnek. A verseny előtt filmvetítés volt a teremben, s mintegy félórán át érde­kes ökölvívóversenyeken készült filmeket láthatott a közönség. A mérkőzéseket Sárközi Lajos vezette és Fekete Jó­zsef, valamint Vózsonyi Miklós pontozott. biztatására később beleme- lege'dett a 'küzdelembe és mer/tekülő, közbeszurkáló ellwifelét biztos fölénnyel g>}6zte le. Vígh Sándor szfintén győzött, de ellen- tfele gyenge volt. A II. me­Az öt ifjúsági pár küz- j.tiet után feladta. Orbán II. delmében a kecskemétiek /két meneten át nagy har- szerepeltek jobban, s ez/j cot vívott a jónevű Zubik biztató a jövőre nézve. Kür lönösen Micsonai öklözéae nyerte meg a közönség tet­szését. Hasonlóképpen csak a dicséret hangján szólha­tunk Asztalos teljesítmé­nyéről is, aki döntő fölény­nyel győzte le ellenfelét. De jól helytállt Róka és Kertli is. A felnőttek mezőnyében Flórián balszerencsésen versenyzett, sérülés miatt fel kellett adni a küzdel­met. Nem kísérte szeren­cse Csőke bemutatkozását sem. Jó kezdés után a III. menetet nem bírta erővel, yégre három meneten át láthattuk Vígh Jánost a szorítóban. Eleinte kímél­Soltvadkert ismét hullámvölgyben DUNAUJVAROSI EPITÖK—SOLTVADKERT 1.9 (1:0) centiméterekkel ment fölé. A 81. percben egy gyors hazai támadás végén Tóth B. a kimozduló kapus fö­lött átemelte a labdát, de a kapuvédő hányát vetődve — nagy bravúrral — mégis a léc fölé ütötte. Soltvadkert, 800 néző. Ve­zette: Csala. Soltvadkert: Mayer — Füleki (Somogyi), Mészá­ros, Frittmann — Filus (Csontos), Meskó — Laka­tos, Gilich, Tóth B., Fá­bián, Keresztes. Edző: Vár­hegyi Ferenc. A kezdés után hazai tá­madássorozat következett és a vadkerti csatárok sokszor célozták meg az Építők ka­puját, ám a lövések pon­tatlanok voltak. A 7. perc­ben jobbról ívelődött a lab­da a soltvadkerti kapu elé. Meskó fejjel éppen Bodán lábára tette, aki 10 méter­ről védhetetlenül vágta a hálóba. 1:0. A gól után felváltva tá­madtak a csapatok, de a félidő végéig komoly hely­zet nem alakult ki. A szü­net után nagy iramban folytatódott a játék. A ve­zetés birtokában a vendé­gek lezárták a 16-os kör­nyékét. A 65. percben a gólszerző Bodán mintegy 30 méterről nagy erővel lőtt kapura, s a labda csak A Soltvadkert meg sem közelítette a múlt vasárnapi pesti játékát. Baj volt az akarattal és a küzdőszel­lemmel is, így bár a két csapat közt tudáskülönbség nem volt, a vereség mégis megérdemelt. ellen. Ekkor a fővárosi ver­senyző sérülés miatt fel­adta a küzdelmet. Részletes eredmények (elől a Fémmunkás ver­senyzői)!: Légsüly (ifj.): Róka—-Sű­rű döntetlen 1:1. Pehely (ifj): Asztalos a IL menet­ben döntő fölénnyel győz. 3:1. Kisváltó (ifjV: Micsonai a El. menetben döntő fö- lérmyel győz Gergely ellen. 5:1. Váltó (ifj): Kertli—Ba­lázs döntetlen, 6:2. Virág ellen Kozma az I. menet­ben kiütéssel győz. 6:4. Felnőttek: Légsüly: Or­bán II. ellen Zubik sérülés miatt a II. menetben felad­ta. 8:4. Laksitos ellen Sai­te ellenfelét, de a közönség'i lai pontozással győz. 8:6. Papp ellen Petényi ponto­zással győz. 8:8. Könnyű­súly: Flórián a II. menet­ben sérülés miatt feladta Kovács ellen 8:10. Kisvál- tósúly: Vígh L ellen Sere a II. menetben feladta. 10:10. Váltósúly: Vígh II. ponto­zással győz Gasedag ellen. 12:10. Nagyváitósúly: Lász­ló pontozással győz Potecz ellen. 14:10. Csőke ellen pontozással győz Halkovics, 14:12. A két csapat vezetői elé­gedettek voltak a verseny­zők legtöbbjével. A mérkő­zés végén Sárkjbzi mérkő­zésvezető találóan jegyezte meg, hogy er. a találkozó beillett volna akár egy tét­re menő csapat bajnoki ta­lálkozónak is. olyan forró légkör alakult ki a nézőté­ren és a szorítóban egy­aránt. ' , M. I. Gyenge volt az ellenfél BAJAI VASAS MTE—PÉCSI HELYIIPAR 4:1 (1:0) Baja 1200 néző, vezette:, Szeretz. Bajai Vasas MTE: Kiss —Bodor, Miklós, Rausch — Viszmeg, Ónodi — Márity, Pólyák (Fekete), Horváth, Rizsányi, Kemény. Edző: Csongor János. A Vasas MTE támadásai-, MEDOSZ-rangadó hazai győzelemmel val indult a mérkőzés. A 23. percben Kemény fu­tott el a bal oldalon. Min­denki beadást várt, de a szélső észrevette, hogy a pécsi kapus kiindult ka­pujából és ügyesen a há­lóba emelte a labdát. 1:6. Az 50. percben a kapufá­ról messzire pattant vissza a labda. Ónodi mintegy 18 ; méterről lekezelte és nagy í lövést küldött a felső sa­rokba. 2:0. Kiskunhalas, 800 Vezette: Tóth I. F. Kkhalasi MEDOSZ: Sza- lontai (Dömény) — Tóth II., Rádi Juhász — Vass, Tüske — Lévai (Mészáros I.), Mészáros II., Kocsis, Oláh (Tóth I.), Csermák. Edző: Virágh István. A két MEDOSZ-csapat rangadója kiskunhalasi tá­madásokkal kezdődött. A 2. percben Csermák erős lö­vését védte Pocsai. Az 5. j percben sajnálatos sérülés történt a halasi kapu előtt. A kifutó Szalontai lábára Csizmás rátalpalt és a ka­pust kifordult bokával vit­ték a mentők a kórházba. A kiskunhalasi csatárok gyors támadásait a ke­mény, talán túlzottan is erőszakos mezőhegyesi vé­dők sorra visszaverték, de a 41. percben már tehetet­lenek voltak. Tüske jól idő­zített átadásával Oláh elfu­tott és nehéz szögből le­adott lövése a bal kapufa éléről vágódott a hálóba. 1:0. A szünet után már a 49. percben növelte előnyét a kiskunhalasi csapat. Mé­száros II. ívelt a kapu fe­lé. Kocsis az ötösön mellel levette és fordulásból nagy gólt lőtt a léc alá. 2:0. Az ellentámadás során Dúl lö­vése alig ment mellé. A 60. percben megismétlődött a második gól előtti jelenet, de Kocsis most a kapusba vágta a labdát. A harmadik gólra sem kellett sokáig várni. A 62. percben Tüske, Csermák, Tóth I. adogatás végén Csermák visszakapta és futtából a felső sarokba vágta a labdát. 3:0. A 67. percben kezezés miatt a 16- os vonal előtt szabadrúgás­hoz jutottak a vendégek. Gábor nagy lövése a léc mellett suhant el. A 76. percben Dömény lábravető­déssel mentett Csizmás elől. A mérkőzés végéig a hazai csapat volt fölény­ben. A MEDOSZ újabb ragyo­gó győzelemmel igazolta, J hogy nem véletlenül áll a | táblázat élén, s miután a SZAK otthonában veresé-1 get szenvedett, a vezető hely tovább erősödött. Kitűnt: Dömény, Tóth II. | (a mezőny legjobbja), Tűs-, ke, Csermák. KISKUNHALASI MEDOSZ—MEZÖHEGYEI MEDOSZ 3.0 (1:0) néző. Továbbra is lendületesen támadott a bajai csapat és a pécsiek alig jutottak át a fél pályán. A 75. perc­ben Rizsányi távoli lövése hozta meg az újabb gólt. 3:0. A 78. percben Horváth növelte a gólok számát. 4:0. Ezután büntetőhöz ju­tott a vendégcsapat. Kiss vetődött egy labdáért. Ko­vács dr. pedig átesett a fekvő kapuson. A játékve­zető nagy meglepetésre 11 est ítélt, amit viszont a pé­csiek nem tudtak értékesí­teni. A 88. percben Kovács dr. 16 méterről szépített. 4:1. A mérkőzés nagy részé­ben a bajai csapat fölény­ben játszott és bár sok helyzet kimaradt, a csatá­rok végre gólokat is lőt­tek. Kitűnt: Ónodi, Márity, Fekete, illetve: Bogdán.