Petőfi Népe, 1968. április (23. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-18 / 90. szám

Vasárnap rajt a kézilabda NB I B-ben Indul a megyei bajnokság is Vasárnap lesz a bajnoki rajt a kézilabda NB I. B- ben. A szakemberek sokat várnak ettől a most először beinduló új bajnoki osz­tálytól. A középmezőny erősödésének a kézilabda sportunk élvonalában is éreztetnie kell hatását. Szemes László, a Magyar Kézilabda Szövetség főtit­kára elmondta, hogy a baj­noki színvonal emelése tet­te szükségessé a második vonal fejlődését biztosító NB I. B. osztály létrehozá­sát. Most a bajnokság előtt nem lenne hálás dolog jós­latokba bocsátkozni. Egy azonban bizonyos. Mint a labdarúgásban, a kézilab­dában is, az egyenlő erők szoros küzdelmét ígéri az új osztály. Nagy küzdelme­ket láthatnak majd a né­zők. mert aligha lesz ab­szolút esélyes. A Kecskeméti FGT Kecs­keméten kezdi & bajnoki szezont. Az első ellenfél, a Szegedi Előre már nem először játszik a megye- székhelyen. Az eddigi ta­lálkozókon mindig az FGT győzött, így — érthetően — fűti a szegedieket a visszavágás vágya. Kevésbé szerencsés a Kiskunhalasi MÁV női NB I. B-s kézilabda-csapatának sorsolása. Első ellenfelük vasárnap Budapesten az MTK lesz. A nagyhírű fő­városi csapat ellen nem lesz könnyű jó eredményt kiharcolni. Vasárnap megindul a küzdelem a megyei kézi­labda bajnokság Északi csoportjában is. A férfiak­nál mindössze hat csapat­ból áll a mezőny, míg a női csapatok száma 11, mert a Lajosmizse az utolsó pil­lanatban visszalépett. Az első fordulóban a Város­föld—Kiskőrösi VM női, valamint a Kiskőrösi Spar­tacus—Kecskeméti FGT II. Röplabda Jól rajtolt a Volán Egy héttel korábban már a röplabda NB II-ben is megindult a küzdelem. A kecskeméti csapatok közül a K. Volán SE győzelem­mel, a Cskalov SE pedig vereséggel kezdett. A Vo­lán 3:1 (—12, 11, 6, 5) arányban verte a Székes- fehérvári AKÖV csapatát, a Cskalov SE pedig Sal­gótarjánban a Petőfitől szenvedett 3:1 arányú ve­reséget. A Kecskeméti Vo­lán á második fordulóban folytatta sikersorozatát. Szombaton a harmadik fordulóból előrehozott mér­kőzésen a távaly még NB I-es Salgótarjáni ZIM el­len győzött biztosan, va­sárnap pedig 3:0 arányban verte a Salgótarjáni Pe­tőfit. A második forduló­ban vereséget szenvedett a Cskalov SE és a Bajai Fehémeműgyár. A mély­kúti lányok vasárnap meg­szerezték első győzelmüket otthon, a Tatabányai Bá­nyász ellen. Az NB II. eredményei. . Férfiak: Kecskeméti Volán—Szé­kesfehérvári AKÖV 3:1. Kecskeméti Volán—Sal­gótarjáni ZIM 3:1 (—12, 11, 8, 6). Kecskemét, vezette: Gál. Nagyszerűen játszott a Volán és biztosan győzött. A csapat legjobbjai: Sze­keres és Dunszt. Kecskeméti Volán—Sal­gótarjáni Petőfi 3:0 (8, 12, 12). Kecskemét, vezette: Ma­gyart. Jók: G. Nagy, Bereg­szászi. Salgótarjáni ZIM—K Cskalov 3:1 (7, —10, 12,11). Tatabányai Bányász—Ba­jai Fehérneműgyár 3:0 (11, 7, 10). Tatabánya, 300 néző, ve­zette: Somos. Nők; Székesfehérvári AKÖV— Mélykút 3:0. Mélykút—Tatabányai Bá­nyász 3:2. Mélykúton 500 néző előtt ötjátszmás nagyszerű küz­delemben szerezte meg első NB il-s győzelmét a mély­kúti csapat. Az első két játszmában hazai győzelem volt, utána a Bányász ki­egyenlített. A döntő játsz­mában ll:9-re a Tatabánya vezetett, de a végén a ha­zai csapat a közönség lel­kes biztatása közben for­dította meg az eredményt. férfi mérkőzés ígérkezik a legérdekesebbnek. Érdekessége még a most induló bajnokságnak, hogy először alkalmazzák a nemzetközi szabályokat, amelyekből a közelmúlt­ban vizsgáztak kézilabda játékvezetőink. Edzőmérkőzés Dunaújvárosi Kohász— Kecskeméti Dózsa 6:0 (1:0) Kecskemét, 400 néző, ve­zette: Fehér. A Dózsa számára túl ne­héz ellenfél volt az NB I-es Kohász. Szünet után ki­domborodott a dunaújvá­rosiak nagyobb tudása, s szinte tetszés szerint érték el góljaikat. Góllövő: Végh (3), Nagy B. (2) és Csörgő. SmümKmK Megyebajnokság, 1968 HOSSZÜ KÜZDELEM Után befejeződött a megyei egyéni sakkbajnokság. Az új formá­ban rendezett verseny sok problémát vetett fel. Ugyanis a rendhagyó forma azt jelen­tette, hogy a versenyzők há­rom csoportban, Kecskeméten, Kiskunhalason és Madarason előbb egymás között játszot­tak, majd a további forduló­kat Kiskunhalason és Kecske­méten összevontan rendezték. A MEGYEBAJNOKSAGON meglepetésre a Felsőfokú Gép­ipari Technikum versenyzői játszották a főszerepet. Hevér és Czár már a kecskeméti ver­senyszakaszban a táblázat élé­re kerültek, és vezető helyű­Északon flipár került az élre Otthonában sem állt ki az Izsáki MEDOSZ Szekeres hatalmaj ütéseivel s.c-.ben nem volt orvossága a Salgótarjáni ZIM-nek. ÉSZAKI CSOPORT Aípár— Kecskeméti Egyetértés 2:0 (1:0) Alpár, 300 néző. Az alpáriak ötletesen játszottak és a kitűnő kecskeméti csapattal szem­ben is biztosan tartották otthon a két pontot. Gól­lövő: Szepesi 2. A me­zőny legjobbja is Szepesi volt. Ifjúsági eredmény: 5:2 az Egyetértés javára. Szánk—Klapka György SE 3:3 (1:1) Szánk, 300 néző, vezette: Tóth M. A két egyenlő képessé­gű csapat izgalmas küzdel­met vívott és szép gólo­kat lőtt. Góllövők: Papp I. 2, Péter, illetve Ambrus 2, S. Varga. Jók: Papp B., Papp I., Péter, illetve Hor­vath, Ambrus és Manheim. Kiskunmajsa— Kecskeméti Volán 3:1 (1:1) Kiskunmajsa. 400 néző, vezette: Nagy L. A kiskunmajsai csapat tudásban is felülmúlta el­lenfelét, de erővel is job­ban bírta a mérkőzést. Góllövők: Nyerges 2, Me- zőfi. Jók: Nyerges, Mezőfi, Hegedűs. Ifjúsági eredmény: 4:1 Kiskunmajsa javára. Kiskunfélegyházi Gépjavító —Tiszakécske 4:1 (0:1) Kiskunfélegyháza. 300 néző, vezette: Gyökér L. Az első félidőben a hazai csapat nem tudta értékesí­teni helyzeteit. A Tisza­kécske védelmi hibából ju­tott vezetéshez. A szünet után negyedóra alatt négy gólt lőtt a kiskunfélegyhá­zi csapat. Góllövők: Pará- di 2, Istvánfi, Pallagi, il­letve: Sántha. Jók: Sikár (a mezőny legjobbja), Ist­vánfi, Pallagi. illetve Vá- czi. Ifjúsági eredmény: 5:2 a Kiskunfélegyházi Gépjaví­tó javára. Kiskunfélegyházi Vasas II. —Cskalov SE 2:1 (1:0) Kiskunfélegyháza 800 néző, vezette: Kürtösi. Jó játékvezetés mellett a Cskalov SE támadott töb­bet, mégis vesztett az erő­sen tartalékos Vasas II-vel szemben, mert a kecske­méti csapat nem tudta a helyzeteit kihasználni a kapusuk pedig gyenge na­pot fogott ki. Góllövők: Bálint 2. illetve Sánta, Jók: Pólyák, Bálint, illet­ve: Vass és Bravik. Lajosmizse— I Kecskeméti MÁV 2:0 (1:0) Lajosmizse, 300 néző, ve­zette: Gerőházi. Érdekes, változatos mér­kőzésen a lajosmizsei csa- oat végig fölényben volt I és biztosan szerezte meg a győzelmet. Fémmunkás— Hetény egyháza 5:0 (2:0) Kecskemét. 400 néző, ve­zette: Téglás. A jó formában levő Fémmunkás sokkal na­gyobb arányban is győzhe­tett volna az erőtlenül ját­szó hetényegybáziakkal szemben. Góllövők: Doro­gi 2, Kállai 2. Nagy M. Jók: ölvedi. Kállai, Nagy M. Az Izsáki MEDOSZ— Radnóti SE mérkőzés el­maradt, mert az izsáki csa­pat otthonában sem tudott kiállni. A Dózsa II.—KTE II. mérkőzést elhalasztot­ták. DÉLI CSOPORT Gábor Áron SE— Bajai Bácska Posztó 3:2 (1:1) Kiskunhalas, 300 néző, vezette: Fehér L. A Déli csoport rangadó­ján a két jó képességű csapat érdekes és izgalmas találkozót vívott. A bajaiak voltak végig enyhe me­zőnyfölényben, mégis a 23. percben a hazaiak szerez­ték meg a vezetést Oláh ritkán látható szép góljá­val. 1:0. A 40. percben Vá­rosi védelmi hibából egyen­lített. 1:1. Fordulás után a változatosság kedvéért előbb a bajaiak szereztek vezetést (1:2), a gólszerző ismét Városi volt, majd Oláh egyenlített 2:2. Már- már úgy látszott, döntetlen lesz a rangadó, amikor a befejezés előtt 3 perccel Németh lövése a kapus ke­ze között jutott a bajaiak hálójába. A két egyenlő erej: csapat közül a sze­rencsésebbik nyert. Jók: Szécsi (a mezőny legjobb­ja), Németh, Zsemberi, il­letve Városi. Gara— Kiskunhalasi MÁV 3:1 (1:1) Gara, 200 néző. vezette: Csipák. Közepes iramú mérkőzé­sen a hazai pálya előnyét élvező garaiak jobban ját­szottak és megérdemelten szerezték meg a győzelmet a tavaly még NB III-as Halasi MÁV ellen. Góllö­vők: Hunya, Osztrogonácz, Téji, illetve Tóth. Jók: Balogh, Zorn, illetve: Tóth és Savanya. Ifjúsági eredmény: 3:2 a Kiskunhalasi MÁV javára. Bácsalmási MEDOSZ— Katymár 9:1 (3:0) Bácsalmás, 600 néző, ve­zette: Sári. Nyomasztó bácsalmási fölény jellemezte mindkét félidőt. Akár két számje­gyű eredmény születhetett volna. Góllövők: Harnos 4, Borcsik 3, Kocsis 2, il­letve: Zvir. Jók: Kocsis, Bíró, illetve Tumbász. Ifjúsági eredmény: 3:0 Bácsalmás javára. Jánoshalma—Hercegszántó 3:1 Hercegszántó. 700 néző. A hazai pálya előnye sem volt elegendő ahhoz, hogy az újonc hercegszán­tói ak ellensúlyozni tudják a bajnokjelölt nagyobb tu­dását. Ifjúsági eredmény: 4:0 Jánoshalma javára. Szamuely SE—Kecel 4:0 (3:0) Kalocsa, 300 néző, vezet­te: Tóth F. Negyed óráig nagyon jól tartotta magát a Kecel, majd nagy fölénybe került a kalocsai csapat, s egy­más után három gólt lőtt. A második félidőben már sokkal kiegyensúlyozottabb volt a játék. Góllövők: Földes, Sümegi, Berzi, Uhrin. Jók: Földes, Uhrin, illetve: Kiss. Nemesnádudvar—Vaskút 2:1 (0:0) Nemesnádudvar, 200 né­ző, vezette: Vékony. A feljavult hazai csapat tetszetős játékkal győzött a táblázat felső részében ta­nyázó vaskútiak ellen. Gól­lövők: Péter, Hevics, illet­ve: Vass. Jók: Mezőfi, il­letve: Péter. Ifjúsági eredmény: 3:1 Vaskút javára. Mélykút—Bátya 1:1 (1:0) Mélykút, 300 néző, vezet­te: Keresztes. Alacsony színvonalú, unalmas mérkőzésen a ha­zai csatársor mindössze egyszer tudta áttörni a bá­tyai csapat kemény védel­mét. Az eredmény igazsá­gos. Góllövők: Bene, illet­ve: Balázs. Jók: Szőke, Be­ne, illetve Balázs. Ifjúsági eredmény: 2:0 a Mélykút javára. Bácsbokod— Balog Ádám SE 3:3 (1:2) Bácsbokod. 300 néző, ve­zette: Molnár K. A hazai csapat az első félidőben lendületesen ját­szott, de helyzeteit nem tudta kihasználni, így a kiskőrösi csapat jutott ve­zetéshez. Szünet után a változatos és izgalmas küz­delemben a vendégcsapat csak nagy szerencsével ju­tott az egyik ponthoz. Gól­lövők: Mészáros, Pólyák, Rezes, illetve: Szlovák 2, Kovács. Jók: Berger, Hercz, Pólyák, illetve Szlovák, Técsi, Pásztor. Hajós—Császártöltés 3:0 (1:0) Hajós, 700 néző, vezette: Ihos. Sportszerű játékot és ki­tűnő mérkőzésvezetést lát­hatott a nagyszámú kö­zönség. A hazai csapat vé­gig nagy iramot diktált, s a vendégek csak a kitű­nően védő kapusuknak kö­szönhetik, hogy nem kap­tak több gólt. Góllövők: Bagó 2, Follardt. Ifjúsági eredmény: 2:2. I két végig megtartották. Impo­náló eredményük, mert a le­hető 15-ből 12.5 pontot szerez­tek. Hevér tavalyi eredménye lehetett volna véletlen is, de mostani* újabb sikerével meg­győzte a kétkedőket. Fiatal kora és sablonmentes játéka további fejlődés lehetőségét ígéri. Czárnak 1961-ben először sikerült a megyében mester­jelölt! cfcnet szerezni. Pár éve már kevesebb versenyen in­dult, és elveszítette címét. Ezen a versenyen régi ered­ményességével játszott, és visz- szaszerezte elveszett címét is. A harmadik-negyedik helyen végző Szemző esetében is eredményes visszatérésről van szó, ő is megismételte korábbi sikereit. Lévai hosszú pályafu­tásának legjobb eredményét érte el. Játéka aktívabb és el­mélyültebb lett. Csala sokáig az egyedüli harmadik helyre volt esélyes, de a végén meg­torpant és visszaesett. A két utolsó fordulóban Szemző és Lévai ellen jobb, nyerhető ál­lásból csak döntetlent tudott elérni. Nála a kondíciót kell javítani, és akkor az ered­mény is jobb lesz. Ábel fiatal és fejlődőképes versenyző. Ha kevésbé tisztelné a „nagy ne­veket”, akkor eredményesebb lenne. Rajnai évről évre egyen­letesen fejlődik. Mostani csil­lagszerzése ennek a fejlődés­nek egy jelentős állomása. Ko- ciha régi, rutinos versenyző. Törteli nagyon rosszul in­dult. Minden erejét összeszed­ve sikerült elkerülni a legal­sóbb régiókból, de ez az ered­mény neki még sem lehet ki­elégítő. Körösi mesterjelölt nem tudta megismételni tava­lyi kitűnő szereplését. Remél­jük, hogy csak átmeneti for­maingadozásról van szó, és legközelebb feledtetni tudja mostani balsikerét. Gyarmati és Kalmár mérsékelten szere­peltek, volt már jobb teljesít­ményük is. Ezért ez nem te­kinthető mérvadónak. Pilcsuk, Pallos László és Lajdi bemu- latkozásat közepesen végződött. A verseny végeredménye: Hevér Miklós (Felsőfokú Gép­ipari T.), Czár János (Felsőfo­kú Gépipari T.) 12,5 pont, Lé­vai Ottó (Kiskunhalas), Szem­ző Lajos (Kecskeméti Vörös Meteor) 10, Csala (Felsőfokú Gépipari T.), Ábel (Kiskunha­las) 9,5, Kociha (Kiskunhalas), Rajnai (Madaras) 8,5 Törteli (Kecskeméti Vörös Meteor) 8, Gyarmati (Kecskeméti Vörös Meteor) 7, Körösi II. (Kecske­méti Vörös Meteor) 6,5 Pilcsuk (Madaras) 6, Pallos L. (Kis­kunfélegyháza) 5, Lajdi (Ma­daras), 4, Kalmár (Kecskeméti Vörös Meteor) 1,5 Pallos J. (Kiskunfélegyháza) 1 pont. 19GYAN TIPPELJÜNK 1. U. Dózsa—Vasas 1 x 2. Tatabánya—Bp. Honvéd 2 3. Szeged—Győr 1 z 4. Pécs—MTK x 1 5. Szombathely—Csepel 1 x 6. Győri Dózsa—Komló x 2 7. Nagybátony—Bp. Előre 1 8. Oroszlány—Bp. Spart. x 1 9. Ózd—Kecskemét 1 x 10. Siófok—ZTE x 1 11. Nagyk. B—Nagyk. VTE x 12. Kaposvári K—Dorog x 2 13. Gázművek—Debr. VSC 1 x 14. D. Elekt.—Pénzügyőr 1 A MEGYEI LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG ÁLLASA ÉSZAKI CSOPORT 1. Alpár 6 4 1 1 15:5 9 2. Fémműnk. 6 3 3 — 13:6 9 3. Klapka SE 6 3 3 — 15:10 9 4. K. Dó. II. 5 4 — 1 22:6 8 5. F. Gép jav. 6 3 2 1 11:6 8 6. Radn. SE 6 4 — 2 12:10 8 7. Tiszakécs. 6 3 1 2 13:9 7 8. Cskal. SE 6 3 2 2 12:8 6 9. Kiskunm. 6 3 — 3 18:14 6 10. K. Volán 6 3 — 3 6 :é 6 K. Egyetér. 6 2 2 2 13:13 6 12. Szánk 6 2 2 2 11:15 6 13. F. Vas. II. 6 2 — 4 20:18 4 14. KTE II. 5 1 2 2 5:7 4 15. Lajosmizs. 6 2 — 4 11:17 4 16. K. MÁV 6 1 2 3 6:13 4 17. Heténye. 6 1 — 5 6:21 2 18. Izsák 6 — — 6 1:26 — DÉLI CSOPORT 1. Jánoshal. 6 6 — 15:4 12 2. Szamuely 6 5 — 1 18:4 10 3. G. A. SE 6 4 1 1 10:5 9 4. Hajós 6 4 — 2 13:7 8 5. Vaskút 6 4 — 2 10:7 8 6. B. B. P. 6 3 — 3 19:6 6 7. Hercegsz. 6 2 2 2 15:10 6 8. Mélykút 6 2 2 2 6:6 6 9. Bácsalm.* 6 3 1 2 16:7 5 10. Császárt. 6 3 1 2 10:9 5 11. Bátya 6 1 3 2 6:6 5 12. Katymár 6 2 1 3 9:21 5 13. H. MÁV 6 1 2 3 2:6 5 14. B. Á. SE 6 — 4 2 8:17 4 15. Bácsbokod 6 1 2 3 7:21 4 16. Kecel 6 1 1 4 6:11 3 17. Gara 6 1 1 4 6:14 2 18. N.nádudv. 6 1 1 4 7:22 2 *Az ifjúsági csapat ki nem állása miatt két büntetőpont levonva*