Petőfi Népe, 1963. június (18. évfolyam, 126-151. szám)

1963-06-11 / 134. szám

Csúszós talajon, nagy küzdelemben - döntetlen Kecskeméti Dózsa—Budapesti Spartacus 1:1 (0:0) Kecskemét, 2500 néző, vezet­te: Vályi. K. Dózsa: Gór — Tordasi, Ha­tár, Berán — Morvái, Koltai — Gyenes, Zsoldos. Vékony, Roz­­gonyi, Ézsi. Edző: Fenyvesi László. Bp. Spartacus: Csekő — Ko­vács, Naszádi, Dankó — Baller, Tóbiás — Dálnoki, Szentgróti, Fehér, Szőczei, Bekő. Edző Ma­gyar Aladár. Esőben, nedves talajon a Dó­zsa kezdett jobban és az első percekben néhány veszélyes tá­madást vezetett a budapesti csa­pat kapuja ellen, de a csúszós labdát jó helyze­tekben gyakran elvétették a csatárok. A negyedik percben gólt érhe­tett volna el a Dózsa: Zsoldos a fél pályáról vitte fel a lab­dát. keresztbe ívelt az üresen álló Rozgonyinak, akinek kapás­lövése alig csúszott a jobb ka­pufa mellé. A Spartacus szórvá­nyos támadásokkal kísérletezett az első fél órában, míg a Dózsa-csatárok mepróbál­­koztak távoli lövésekkel is. A 16. percben Vékony nagy lö­vését védte Csekő. Mindkét ka­pu többször forgott ezután ve­szélyben, a Dózsa csatárai há­rom nagy helyzetet is kihagytak, míg a másik oldalon Górnak kellett néhányszor közbeavat­koznia. A 40. percben Vékony nagyszerű labdát adott bal ol­dalra, de Rozgonyi lövés helyett kivárt és szögletre szerelték. A második félidő elején Mor­vái gyenge lövése volt az első esemény. Néhány perces mezőny­játék után a 8. percben meg­született a Dózsa gólja: balol­dali támadás végén a középre húzódó Ézsihez került a labda, aki 12 Pé­terről, a kifutó kapus mel­lett a hálóba talált. 1:0. A gól felvillanyozta a lilafehér együttest; újra támadásba len­dül, de Vékony előtt a kapu torkában csípte el a labdát a Spartacus kapusa. Negyedóra el­teltével változatosabb lett a já­ték, nagy lendülettel támadott a budapesti együttes, s a kecs­keméti kapusnak néhányszor nehéz dolga akadt. A Spartacus játékosainak szembetűnően job­ban megfelelt a csúszós talaj. Gyakran azonban durvaságra ragadtatták magukat! A máso­dik félidő 20. percében Naszádi csúnyán belerohant Morváiba, aki csak 10 perces ápolás után tudott visszajönni a pályára. A 25. percben a Budapesti Spar­tacus egyik játékosát, Tóbiást sorozatos durva belemenések után kiállította a játékvezető. Félóra eltelte után növelhette volna előnyét a Dózsa: Szöglet­nél a beívelt labdát Zsoldos jó helyzetben az oldalhálóba vágta. A budapesti csapat a 33. percben egyenlített: szögletrúgás után kavarodás tá­madt a kecskeméti kapu előtt, a Spartacus középcsatára elő­ször a kapufát találta el, majd a visszavágódó labdát az előre­húzódó hátvéd. Kovács közel­ről a hálóba vágta: 1:1. A kecs­keméti csatársor még néhány támadást vezetett, de ezután visszaesett. A játékvezető 2 per­cet hosszabbított és ez idő alatt mindkét csapat csatárai egy-egy nagy helyzetet hagytak ki. A csúszós talajon inkább küz­delem jellemzete a játékot. A kecskeméti csapat sokkal többet támadott, de csatárai a sok helyzetből csak egyet tudtak kihasználni. A lilafehér gárdából Határ, Koltai (a mezőny legjobbja) és időnként Vékony játéka dicsér­hető. A játékvezető későn torolta meg a Spartacus-játékosok dur­vaságait. Márkus János NB U. KELETI CSOPORT 1. Diósgyőr 27 16 8 3 48:17 40 2. Ózdi Kohász 27 16 7 4 48:19 39 3. Miskolc 27 13 8 6 39:22 34 4. Nyíregyháza 27 12 8 7 42:39 32 5. Láng SK 27 10 10 7 37:36 30 6. Egyetértés 27 11 7 9 38:32 29 7. Ganz-MAVAG 27 10 8 9 38:32 28 8. Borsodi B. 27 10 8 9 33:34 28 9. Bp. Spartacus 27 10 5 12 35:43 25 10. Egri Dózsa 27 10 3 14 28:35 23 11. Szolnok 27 9 5 13 25:34 23 12. Kecskemét 27 6 10 11 27:30 22 13. Szegedi VSE 27 7 7 13 31:49 21 14. Bp. Előre 27 9 2 16 32:44 20 15. DEAC 27 7 5 15 27:43 19 16. Saig. KSE 27 6 7 14 24:43 19 A forduló eredményei: Borsodi Bányász—Diósgyőri VTR 0:0, Ganz- MAVAG—Debreceni EAC 0:0, Salgó­tarjáni Kohász—Bp. Előre 1:0, Bu­dapesten! Egri Dózsa—Szegedi VSE 3:1, Szegeden! Özdi Kohász—Szol­noki MÁV 2:0. Szolnokon! Miskolci VSC—Láng SK 1:1, Nyíregyházi Spartacus—VM Egyetértés 3:2. Hétfőn kezdődő megyei ko Tegnap reggel kezdődött meg Baján a KISZ-vezetőképző tá­borban a megyei sportvezetők Csak az első félidőben láttunk jó játékot Kecskeméti TE—Makói Vasas 1:0 (1:0) Makó, 600 néző, vezette: Za­­vodszky. KTE: Vitkovics — Palincsár, Vass, Suhajda — Szabó, Jónás II. — Németh, Dezsőfi III., Ka­sza, Laczi II., Gárdái. Edző: Kosa Károly. A KTE hatalmas lelkesedéssel kezdett. Minden játékosuk tud­ta, hogy győznie kell a csapatnak, ha továbbra is versenyben akarnak maradni. A kezdéskor átvette a KTE a Földön, vizen, levegőben Hét m snorteredmények ATLÉTIKA: Mmkácsi Antónia 54,6-re javította a 400 méteres sík­futás magyar csúcsát. — A Szófiá­ban vendégszereplő magyar atléták hat győzelmet arattak. — Az elmúlt hét végén két újabb világcsúcs szü­letett. A rúdugrásban az amerikai Sternberg 508 centiméterre javította saját világcsúcsát. A kétmérföldes síkfutásban a francia Jazy 8:29,G-es idővel megjavította az amerikai Beatty eddigi csúcsát. VIVÄS: Magyarország idei férfi tőrbajnoka Kamut! László, női tor­ba móka Juhász Katalin lett. ÜSZÄS: A hamburgi nemzetközi úszóversenyen DObay két számban, Egervári, Csákány és Lengyel egy­­egy számban győzött jó idővel. KÉZILABDA: A Kisstadionban le­játszott női válogatott mérkőzésen Magyarország csapata 7:5 (6:2) arányban legyőzte a Szovjetunió PFVÍitÍPSPt VÍZILABDA: OB: FTC—Bp. Hon­véd 4:3, Csepel Autó—Bp. Vasas 7:4, Bp. Spartacus—Szolnoki Dózsa 3:2, BVSC—Vasas Izzó 7:4, Üjpesti Dó­zsa—Egri Dózsa 6:1. ÖKÖLVÍVÁS: CsB: Vasas Dinamó —Dunaújvárosi Kohász 11:9, Zalka HSE—Kaposvári Dózsa 13:7. Totóeredmények: törölve, x, 2, 1, x, x, 2, 1, -x, x, 1, 2, 1. A LABDARUGÓ NB I. ALLÄSA 1. Ferencváros 23 12 7 4 42:26 31 2. Üipes'X Dózsa 23 11 7 5 50:26 29 3. MTK 23 10 8 5 37:30 28 4. Bp. Honvéd 23 10 7 6 46:30 27 5. Dorog 23 8 9 6 33:27 25 6. Győri ETO 23 10 5 8 36:30 25 7. Pécsi Dózsa 23 7 9 7 29:29 23 8. Tatabánya 23 8 7 8 24:26 23 9. Bp. Vasas 23 7 8 8 34:29 22 10. Szeged 23 8 6 9 14:33 22 11. Komló 23 6 9 8 24:34 21 12. Debrecen 23 5 9 9 27:43 19 13. Salgótarján 23 6 4 13 27:35 16 14. Szombathely 23 3 5 15 15:40 11 A forduló eredményei: Újpesti Dózsa—Komló 7:1 (3:0). Ferencváros Szombathely 2:0 (1:0). Bp. Vasas— Dorog 5:2 (1:0), Debrecen—Győr 1:1 (1:1). Pécsi Dózsa—Bo. Honvéd 2:2 (1:0), Tatabánya—MTK 2:1 (1:1), Salgótarján—Szeged 5:0 (0:0). A Délnyugati NB III. ered­ményei: Siófoki Bányász—Nagy­­kanizsai Bányász 3:0, Pécsi Bőr­gyár—Nagymányoki Bányász 6:3 Nagymányokon, Nagykanizsai Dózsa—Székesfehérvári MÁV Előre 3:1, Kaposvári Honvéd— Pécsi Bányász 1:1. A Pécssza­­bolcsi Bányász—Szekszárdi Dó­zsa mérkőzés Pécsszabolcson el­maradt, mert a pálya talaja já­tékra alkalmatlan volt. — A Bajai Építők—Mohácsi Petőfi 1:1, a Kiskunhalasi MEDOSZ— Dombóvári VSE 2:0 és a Szek­szárdi Petőfi—Kalocsai Kinizsi 2:0 mérkőzésekről lapunk hol­napi számában közlünk beszá­molót. Honvédelmi napok Baján BAJA szép főterén egy héten át sokan megfordultak a Magyar Honvédelmi Sportszövetség nagy kiállítási sátrában. A lá­­togotók a fényképes tablókról megismerkedhettek a szövetség klubjainak életével, a rádiósok, lövészek, motorosok, ejtőernyő­sök, könnyűbúvárok, repülők és a többi technikai sportág művelőinek munkájával. Es­ténként pedig rendszeresen több (Csongrád megye). Csapatver­senyben a Csongrád megyeiek lettek az elsők. VASÁRNAP már korán reg­gel megindultak a városból az emberek, kerékpáron, motoron és autóbuszon a repülőparádé színhelyére, Bajaszentistvánra. Ezen a napon még nagyobb számú közönség gyűlt össze. Nem sokkal tíz óra után Szabó Imre, a járási-városi pártbi­győztes magyar csapatának há­rom pilótája, akik lélegzetei állító repüléssel gyönyörködtet­ték a közönséget. A műsorszám után két fürge motorosgép ba­­lonvadászata következett, majd egyéni műrepülő-bemutató. A viharfelhők miatt egy órai késéssel, délben került^sor az ejtőernyős ugrásra. Előbb 600 méterről ugrottak az ejtőernyő­sök, a gép elhagyása után azon­száz nézője volt az MHS ver­senyeiről készült filmek szabad­téri vetítéseinek. A legnagyobb közönséget azonban a hét végén rendezett verseny- és bemutatósorozat vonzotta. Szombaton délután mintegy 3000 ember nézte végig a baja­­szentisváni réten megtartott dél­­területi meghívásos terepgyor­sasági versenyt. Ismert nevű motorversenyzők vetélkedésé­ben gyönyörködhetett a kö­zönség. A nagyiramú verseny győz­tesei végül is a következők lettek: 125 köbcentiméteres ka­tegória: Zeke Sándor (Csongrád megye), 250 köbcentiméter: Szín Ferenc (Kecskemét), 350 köb­­centiméter; Técsi Sándor zottság első titkára üdvözölte a közönséget, a megyei pártbi­zottság képviseletében megje­lent Goro Sándort, dr. Cseh Lászlót, a megyei tanács vb tit­kárát, valamint a járási-városi párt- és tanácsvezetőket, a tö­megszervezetek és a vállalatok képviselőit. Ezután motorosgép vontatta vitorlázórepülőgép hú­zott el alacsonyan a közönség előtt lobogó felirattal, amely az MHS jelszavát hirdette: Hon­védelemmel a békéért! A műsor a határőrség alaku­latának tornabemutatójával és a Tolna megyei motorosklub akrobata csoportjának színpom­pás mutatványaival folytató­dott. Hamarosan megérkezett szorosan zárt kötelékben a ta­valyi műrepülő-világbajnokság nal nyitva, majd a szállítógép felemelkedett ezer méterre, ahonnan a kiskunfélegyházi és kalocsai ejtőernyőskor tagjai hosszú zuhanással ejtették ámu­latba a nézőket. DÉLUTÁNRA teljesen bebo­rult az ég, s aránylag kisszá­mú érdeklődő előtt zajlott le a bajai víziklub házi motorcsó­nak-versenye. Hatala László, Rózsahegyi és Tóth, a víziklub országos nevű versenyzői fürge kis „papucsaikon” vad iramban vágtattak A bajai honvédelmi napok megrendezésével az MHS, a KISZ-bizottság és a helyi ta­nács Igen jó propagandát fej­lett ki a Honvédelmi Sportszö­vetség munkájának népszerű­sítése érdekében játék irányítását és azt mind­végig kézben tartotta. Már az első percekben igen veszélyes támadásokat vezettek a makói kapu ellen. A 9. percben Kasza fél pályáról indult. Ellenfeleit sorra lerázta és a 16-osról éles lövéssel a hálóba talált. A já­tékvezető a teljesen szabályos gólt állítólagos lökés miatt nem adta meg, jóllehet a lövés pil­lanatában senki sem volt a kecs­keméti középcsatár közelében. Mind erősebben támadott a KTE, és a 13. percben szögletet ért el. Ekkor nagy kavarodás támadt a makói kapunál és Gárdainak sikerült a hálóba helyezni a győzelmet jelentő gólt. 1:0. A KTE ezután engedett az iramból, de fölényben maradt. Fordulás után is a KTE irá­nyította a játékot, de támadásai most már sokkal veszélytele­nebbek voltak, mint az első fél­időben. A játék ellaposodott, bár a KTE még mindig többet támadott. Vitkovics az egész második félidőben mindössze há­rom labdát kapott, de azok sem jelentettek különösebb veszélyt katmjára. A többet támadó KTE szünet után már nem tudott ko­molyabb helyzetet kialakítani. A KTE első félidőbeli játéka alapján feltétlenül megérdemelte a győzelmet. Ha a szünet után nem lanvhul el a csatársor támadó kedve, a gvőzelem nagyobb arányú is le­hetett volna. A KTE csatárai­nak feltétlenül tovább kell ja­vulniuk. ha tartani akarják a feljebbjutást jelentő negyedik helyet. — Jók: Jónás TI. fa me­zőny legjobbja), Vass. i-^-dai. <L. M.) NB III. D6l.KEI.ETI CSOTORT 1. Gyula 27 18 5 4 68:26 41 2. Szóin. MTE 27 17 6 4 49:19 40 3. J. Lehel 27 13 6 8 49:32 32 4. KTE 27 13 2 12 32:29 28 5. J. Vasas 27 10 8 9 31:29 28 6. Békéscsab. 27 10 8 9 47:45 28 7. Sz. Építők 27 7 12 8 31:28 26 8. Mezőhegyes 27 10 6 11 41:43 26 9. Martfű 27 12 2 13 45:49 26 10. Tm. Vasas 27 11 4 12 26:42 26 11. Csonerád 27 '0 5 12 38:39 25 12. Hm. MEDOSZ 27 10 5 12 42:49 25 13. Orosháza 27 8 8 11 22:34 24 14. Makó 27 6 10 11 32:42 22 15. Cegléd 27 7 7 13 30:4? 21 16. Szarvas '7 3 8 16 19:54 14 A forduló eredmmvei: Jászberé­nyi Lehel—Szegedi Épfiők 3:2. Sze­geden! Gvillái MEDOSZ—Martfű 3:1. Martfűn! Ceglédi VSE—Szarvasi Spartacus 1:1, Békéscsabai Előre— Orosházi Kinizsi 1:0. Szolnoki MTE —Jászberénvi Vasas I '0, Jászb»rény­­ben! Csongrádi Petőfi—Mezők egyesi MEDOSZ 1:0, Hódmezővásárhelyi MEDOSZ—1Törökszentmiklósi Vasa. 0:0. Megyei I. osztályú labdarúgó­­eredmények: Tiszekérske— Kecs­keméti Dózsa II. 2:2 (1:2), Kis­kőrös—Kalocsai Spartacus 2:1 (2:0). K’skunfélegvházi Honvéd —Kalocsai Honvéd 2:2 (1:1), Ba­jai Bácska Posztó—Kiskunfél egyházi Vegyipari 1:1 (1:1), Ba­jai Vasas—Soltvadkert 2:1 (1:1) Kiskunhalasi MÁV—Rzabadszál­­’ási Honvéd 0:0. Kecskeméti Kfü i etiakatos—Császártöltés 1:0 (1:0). tt a sportvezetők nferenciája i konferenciája. A kétszer két napig tartó értekezleten két-két­­száz sportvezető vesz részt a megye különböző helyeiről. A második konferenciára csütör­tökön és pénteken kerül sor. A megnyitón részt vett El­bert György, a Magyar Testne­velési és Sport Tanács pártti‘­­kára, Iván Istvánná, a megyei pártbizottság párt- és tömeg­szervezetek osztályának veze­tője és Horváth An*al, a megyei pártbizottság munkatársa-Borszéki Lajosnak, a megyei TST elnökének megnyitója után hétfőn a résztvevők az MTS programjával és szervezeti sza­bályzatával ismerkedtek meg.