Sportkiadás, 1934/2

1934-12-16

Dublin, december 16. Magyarország-Írország 4:2 :/2:l/. Memzetek közötti labdarugó mérkőzés, dalymo un ti pálya ,25.00.0 néző. Biró: Langenus /Belgium/. Napsütéses időbén folyt le a nagy érdeklődéssel várt mérkő- . zés,amelyre a két nemzet válogatottjai a következő összeállításban léptek pályára: ' Magyarország: Szabó-Vágó,Sternberg - Seres, Szűcs, Szalay,­Markos, Vincze, Avar, Cseh, Titkos. - . . ... Írország: Poley-O'Reilly, Bermingham -O'Kane, Gaskins, Horlachor - Griff ith-, Donelly, RigbyTMouro, Pallón. Az ir csapat változatlan felállításban maradt mindvégig, a magyar csapatban a második félidőben Seres helyére Győri állt bc. Az első fölidőben az irek támadtak többet, amit a szögiot­rugásak aránya is bizonyít, mely 6:3.volt az irek -javára. A máso­dik félidőb on a magyar csapat mindjobban belefcküdt a játékba és a végén^már határozott fölénybon volt. Különösen szép volt a mérkőzés utolsó Öt perce, ahol a magyarok szemkápráztató finist vágtak ki. A magyar csapatból" Kiválóan játszott Szabó,a közvetlen véde­lem mellett kiemelkedő halfjátéket mutatott Ssalay és jó volt a csa­társor mindkét szárnya is. Az irek csapatában Poley kapus remekelt, kiválóan játszott 0>Reilly jobb hátvéd. Mindvégig jó volt Gaskins középfedezet, a csatársorban pedig Griffith, Donelly és Moore iátéka tűnt ki. A mérkőzés * fair keretek között mozgott és kitűnő propagandája volt a magyar labdarúgásnak. Változó mezőnyjáték után az első magyar gól a 19-ik percben esett, amikor Titkos beadását Avar hálóba juttatta /l:0/. A 30-ik percben a kitűnő iátékkedvvel játszó Titkos szögiétrugást erőszakolt ki. A jólirányitott labdát Poley kapus fogta ugyan,de a szabályok keretein belül támadó Vincze a kapust labdástól együtt a hálóba lökte/2:0/» Az ir csapat nem csüggedt és a 36,p-béh Donelly jobb összekötő szépített is az eredményen /2:l/. A szünetben De Valera elnök képviseletében Dublin váios főpolgármestere nagy megelégedéssel nyilatkozott a két csapat pom- . pás játékáról. A második félidőben az irek hevesen rohamoztak és a hullám­zó mezőnyjátékkal eltelt első negyedóra után a játék a magyar : térfelére vándorolt. A 17,p-ben Stemberg a I6-son belül kezelt, , " Langenus büntetőrugást itélt és ebből Rigby középcsatár megszerezte az irek egyenlítő gólját /2:2//A még hátralévő játékidőben a magyarok mindinkább felülkerekedtek és a két szárny szebbnél-szebb támadást vezetett az irek kapuja elUn . Az utolsó 5 percben a magyar csapatnak még ereje volt további erősítésre: és a 40.p-ben Avar pompás góljával megszerezte a vezetést /3:2/. A magyar csapat tovább­ra is támadott és a 41vp-ben Markos pompás egyéni játékkal kicselez­te az ir védelmet, a kapu elé húzott és éles lövéssel belőtte a ma­gyar csapat negyedik gólját /4:2/. A magyar csapat holnap reggel elhagyja az ir fővárost és •tárásba utazik. • • Va/P rr§ Paris, december 16. A téli sportpalotában vasárnap Kaors belga kerékpáros versenyző a repülő mérföldön és a repülő kilóméteren ui világrekordot futott. Kísérletét az állóstarttal is megismételteddé itt nem sikerült rekordot döntenie 0 Va/P