Sportkiadás, 1934/1

1934-2-18

§ Nemzeti-Szeged FC 1:1 /l:0/. Kétezer öt száz néző. Biro: . « .je^Ieg/es Pályánj-az Újpesti Stadiontan, találkozott a két csapat. ^Z.sls.o félidőbe D apna* eilensre, hogy erős szél elien józott, a Nemzeti •volt jobb. iobbet tagadott, veszélyes es szén akciókat vezetett. dzünet uján a szegediek játszottak jobban, gyorsmozgású csa to­raikkal állandó erosiram^ játékra kenys-zen tették ellenfelüket, A szege­diek erélyes jatekmodora általában visszatetszést 'eltett, i j-o a után váltakozó támadások következtek, majd a Nemzeti lendült tamaoasba es, özeosei jo helyzetből kapu fölé 1 ott.azután szabaü­rusasok es sarokmeasok voltak mindkét féljél, de eredményre nem vezet ­• _ ' . . ' u •• . * l t tek* A 22. perben Gerle magas labdát akart fejelni, rosszul helyezke­dett es percekre ' enytelen vo t a pályát elhagyni. Hullámzó játék ütáh a 30 percben a Nemzeti heves támadásba kezdett. Szenes, Odri, Szecsei volt a labda útja. A szép akciót Szecsei védhetetlen góllal fejezte be /liO/. A Nemzeti tovább folytatta a tapadásokat, sarokrúgások, majd szab ao rúgások volta]- a Szeged ellen,, de az eredmény nem változott, s oznnet utána ozeged lew dűlt támadásba és Boraár mindi át az elsp percben -oranyi II. beadásából kiegyenlített. Tizenöt percig tar­tó váltakozó tana d a sok utan veszélyes Nemzet i-t 'ma d ások következtek, x'álinkas azonban mindenkor résen volt. A 28. percben Korányi II, jo helyzetbe került, colt is Itt. de a biró lesállas cimén nem adta meg­' hosszú nercekig a Nemzeti térfelén folyta játék. Később Odrinak volt jo helyzete, -után,a Nemzeti teljesen visszaesett, a Szeged állan­öoantanaaashan volt, de a játék vásréig nem tudott az eredményen változ­na t.n í. Mi/L § Mezei toborzó versenyt zendezett az Újpesti íom a JgyeaÜleit a Mepveri-uti nálva környéken. Az inditás és a cél a palyabejárata előtt volt."' k körülbelül háromezer méter távú versenyen huszonegyen indul­tak. Első Katona József lett 12 p. 35 mp.-es idővel,,, másodiknak Eeeedüs József erezett a célba. Ideje 13 p. 08 mp, 3. Lendvai József, 4 '|óth János, 5. Kolozsvári József, 6. Antal Andor, 7. Drahuta János, 8. Kovács Károly, 9. Teil Adolf, 10. .:álya Iászlo. Ki/L -§ A Magyar Nőiskolái Sportegyesületek Egyesülése rendezésében a városligeti műjégpályán vasárnap fejeződött be az 5000 méteres számmal a kétnapos főiskolai bajnoki, gyorskorcsolyázó verseny.Eredmények; 5C00 m.: 1. Kimérling 10:01 p.,2.Engt 10:12.2 p.,3,Belházy 10:13.2 p.,4.Bogschütz 10:22 p.,5.Lintner Oedeoí 10:29,9 p.,6.Lintner Ernő 10:48.2 p.,7.Lessl 11:04.8 p, A három szám összesített eredménye alapján: főiskolai gyors­korcsolyázó bajnok: Kimmerling 160.18.ponttal,2.Bogschütz 163.03 p.,3. Lintner Gedeon 163,89 p..4.Lintner Ernő 166,55 p.,5,Engl 166.82 p.,6.Bel­házy 167.16 p.,7.Lessl 169.61 p. /E-KÜ/ -§ A Magyar Főiskolai Sportegyesületek Egyesülése rendezésében vasárnap a városligeti műjégpályán bonyolították le a főiskolai férfi- cs hölgy műkorcsolyázó bajnoki versenyt. • . , A hölgymükorcsolyázásban bajnok: Irsai Klán /l induló/ A férfi műkorcsolyázó bajnokságban bajnok: Szekrényessy Attila. /E-Ko/ -§ , BKE-FTC 3:0 /0:C 2;0 1;0/.Barátságos jégkorongmérkőzés. /E-TTn/