Sportkiadás, 1933/2

1933-12-10

§§ Budai "ll tf-Phöbus FC 1:1 /l:0/ I.liga bajnoki mérkőzés.Biró : Rubint. Berlini-ut. 500 néző. Az első félidőben a Phöbus gyengén működő faábzetsora miatt a Budai támadott többet,a ^ezető gólt is megszerezte,mig a második félidő­ben teljesen a Phöbus irányította a játékot. A tavaszi fordulóba számitó mérkőzés csaknem meglepetéssel végződött,mert az utolsó percben Hegyes me­szerezte a Budainak a győzelmet jelentő gólt is,amit azonban a biro Polgái lesállása miatt érvénytelenített. A Budai kezdte tűző nap ellen a mérkőzést. A pálya kifogásta lan állapotban volt.és a nagy hideg sem hátráltatta a játékosok teljesítő képességét. A 15.percben Sztancsik lövését fogta Juhász kapus.A 16.percben Titkos II. labdája kapu mellé került.Váltakozó támadások után a 27.percben sarokrúgás volt a Budai ellen. A 28.percben Sztancsik bombáját a kapufa védte.A 37.percben Polgár kiugratta Rökköt,aki kitört a két hatvéd között ? Juhász kapus ráfutott és az üres hálóba gurította a labdát. /1:0/ A Phöbus támadásai sorra lesálláson akadtak meg.A 43.percben Sztrigán 5 lépésről tiszta helyzetben hibázott. A második félidőben a 6.percbon kétszer egymásután volt sarokrúgás a Budai ellen.., 11.percbon nyomult fel először a Budai,amikor Hegyes kapu mellé rúgta a labdát. A 12.percben a Phöbus.-a 15. és a 20.perc­ben pedig a Budai ellen volt eredménytelen sarokrúgás.24.percben Tárnok beadása Titkos II.-höz,majd Sztrigánnoz korült,aki kiegyenlített 71:1/. -i nag^ kedvvel küzdő Polgár sok veszélyes helyzetet teremtett a Pnöbus kapu­ja előtt,de a védelem mindig tisztázott.38.percbon a Phöbus,a 40.percben pedig a Budai ellen Tolt sarokrug.s._* 44.percben Polgár összeüktözött Siá lá­gy ival, megsérült ás kiaűfc..A következő.percben visszanőtt a pályára,amiker open a Budai támadott,de .'.. .. . még nem jelentkezett a bírónál. Ezért érvénytelenít ette Hegyes szép Tapos lövésből származó gólj-'.t. /HG-Ko/ §§ Hernzeti FC-III.ker.FC 3:0 /0:0/.I.liga bajnoki mérkőzés.Biró: Himler.800 néző. Millenáris pálya, . , Az otthonában játszó Nemzeti megérdemelten győzött a tartalé­kosán és kedvetlenül küzdő újlaki csapat ellen, *z első félidőben v iltcza­tos.játék alakult ki,mindkét csapat egyaránt kivette részét a támadásból, i második felidőben a Nemzeti erősen belefeküdt ós szép támadásainak mar a 13. percben lett eredményük, amikor Bihámy egyedül lefutott .a labduva^Denes kapus hasztalan szaladt ki rá,mert mellette a sarokba gurította. Povabbra is erős iramban folyt a mérkőzés.Vadas a 16-oson elgáncsolta Schwarczot,az újlakiak legjobb csatárát,de Gallina az éles szabadrúgást is védte.A Nemzeti fölénye állandósult, Odry.aki kitűnően látta el a középfedezet teendőit, szöktette Palagyit,aki lefutott és iveit beadása Bihámy fejéről a hálóban akadt meg /2:0/. A III.ker. erőtlen támadásait a jó Nemzeti védelem szétrom­bolta..* 34.percben Pásztor kicselezte Bírót és Győrit,majd pedig közvetlen­közeiről berúgta a Nemzeti harmadik gólját. /HG-Ko/ §§ A Budapesti Korcsolyázó Egylet vasárnap reggel a müjégen ren­dezte 3000 m.-res hazi gyorskorcsolyázó versenyét,melynek eredményei a kö­V G "fc It B 2 Ők. * Szeniorok versenyében: l.Hidvéghy László 5;37.4 mp., 2,Wint­ner 5:38.3 mp.,3 6 Dr.Erdélyi 5:40.7 mp..4.Brodszky 5:42.3 mp.,5.Kimmerling :•'.-.«. 5:4b.6. mp.,6.Mosanszky 5:4$.4 mp. II.oszt .versenyzők: l.Belházy 5:503 mp. ,2.Bogsch'itz 5:50.6 mp t , 3.Engl 5:55.4 mp.,4.Leszl 6:00.1 mp.,5. Imre 6:03 mp.,5.Lintner 6:03.2 mp„ /E-Ko7 ' §§ A BBTE Széli Kálmán-téri jégpályáján a BBTE csapata az FTC együttesével jégkorongmérkőzést vívott.Győzött a BBTE 3:2 arányban./F-Ko/