Sportkiadás, 1933/1

1933-02-13

§Innsbruck, február 13. A - j vasárnapi si ugró-versenyek során számosan buktak; de a verseny egyetlen komolyabb serültje . •• • .. * az olasz Zardini^ aki inszalagránaulást szenvedett. T/Vi — ­# § Innsbruck, február 13. Az., ötven kilométeres hófutó verseny hivatalos eredménye szerint az első tiz helyezett a következő: 1. Yeli Saarinen Finnország 4 óra 13 p ; 49.2 mp, 2. Sven Uterström Svédország 4 óra 14 p 31,4 mp, 3. Bergström Svédország 4 óra 17 p 06 mp, 4, "Ven Lixkanen Finnország 4 óra 23 p 14.4 mp. 5. I. A. Perssan Svéd*­ország 4 óra 25 p 07.2 mp, 6. Eric Hedlund Svédország 4 óra 28 p 09.2 mp, 7. NiIs Englund Svédország 4 óra 28 p 35.4 mp, 8. Wladimir Novak Cseh­ország 4 óra 32 p 15 mp,.9..Cirill Musil Csehország 4 óra 33 p 12.2 mp, 10. Jan Cifka Csehorsz% 4 óra 38 p 27.2 mp. t Harminckilencen indultak, harmincötén érkeztek célba. V/Vi - - ­§§ A városligeti műjégpályán hétfőn este játszották nagy ér­deklődés mellett a BKE-BBTE jerkorongütő mérkőzést. A két kitűnő.csapat találkozása elé sportkörök nagy várakozással t ekintettek, de a küzdelem maga a második és főleg a harmadik harmadban mindinkább durva lett és véaju. majdnem verekedéssé fajult. Az erőszakos játékban a BKE védelme jart elöl, amelynek számos durvaságát a bir.; /Farkas Mátyás/ mec­torolatlanul ha*ryta. A mérkőzés vége felé már állandósultak a kiallitások, a csapatok 4-5 emberrel játszottak ós igy maga a mérkőzés erősen vesz­tett értékéből. Egyébként a BKE csatársora /Minder, Miklós, Jeney/ igen frissen és jól játszott, de méltó ellenfélre talált a BBTE csatársorában, amely­ben különösen Stoits és Háray árult el válogatott formát. A BBTE-csatárok eredménytelensége elsősorban a BKE sokszor indokolatlanul erőszakos vé­delmi játékának^következménye. Az első # harmad még élénk iramú, gyorsan váltakozó és szép játékot hozott. Mindkét részről voltak gólhelyzetek, amelyeket azonban a védelem mindkét oIda Ion sorra tisztázott. A második-ha ráad bari a ját Ék eldurvult. A biró elsőnek Barczát /BBTE/ állította ki. Röviddel ezután Einder fellökte Bliesnert, aki ütőjével feléje sújtott. A birj mindkettőjüket kiállitotta. A BBTE né^y ember.el játs ott es ekkor érte el Jeney eles ütéssel az első golt.. Egy perc múlva Minden lefutásából a korong Jeneyhez került, aki me sze­rezte a BKE második gólját. A harmadik ha.mádban Bethlen Tót ©ly hevesen lökte fel Blies­nert, hogy kiesett a palánkon. Ismét kiallitások következtek és a játék csapködássá fajult. A harmad közepén Minder egyéni játékkal szép gólt ütött, majd Miklós félpályáról leadott lövése került a hálóba, résül Bethlen gróf váratlan lövését a BBTE-kapus elnézte. A mérkőzés végeredménye 5:0 volt. /Ha. maotk:'0:0, 2:0, 3:0/ de a játék képe egyenrangú ellenfelek küzdelmét mutatta. A BKE szerdán az FTC ellen játszik. V/Vi