Sportkiadás, 1930

1930-02-09

j. Hungária,, a_félidőhen 2:0-r.a vezet ett a Nem zeti ellen.. A kék-fehérek az első perctől kezdve oly erős ostrom alá vették a Nemze­tiek kapuját, hogy az alig szabadult fői egy-két percre. Úgyszólván egyedül Gallina kapus érdeme, hogy a Nemzetiek több gólt nem kaptak a mérkőzés eme részébe. Gallina tényleg bámulatra méltó biztonsággal parirozta az ostrom alatt szinte másodpercenként repülő lövések zuhatagát. A 11. percben Barátky éles / lövése / kapufáról pattan vissza. A 15. percben vezeti a Nemzeti egyetlen veszélyes támadását, ami komért eredményez. A 19. percben ismét tetszetős Hungária támadás.,-a veszélyben Török hátraadja labdát, amely Gallinat'annyira meglepi, hogykósőn veszi észre, s nem képes védeni. Ön gól:! ; .Q. A 26. percben ..Bihámi lesállásból gólt ér.el, melyet azonban a biró érvény te lenit. A követ­kező percben Hungária korner. A .34. percben ismét ko'rnert ér el a kék-fehér együttes, amikor is Híres iveit, beadását Bihá mi beíejeli:2:C. A Hungária ost­roma nem szűnik egy pillanatra sem, A 37. percben Remmernek alkalma volna ujabb gólt / szerezni, azonban kapumellé helyezi a labdát. A pálya egy része sáros, a másik része vékony, iégretekgel borított,,, s igy a játékosok sokat buk­táé sóinak Hungária támadásokkal- értr veget a : , félidő.. . • • ^ér^nc-város ^/-Jóiaefyárrs_ 8:0/4: 0/, ' Jeges, helyenként sáros pályán,. . csekély érdeklődes mellett folyt le az a barátságos mérkőzés, amelynek első, .félideieben á ferencvárosi Kovács balhalf inhúzódást szenvedett. Góllövők: . Zilahy/3/, C-íurtsó/2/, Kohut/2/,Turnér/1/. ' A;8antel li isko la h ölgyvivói ma délelőtt tartatták -tőrvívó versenyüket. Eredmények: 1. Breuer Lili , 5 győzelemnél,'2. vPintsoff Lászlóné 4' gy. 3. Balázs -Anni 2 gy. 4 kapott tus. 4. Kürthy Ili 2gy. 5 kapott tus. 5. Vay Juci 1 gy* 1 kapott tus, 6.. Gerley Baba'. I gy. 4 kapóit; tus." «s. " , ; A Hungária-Nemzeti mecc s-vége redniénye 3:0'; Szüne t után -alig, leile te 1t rá ­ismerni a 'Hungáriára«.A.6. és 16.-ik. percekben a Nemzeti kornerókkal veszé­lyezteti A 25. percben formás Hungária támadás után Titkos kapufára .lő. 'A 30, percben Hungária korner. Két perc múlva Remmer fordulásból'váratlanul lő- s a labdába-bal. alsó s.arokban halót ér:3:0, A pálya'.közben Pscntkeménnyé fagy, s a biró a gól űtanCa.mérkőzést lefújta. A Hungáriában.: nagyon ügyeseH ját­szott Titkos a az első félidőben a Kleber-V/eber-Sebes hali sor. A második 'fél-, időben Sebes, helyet Bebró. foglalta el s ekkor felbomlott az egység, A véde­lemben Nagy "és. Újvári mutatott jó formát. Mandl kímélte, magát, Baratky pedig, a^suszós,• sáros, talaján bizonytalannak'mutatkozott. A nemzetiben-Flóra, Gze­tényi- és'Török volt 'jo, ;'' ' : ., ... Úipést-Kössuth ft-. 16:1/9:0/l ;, .' •"', • jjoyersenyhireK.- Alagon megindult a munka. Az összes trénerek,felhasználva a gyenge ^időjárást megjelentek lovaikkal a öeist pályán., .A. •munka korai- meg­kezdéséből,., . "vétkeztetve 9 előrelátható, hogy a koratavaszi versenyeken nagy mezőnyök fognak starthoz állni - a kia.szikus versenyek jelöltjei közül Ni'p­poh. és Wotan < fejlődtek.^ szembetűnő' módon - Mateikó., aki Odescalchi-herceg va­dász' istálóiában vezetője volt, tróneri;engedélyt'kapott és Mr» John hét lo- •• vát fogja átvenni..--' Plósz államtitkár ás Horthy Jenő állami-megbízásból Angliába utaztak.és megvásárolták •Santcrb 9 éves ápamérit* 336.000 pengőért. . r-"í - BEíiC2:1/0:1/. .GóllMöl... Öanüó-Kemény ós Oberfrank. -Amikor a..küzde­lem 1:1 arányú volij, a BÉAC .ujabb gólt ért el, amit.Géber biró előbb megítélt majd anullálíá. Ezután, eldurvult a játék; a biró a ferencvárosiak közül Deák II-t ós Takácsot kiállította. - A BEAC a' vitás gól miatt óv. , ^ , Ki pes t Megver 7:0/3:0/. .Góllövők/ "PaG.z'olay/3/. Kiss, Lukács, PUpozeld ós Ha vaskő vi.; "Dudás - -kimagas. ló. f o rmát -• mutató ti. Jó volt Kiss ós Paczolay- is. D ebre o e xiL.jBSJI- Bceskay 2:2 /2:0/. A pesti vendégcsapat lelkes játékával a lTÍ. ós 25. percekben Kis révén jutott góljaihoz. .Szünet-utan a Bocskay erősen belefeküdt s a második-percben'Vinczea 35.-ben Kevitzky es el 1 gőltc A Bocskay egy 11-est nem tudott érvényesíteni,/20pV Kis'Gao^r. /Turul/ a ,Bocskaypan.vendégszerepelt^mérsékelt sikerrel. A meces gyenge nivón móze-'ü'tt, Bangi helyett Hübner védett a Bocskayban..- /v , . . ,... Ferencváros-Turuj 7; 1Z 3J0/. Góllövők: Toldi/26p./ Kohui/WíTancos/40/; TájicWVlíSzediacsek /VTTancos/lSATuray/SO/. - Süszter/34/. • •• ; , BKE-B BTE 3:U/P;0.,0: 0,3:1/ . . Gólütők: Jeney/2/,Lator-Dobokay.-Müjegpalya.