Sportkiadás, 1929

1929-03-03

Országos érdeklődés mellett folyt le vasárnap délelőtt a MÁV.Sport­egyesület élnek Ligája közgyűlése a MÁV, igazgatósági épületének nagy ta­nácstermében. A közgyűlésen valamennyi fővárosi vasutasklub képviseltette magát,de Dombóvár.Dunakeszi,Püspökladány,Rákos,Szolnok,Szombathely.Veszprém, Sátoraijaujhely,stb. vasutas sport testületei is elküldték megbizotiáikat. mert nem kisebb ügy szerepelt a nap ir end en, mint az,hogy az u.n "gyári parag­rafus" miatt a vasutas futballisták lépjenek ki a MLSz-bcl. VaTgay Sándor főtitkár ismertette az elnöki bizottság álláspontját, amely szerint egyelőre_békés uton próbálnak a vasutasok az országos szövet­séggel megállapodásra jutni.A tárgyalások lefolytatása egy különbizottság ,. delegálását kéri az elnökség*Pete Ferenc,a Budapesti Vasutas képviselője, [£ a szövetségből való azonnali kilépést és az önállósítást javasolta.Sáfrány Ferenc /Miskolc/ az elnökség álláspontját tette magáévá.Kerekes Géza /Püs­pökladány/ okos taktikázásra hivta fel a megj elenteket .Végül Fischer Mór ügyvezető elnök szólalt fel."Béke velünk - beké kivül." Ez legyen a vasuta­sok jel szava, úgymond, mert csak igy számithatunk megértésre a MLSz-nél akár csak annak idején az Athlétikai bzövetségnél. Napirend előtt Lázár László igazgató - elnök,üdvözölte Fischer Mért abból az alkalomból, hogy a francia becsületrenddel tüntették ki és elnyer­te az olasz lovagi elmet is. A MAFC mezei futóversenye vasárnap délelőtt erős hidegben folyt le a Mar­git sziget sétányain.A körülbelül három és félkilométeres távot nagyszerűen bírták a benevezettek.Eredmény-.Csapatversenyben:!.MFC 35 ponttal,2. EKAC 41 p.,3.LASE 58 P ..4.TFSC 83 p.-Egyénileg: l.Adamy EKAC 12:18 mp., 2.Vá- a sárhelyi LASE 12:19. 3.Szabados EKAC 12:23, 4.Kiss Ernő MAFC 12:28, . 5.Z\var MAFC, 6.Bognár MAFC. A BKE 1000 méteres hendikep-versenye . Szeniorok: l.Vita 1:41.9 mp./sőr/, 2.Tóth Livic 1:44.9 mp./^mp]-a.Sógor 1: 50.2 mp. / 7 mp./- ,Junior ok: 1.Molnár Jerenc 1:58.8 mp. /16 mp/, 2.Eelházy 1:55.4 mp. /12 mp./ 3.0sterer 1:59.9 mp. Kispest-Budai"33" 4:3 /3:2/ .Barát ságo s. Góllövők: Fűrstner Í2Í . Lukács /2/',Sen- ­key /2/ és Steiner. Öt egyesület vett részt_a BHYC tervérsenyén.E ddigi eredmények:MNVC-Tiszti VC r.; 8. Győztes a Magyar Női Vivó Club 52:42 tusaránnyal; BHVC-Pécsl AC 12:4: MNVC-BBTE 10:6;BHVC-TVC 9:3!A biztos győzelem/következtében nem folytattak a küzdelmet.Favorit:az MNVC.csapata.A döntőküzdelmek este 7-8 óra között lesz­nek. Jéghokki:MHC-BBTB 9:5 /5:2,4:3/: Gó11n Y ők:Gróffiévav /3/,Krempels /4/,Neogrády W - Reiner /2/>arkó /2/, öngól. A Bankszövetség bajnoki kardvivóversenye.D öntőbe jutottak: Gönczy /Magyar­Olasz Bank/,Szűcs Géza dr./Mercur/,Szigeti /Postatakarákpénztár/.Kalivoda ^Postatakarékpénztár/,Jele /Postatakarékpénztár/,Vinczehidy /Pesti Hazai Takarék/. A négyszeres védő Szűcs Géza dr.-tól valószinüen elragadja a baj­noki cimet a mezőny legjobb embere: Gönczy, I A Ferencáros legénysége 4 gól különbséggel verte Somogy csapatát.. Ferencváros-Somogy 5:1 /l:!/' .Üllői-ut .-6000 néző .-Biró :Klug. A pálya csupa sar, a küzdelem inkább egy vizipélómérkőzéshez hasonlitott.Az első félioő­benteljesen egyenrangúak az ellenfelek.A 11.percben Takács II.kitör és az eléjefuto kapus mellett lövi a vez. tő gólt:1:0.Három peresei később Tu­rayt felvágják. 11-es!,Szedlacsek kapufának lövi.Ezután a Ferencváros csa­tarai valósággal bombázzák Somogy háló ját,de a lövések sorra elkerülik a I halót.A 35.percben Somogy hatalmas erővel támad,erős kavarodás Siflis ka­puja előtt,QŐ csakhamar tisztázódik a helyzet.A 41.percben Kvasz huszméte­res lövése Siflis kezeiből kiperdül.A résen álló Weisz a labdát benyomja: 1:1,A küzdelem második felében a Ferencváros jobb kondiciója réven elhatá­rozó fölénybe jut.A 2.nercben két eredmény 4 elen kornerrel veszélyeztetnek a zöld-fehérek .Mintegy 20 percen keresztül nyomás ztó. Ferencvá ros-frlény .A 16. I percben Takács II.lövi a második gólt,majd a 25.percben Koszta beadásából Takács II.fejeli a-harmadikat.Szediacsek ügves passzát Kohut jobblábbal eme­li a hálóba:4:1^33,perc/.Rrvidd-el ezután Takács II. offszájd-gclt lé,melyet -| a biró érvénytel enit. Befejezés előtt két nerccé,! Kohut beadási* bakács II, juttatja gólba,s ben llit.jp. vele a végeredményt:5:1.