Sportkiadás, 1929

1929-02-16

Birkózás: A Ganogyári TE junior birkózóversenyének selejtező küzdelmei napesté "kezdték meg a gteijzgyári TE Kőbányai-uti termében. A versen yt vasárnap délután 5 órakor folytatják ugyancsak a Ganzgyári TE birkó zókely is égében. — —* — ' . A berlini Luna-Park hullámfürdőiében ma kezdődött a nemzetközi vizipolótorna. Elsőnek Berlin és Paris varosok csapatai mérkőztek. Á meccs eldöntetlen mrradt'4:4 /2:1/Páris javára/. A mérkőzés nem nvui­tott magasnivoju sportot és helyenkint durva volt. Biró a belga Blitz. volt. Szenzációs küzdelmet ny.jtott Anglia és Németország válogat ott­lainakmeccse. amelyben kémetország ellenünk Amsterdamban győzelmes csapa­tat szerepelte te, A német,;k ezúttal is kite.tek magukért és abszolút technikai és taktikai fölényb n ll:4-re verték az angolokat. A félidő 7:0 volt. A németek közül kitűnő volt fiademacher Eriié a kapus, valamint Baehre, aki egymaga öt gól dobott az első félidőben és egyet a második felieoben. A németek további góljait Aman és Benecke dobta. Az angol gólokat Sutkon /2/, Taine és OjConnor dobták. North, a kapus gyengén vé­dett. A belga Blitz kifogástalanul bíráskodott. Holnap Berlin játszik London ellen és utána Franciaország mér­kőz ik Fémj tországga1.