Sportkiadás, 1928

1928-12-31

A BKE gyorskorcsolyázó versenye . Ma délelőtt félfokos hidegben folyt le a BKE oüüü méteres hcp szenior versenye a műjégpályán. A várt rekord­javitás elmaradt. 'Győzött-pentelei István 9:04*S mp; idővel /40 mp.előny/. 2. Tóth 9:05.5 mp. ,/45 mp.el;/.-3. Bihary 9:15.5 mp. /21.mp.el*/.~4. Eötvös Zoltán 9:16.1 mp. /scratch/. 5. Erdélyi 9:19.1 mp. /4 mp* el./. 6. Pataky 9:19.8-mp. /35 mp.el-./. 7. Kauser István 9:20.mp. /2l.mp. el./.-Tizenkét induló. A BKE . I,-BKE.II* tréning jéghokki mérkőzés az eső miatt 5 percnyi játék után abbamaradt. Eredmény: 0:0. Bemutató műkorcsolyázás volt a műjégpályán. Az első csoportban részt­vettek: Péterffy Sári, Tusák Kata, Farkas István, Greiner István és a Rot­ter-Szabó pár»-A második csoportban: Weinmirm Baby, Tóth Sylvia, vitéz Hat­falussy István, Zöllner Ottó,és az Orgoní sta^Szalay pár, A produkciókat a nagy közönség viharos tápokkal jutalmazta, A Bocskay veresége Szalonikiban. Szalóniki válogatott - Bocskay 2:1 /2:0/ . A .Bocskay ma délután hatezer főnyi közönség előtt látszotta negyedik mérkőzését Szalonikiben a város válogatottja ellen, melytől 2:1 /2:0/ ará­nyú minimális vereséget szenvedett. A Bocskay erősen lábában érezte a teg­napi PA0K elleni mérkőzést, s'bár végig fölényben játszott, ezt a fölényét nem tudta gólokra változtatni. Pedig ezúttal a következő komplett csapattal állt fel a Bocskay: Hübner-Fejér dr.. Dettrich-Wampetich-Sághy,Keviczky-Mar­kos, Vincze, Teleky. Zemler .Mertin. A Bocskay lanyhán kezdett, s csak amikor már két gól terhelte hálóját, akkor vette komolyabban a mérkőzést* Azonban szünetig nem sikerült változtatni az eredményen. A második félidőben tel­jesen kapujához szegszte a Bocskay a görögöket, Markos és Zemler két-két ka­pufát lőtt, azonban gólt nem sikerült csak a'befejezés előtt néhány perccel szerezniök a gólképtelen Bocskay csatároknak. Iinc2B a 36. percben törte át a kaeujához tömörült'görög védelmi falankszot, s védhetetlen góllal szé­pített az eredményen. A görögök az utolsó percekben a közönség hatalmas biz­tatásai közben mindent taccsra játszottak, s igy a debreceni legérységnek a mérkőzést nem volt módjában döntetlenné tenni. A Bcc skay legjobb része a fedezetsor volt, abban is Sághy produkált elsőrendűt, míg a csatárserban Markos és Zemler voltak a legiobbak, azonban a legbiztosabb helyzetekben is üldözte őket a balszerencse. A közvetlen védelem az első két gólnál köni* nyelmü volt, később mindjobban bele melegedett a védelmi trió, s attól kezd­ve a görögök támadásait sorra elfojtották csirájában. A Bocsiay a mérkőzés után rövid idő múlva vonatra ült, hogy még vasárnap este Athénbe érkezzen. A hétfői napot pihenéssel tölti a-csapat, s kedden, január 1-ón, a Panathe­neikos csapata ellen fog kiállani.