Napi Hírek, 1927. december/2

1927-12-26 [0169]

§ A Budapesti Korcsolyázó Egylet jéghokki csapata karácsony első és másodnapján Bécs második legerősebb hokkicsapatát, a*PÖtzleinsdorf er sportclubot látta vendégül. A bécsi csapat vasárnap/erős küzdelem után 1:0 /0:0, 0:0, 1:0/ arányban legyőzte a BKE kombinált csapatát. Ugyanaznap a'BBTE-BKE junior mérkőzés 3:1 /2:0, 1:1, 0:0/ arányban végződött. Hétfőn délelőtt a Pötzleinsdorfer sportclub a BKE I.csapatával mérkőzött, amelyet 4:2 /l:l, 1:1, 2:0/ arányban győzött le. A mérkőzése utolsó harmadában a magyar csapat visszaeset és a bécsiek Tatzer révén két ujabb gólt értek el. Biró Minder Frigyes volt.' /- dJ~.£jj3TcL*\, A BKE kombinált csapata a KISOSZ csapatát 2:1 arányban győzte le. A Budapesti Korcsolyázó Egylet hétfői házi versenyén az 5000 méteres Handicap versenyben Eötvös Zoltán /seratch/ 9 perc 22.7 másodperc alatt megjavitotta az országos rekordot, s ezzel második lett. A 'ver­senyben Erdélyi László 9 perc 17.9 mp. alatt győzött /tiszta idő 9 perc 30.9 m§./ mig harmadik Bihari " i László lett 9 perc 23 mp. alatt /tiszta idő 10 p.07 mp./ :: London , . december 26./Wolff/ Mint az itteni lapok jelentik, az ujfoundlandi Harbour-Graceböl expedició indult Grayson asszony repülőgépének felkutatására, amelyről . I a curtissficldi repülőtérről történt elindulása óta eltelt-48 óra alatt semmi hir nem érkezett. Ma reggel hét órakor az ujskóciai Tr alifaxból jelentik,hogy a Halifaxtól délkeletre levő homokszigeti rádióállomásnak sikerült összekötte­tést létesitenie a repülőgéppel, a vihar azonban lehetetlenné tette a további érintkezést. A Pavm válaszából annyit lehetett kivenni, hogy a : gépen valami nincsen rendbe. /MTl/ :: Glasgow, december 26./Wolff/ Egy itteni áruraktárban karácsony este tüz ütött ki, amely annyira fenyegető méreteket öltött, hogy a szomszédságban ct lakást ki kellett üriteni. Négy tűzoltó a lángokban lelte halálát. Holttesteiket eddig nem tudták kihozni az omladékhól. /MTl/ :: Shanghai, december 26,/Wolff/ Egy icsangi távirat sze­rint a Bchuheng francia gőzhajót Tcsang közelében tengeri rablók támadták meg. A hajót teljesen kirabolták és számos utast megöltek ós megsebesítették. /MTI/ :: T o k i o , december 26./V/offf/ Mizuki kapitány, a Jintso cirkáló volt parancsnoka öngyilkosságot követett el, mert felelősnek érezte magát hajója elsülyedéseért. A cirkáló néhány hónappal ezelőtt egy gyakor ­latról való visszatértében összeütközött egy torpedórombolóval és elsülyedt, % katasztrófa alkalmával 12 tiszt és 99 matróz _c a tengerbe fulladt.Hol- . napra várták ebben az ügyben a haditörvényszék Ítéletének kihirdetését,/MTIf,