Napi Hírek, 1924. január/2

1924-01-26 [0076]

§ A Budapesti korcsolyázó Egylet rendezésűben szombaton dél* után két órakor kezáődött.'ineg?*p o.Ba x ky'' { j>éla grófról, elnevezett jéghok£r. . mérkőzés.A benevező csapatok közül Ót csapat állott ki; a Kassai :< S.G., a BBTE, az FTO, a MAC éa á BKE. csapata. A mö>rkőzések eredménye eít volt: *•• I.mérkőzés. Fl'Qs-BBTB 4:1 az réfl javára /félidő 2:1/. A budaiak csapata*f,eltünt,'.hogy a. legutolsó mérkőzés óta mennyire na^, ládt. ^ „ , 4 1 II•mérkőzés. MAO-Kaaaa 6:1 a MAC javara /félidő 3;0/. A kaaaaiak eleinte szokatlanul mozogtak a pályán, de később veazélyea ellenfeleknek mutatkoztak, ugy hogy holnapi szereplésük elé a aport­körük nagy érdeklődéssel tekintenek. Gyenge ca ak a kapus volt. lll.móikőzéa. BKE-BBTE 13:0 a BKE javára /félidő 5:0/. " v * i( A többi mérkőzés holnapra maradt a következő sorrendben: Heggel félkilenctől kezdődően negyvenperces játékidővel: IV mérkőzést MAÖ-BBTE.£V. mérkőzés: BKE-Fiíö, VI. mérkőzés: Kassa-BBTE, VII»mórkőzós: .­BEB-IvíAC /valószinüen es lesz a körmérkőzés legérdekesebb meccse/,VIII. mérkőzés:írassa-FTC, délután félháromkor IX.mózkőzós :FTC-MAC, X,mérkőzés; BKE-Iíaassv Jgyanoaak holnap bonyolitják le a középiskolai jághoki -ván­dordíj döntőjét délelőtrfc tizenegy órakor áz ág.ev. főgimnázium é8 a gyako rl ő g imnáz i ura cs apat ai köz öt t. A nemzetközi gyors- éa mükorcaolyázóvereenyek időbeosztása a következő: Délelőtt félkilenckor: 500 m, gyorskorcsolyázóverseny, kilenc órakor-.férfi-mükorcsolyázóverseny, féltízkor'{női műkorcsolyá­zó verseny, tiz órakor: 1600 m. gyorskorcaolyázóverseny, fé légykor* UŐi mükorosolyázóverseny, egy órakoriférfi mükorcsolyázéverseny.ütolag még Schilling Miéitől Bécsből érkezett még nevezóa. ~ - . . 1/T ' *: ?v ó r 1 !LlJ &nuá £,£ 6 * ftolti,/ Auriol szociáldemokrata £í?l isö i 5 a k «^rában mondott beszédében arra áz álláspontra helyezke­^ííí* 1 ^ f^ nz ért ékónek kisebb vagy nagyobb stabilitása nem «wira ^ÖrfEF**" •sreaav&áta, mint inkább a nemzet külföldi blt^elképes­Síffí^ Rg** «*• yí * z °rt • külpolitikának van a legnagyobb befolyása. Ezért a frank árfolyamának ingadozásában nem is annyira a francia pénz^ tegyek nelyzete. tükröződik vissza, mint inkább a külföld véleménye a jó­vátételi kc^Lcó megoldásának lehetőségéről. , Mikor a szónok rámutatott a francia kiviteli kereeke^ Jőknek arra a prakwiéára .hogy deyisa- követeléseiket eeak részben í , .\í, raG S ia S^^aeag ^jAXfcwx*.-*,, . részben külföldi vagyonokba fektetik a Poincará miniszterelnök hivatkozott a szakértői bizottság egyik tagjának kijelentésére, melynek értelmében - ennek as eljárásnak o^SÍSfíSSÍffr 8 nincsen tó&y^srük. a pénzérték stabilizálása|7 Bzt a stabilizálást, amit nézete szerint a szakértők Kémetországra rá fognak ^HíÖÖShAS^ff 1 !? ko «^»y a'tárgyalás alatt lévő javaslattal aa­jaw kesdemünyezésére kívánja elérni. frinv a £5 üjést háromnegyed 18 órakor délutánra halasztották, a­mikor ánriol képviseld folytatja fejtegetéseit, /wi/