Nagy Béla: FTC napló 1928-1930

1928 FTC—Kassai AC 2:1 A találkozót a jéglabdázók MUE serlegéért a Városligetben játszották. ,,A jóképességű kassai csatársor igen veszélyesen kezdett, később azon­ban ellanyhult az ambíció. Igaz, hogy Jeney kissé nagy feladatot jelentett nekik. A KAC szerzi meg az első félidő elején a vezetést, amit a Fradi csak a félidő végén tud egyenlíteni Huber góljával. A II. félidő vad iramát az FTC bírja jobban és hosszadalmas csapkodás után Grimm messziről ütött góljával megnyeri a meccset.” február 19. Az FTC nyerte a MUE bandy (jéglabda) serlegét! Meglepetésre az FTC jéglabdázói (Rendessy—Morvay, Jeney—Germán—Grimm, Huber, Adler) nem­csak a MUE ellen győztek vasárnap délelőtt 6:2-re, hanem a délutáni mér­kőzésen a BKE ellen is zöld-fehér siker született: FTC—BKE 3:1! február 21. A birkózók Bp. bajnokságán is két elsőséget szereztek versenyzőink. Kis- középsúlyban Tunyogi, nehézsúlyban Badó végzett az élen. február 25. Ismét kezdeményezések történtek az FTC vívóéletének kiszélesítésére. A kardvívó csapat 9:7-re győzött a debreceni Békessy VC ellen. De vívónők részére is versenyzési lehetőséget adott egyesületünk: ,,Az FTC 1928. március 4-én országos kizárásos női tőrversenyt rendez a Fodor-iskolában. A verseny iránt, mely első ízben nyújt érvényesülési alkal­mat a hölgyvívó másodklasszisnak, mindenfelé nagy az érdeklődés.” Ezen a versenyen az FTC-ből Huberné a 6. helyen végzett. február 26. Az FTC ökölvívói Szegeden bemutató mérkőzés keretében 10:4-re le­győzték a B. Vasutas csapatát. A találkozót a Tisza szállóban tartották, ahol a legnagyobb küzdelmet Kocsis mérkőzése hozta Énekessel. A ferencvárosi fiú ezúttal is győzött. március 5. Ferencváros—Újpest 1:1 A mérkőzés nem a nagy játék miatt kívánkozik a krónikába, hanem azért, mert ekkor mentek először együtt társasautón a játékosok bajnoki rangadóra. ,,A Ferencváros csapata az IBUSZ pompás társasautóján ment ki Új­pestre. Autókról, villamosokról is lépten-nyomon felismerték a népszerű csapat még civilben levő tagjait és természetesen ovációval kísérték mindenütt, ahol elsurrant a kitűnő kocsi.” Külön villamos, taxi után tehát a modern társasautó következett. február 18. 4