Nagy Béla: FTC napló 1928-1930

1928 Egy újsághír, amely azonban csak később valósult meg: ,,Az FTC is női kézilabda-csapatot alakít. Trénere valószínűleg Vanderer Ilonka lesz.” április 9. Ferencváros—Flungária 2:1 ,,A Ferencváros biztos győzelmét a Hungáriánál is jobban akadályozta a bíró” — így kezdődik a Nemzeti Sport tudósítása a Húsvéti-serleg mér­kőzésről. Majd többek között ezeket olvashatjuk: „Bukovié volt az egész pálya és mintha minden labda babonásan enge­delmeskedett volna neki. Az eredményesség azonban már elmaradt. És ennek nemcsak az a bizonyos futballszerencse volt az oka, mely nem áll feltét­lenül a jobb mellé, hanem elsősorban a bíró. Nagy László ugyanis olyan félreismerhetetlen elfogultsággal kezelte a szabályokat a Ferencváros ter­hére, hogy tevékeny és határozott része volt a félidő további folyamának eredménytelenségében.” A II. félidőben méq megadott egy 11-est a Hungária javára és ezzel már el is dőlt a Húsvéti serleg sorsa. A mérkőzés után Sziqeti Imre íqy nyi­latkozott: „A mérkőzés szép, élvezetes és fair iátékot hozott. A csapat já­tékával meg vagyok eléaedve, teliesítménye kielégített. Hoav a serlea meg­nyeréséhez szükséges gólarányt el nem értük, az Nagy bíró lelkén szárad.” április 15. Ferencváros—Kispest 5:1 ,,A Ferencváros újra nagy játékainak egyikét adta. Különösen a halfsor gépszerű összjótéka, problémákat leegyszerűsítő iátékmodora diadalmasko­dott. A csatársor stílusa folyton fejlődik. Mindig jobban játszók azt a folyton mozgó, félmeredek passzokkal dolgozó, előretörő stílust, csak a befejezés tökéletesítése van még hátra. Renqeteg gólhelyzetet dolqozott ki ez a csa­társor, amiknek igen kis hánvadából esett gól. Egyénileg Takács II. elől, Bukovi középen és Hunaler hátul nyújtott kimagasló teljesítményt. Takács II. k'nvázó lefutásai pomnósan mentek, nagyszerűen adta-vette a labdákat, csak úay sziporkázott ötletektől a iátéka, éppen hoav csak a góllövéssel nem volt szerencséje.” Két gólt azonban méq íqy is szerzett. . . április 29. Testvériség—FTC 6:3 ,,Az amatőrderbi minden ízében derbi volt. Változatos, véqiq bizony­talan kimenetelű meccset hozott. Tetszetős kombinációk, váratlan fordula­tokban bővelkedő játék, ayors lefutások nagy hatással voltak a nrofimeccsek közönségére is. A játék eleién az FTC naqv elánnal fekszik a küzdelembe, s a nagyszerű Pataki irányításának rövid percek alatt meqvan a hatása. A 7. pemben Pataki kapásból lőtt labdája kerül a hálóba, maid eav perc múlva Oberfrank gurít újabb gólt. Már mindenki naav aólarányú FTC-győ- zelmet vár, amikor a Testvériség hatalmas lelkesedéssel maaához ragadja a játék irányítását, s szél ellen három gólt ér el a félidő előtt.” április 1. 6